Skocz do zawartości
Swirlej2

.

Rekomendowane odpowiedzi

dzieki za info

wlasnie zastanawialem sie czy dzielic dno w nowym baniaku

ale widze , ze u ciebie jest cale


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to samo poowiedziala mi firma ktora ma je kleic

wiec chyba pozosytane przy wersji nie dzielone

podziwiam twoja tworczosc wszystko doskonale w kazdym calu:)

piekny bedzie baniaczek


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w koncu sie doczekalem az pokazesz swoja szafke w calej okazalosci:D:D bardzo ladnie ci to wyszlo. z czego jest zrobiona ta obudowa, sklejka , plyta?

i czy czyms zabezpieczales? pozdrawiam lukas


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde no no :)

Bardzo ładne i wygląda na dłuższe.

Myśle że rybki bedą zadowolone


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dluzsze , bo te boki przedluzaja fajnie , a moze to szklo ma i wiecej, ze 2 metry(?) :) kurcze sam nie wiem , musze isc zmierzyc :)

Lukas uwierz mi na slowo ze sie nie rozleci :D


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wierze wierze. a pytam bo sam sie zastanawiam z czego zrobic zeby sie nei rozlecialo po roku :) myslalem nad sklejka ale ona jest drozsza od plyty i chyba ciezsza. no a jezeli plyta to cyz zabezpieczac ja jakos? swir masz u siebie jakis system odprowadzania wilgoci z pokrywy? ja planuje u siebie wstawic spire i doprowadzic ja do kratki wentylacyjnej do tego wiatrak kanalowy i sruuuu poszlo w komin


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z wilgocia problem rozwiazalem juz dosyc dawno , sa specjalne urzadzenia zwane "Luftentfeuchter" ktore na dobe wyciagaja z powietrza(opary) naprzykald 5 literkow wody , koszt takiego urzadzonka (1000 zeta i w zwyz)

W obudowie zostawilem po obydwu stronach z tylu bocznych tych drzwiczek spora szczeline a takze gora nie jest zabudowane do samego sufitu tylko 8 cm jest odstep i w sufit wpusicilem tez stalowe prety ktore loncza /wzmacniaja cala konstrukcje.

Takze dostep powietrza jest tam spory :)

Rozczaruje Cie moze , ale nie bedzie tam nigdzie zadnych wiatraczkow :]

Plyty dokaldnie zabespieczylem folia PVC , mozna polewac cala obudowe nawet szlaufem i nic jej nie bedzie , wszelkie krawedzie sa malowane specjalna biala farba identycznego koloru co folia .

Wszelkie potrzebne lonczenia skrecalem na srubki z kwasowki takze nie ma sie czego obawiac :)

pozdr...

Ps; Rozleciec to sie tak szybko mysle nie rozleci , poprzednie tak samo budowane stalo 3 latka bez zadnych szkod po tym czasie ...to tak przy okazji wspomne :D :D


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nieźle nieźle coraz bliżej końca, tylko coś długo ci to zabiera. a wiem swirlej że jesteś niezwykle cierpliwym i dokładnym jeśli chodzi o akwa, ale powiedz mi jak ty tyle czasu bez działającego baniaczka wytrzymałeś? Pewnie ukrywasz przed nami w piwnicy jakieś małe 30L solniczkę, która pomaga ci przetrwać te trudne chwile bez duzego akwa :)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sam zauwazyles , jestem poprostu cierpliwy :) i nie ukrywam zadnego baniaczka w piewnicy :) , powtarzam sobie codziennie "jeszcez tylko jeden dzien...juz nie daleko ....jeszcze tylko jeden dzien .." :D troche mozna stracic realität ale to funkcjonuje :D

pozdr...

Ps; A co z Twoim zbiorniczkiem ? pokaz jakies nowe fotki:)


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swirlej - jak sam zauważyłem "jesteś cierpliwy... jeśli chodzi o akwa", bo tak poza tym to chyba nerwus z ciebie straszny, co? hehe :)

Baniaczka nie pokazywałem bo jeszcze nie jest do końca gotowy, i podczas mojej 2tyg nieobecności i potem kolejnych 3tyg zapierdzielania w pracy moj "starszy" się nim zajmował i lał mineralke (z netto po 1zł za 5L) zamiast RO, karmił szczodrze i do tego wstawiłem nowe świetlówki. Więc jak już się domyślasz - wyprowadzam baniak z cyjano hehe. Już chyba końcówka bo zminiły kolor z bordowych na żółte, co zazwyczaj z moich doświadczeń oznacza końcówkę, ale z nimi to cholera wie.

Ale jutro w miarę możliwości pykne pare fotek, bo coś czuje że jak w poniedziałek wylece na kolejne 2tyg na nurkowanko to zabawa zacznie się od nowa :) To nie tak że moj tata chce mi dołożyć roboty ale wiecie jak to jest jak nie ma was żeby zająć się rybciami :D


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no no Zbyszek prawde mówiąc myślałem, że nie juz nigdy postawisz tego baniaka. Ostatnio widać twoją działalność tylko przy dłubaniu sprzętu dla kogoś tam, a tu na boku, po cichutku TAKIE COŚ. Gratuluję. Bardzo się cieszę, że w głowie nie tylko ci dysze (te od DD), pleksa, wąchanie kleju :), frezy i inne zboczenia, że jest jeszcze w tobie duch morszczaka, bo już zaczynałem sie martwić...


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow - widze że masz rybki niezłe :) W wannie łąpałeś? Brutalnie chyba swojemu dziecku zabrałeś te plastikowe rybcie hehe.

Ciężka hodowla? Co jedzą? :) (mam taką co się żywi nakręcaną sprężynką)

Ostatnio wrzuciłem taką do wanny jak się kompałem z moją lubą, to o mało się nie utopiła ze śmiechu i powiedziała że mam pierdolca na punkcie rybek (ale że i tak mnie kocha :D ) hehe


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze tez nie ma takich duzych, dmuchanych..


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no błażej ty mnie nie stresuj - nie "węgorze" w liczbie mnogiej ale "JEDNEGO węgorza" :)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ngsutg.jpg

Ps; R@f@l , musze Ci powiedzeic ze farbe na tlo dobrales zaiwanista (thx)

Wiem Zbyszek ze jest zaiwanista:D:)

Tez niedlugo koncze budowe baniaka :)

ngsy0g.jpg

ngsy9z.jpg

ngsyh2.jpg

ngszye.jpg


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta obejma z kwasowki to poprostu picus glancus :) :)pozdrow Romana :) (kawal dobrej roboty , chociaz ja to bym ja pomalowal na bialo :D )

pozdr...


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Picus glancus :wink tez tak mysle ale niewiem czy to malowac na zywca to jest naprawde ok8):)


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.