Skocz do zawartości
marecki911

Rozpompowany koral

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Widzę, że temat na topie. 3 dni temu kupiłem korala (zdj. poniżej). Po przywiezieniu zaczął się pompować... Wieczorem opadł na maxa :( Dzisiaj rano znowu zaczął się pompować by po południu znów sflaczeć. Nie wiem co może być przyczyną, reszta korali ma się świetnie (mam 5 innych gat.), ryby zdrowe, bezkręgowce ok. Parametry w normie (NO3 - 5, PO4 - 0,03, NO2 - 0, Mg i Ca jeszcze się nie dorobiłem). Podpowiedzcie czy przyczyną może być to, że miejsce w którym go usadowiłem znajduje się niedaleko pędnika? Moje akwa ma poj. 60 l. więc "wiatr" z falownika jest naprawdę znikomy... Help me!

post-16902-0-74606800-1361809773_thumb.jpg


6921_7075.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek,

nie martw sie, koral znalazl sie w nowym srodowisku, wiec wymienia stare plyny i powoli sie dostosowuje do innych warunkow.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Natalia: kupiłem go na Kadłubka...

@mirekaju: szczerze to jeszcze nie mierzyłem, brakuje mi jeszcze kilka testów...


6921_7075.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcesz to wpadnij z wodą, co prawda tylko saliferta, ale mam komplet. Zbadamy, zobaczymy :)


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Natalia: kupiłem go na Kadłubka...

@mirekaju: szczerze to jeszcze nie mierzyłem, brakuje mi jeszcze kilka testów...

To nie wiesz jeszcze jaka masz wodę a życie juz wpuszczasz?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Natalia - dzięki za pomoc - jak się nie zaopatrzę to poproszę o pomoc...

@CNCRob - Mam tak małe akwa, że w 5 min. podmieniam 25% wody raz na 2 tyg. Jeżeli chodzi o resztę testów to noszę się z zamiarem kupna, tylko później czasu na zabawę w małego chemika brak :thumbdown:


6921_7075.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porownaj chociaz zasolenie innym instrumentem. To czesty blad.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda mi na sinularie, daj jej trochę czasu na aklimatyzacje, a poza tym to one się też tak zachowują co jakiś czas jak mają zrzucić skórę by urosnąć,a to że stoi niedaleko cyrkulatora tylko jej w wymianie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za duza podmiana 1/4 objetosci zbiornika ?


160x60x60; pompa obiegowa AM2500; SUMP 80 litrów; oświetlenie 2 x HQI 150 + aktynika; cyrkulacja 3 pompy 12000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szlachta Morska - dzięki dzisiaj dokupię coś innego.

kwadrat221 - rzeczywiście masz rację. Co chwila zaczynają jej zwisać takie glutki. Na dzień dzisiejszy, po nocy, jest tak do połowy napompowana...

remi61 - nie licząc piasku skał itd. do baniaka weszło mi niecałe 50 l wody. Ja wymieniam 10 l. co 2 tyg. Myślisz, że za dużo?


6921_7075.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem czy 1/4 objetosci to duzo jesli chodzi o wymiane wody, ja wymieniam co 2 tygodnie 30% objetosci zbiornika, a takie zalecenia czyta sie na wielu portalach a przedewszystkim jeden Pan(biolog morski) tez tak mi wlasnie doradzil :) o korala sie nie martw, musi sie zaklimatyzowac w nowym miejscu, moj po przeniesieniu do nowego akwa podzielil sie na dwie czesci przy czym wygladal na martwego, po kilku tygodniach doszedl do siebie i odwdzieczyl sie pieknym wygladem :)


AquaMedic650L+JuwelVision180L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie capnela była schowana przez 2 tygodnie po instalacji. Myślałem że nic tego nie będzie a teraz się nawet dzieli :)


Wysłane z mojego PC chłodzonego wodą przy pomocy zwykłej przeglądarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za opinie. Czekałem 4 dni przez które koral wyglądał na martwy i bałem się, że zatruje mi wodę. Teraz na 99% jestem pewien, że to aklimatyzacja. Na dowód zdjęcie :) Jeszcze raz dzięki, mam nadzieję, że wątek będzie przydatny :)

koral 1

Pozdrawiam!!!


6921_7075.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.