Skocz do zawartości
Juanitka

Reefmax-nasza przedszkolna rafka:)

Rekomendowane odpowiedzi

Na NO3 proponują zastosować Red Sea NO3 PO4-X u mnie bardzo ładnie zbija NO3 i PO4. Akwarium zalane w podobnym czasie i u mnie NO3-1,PO4-0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jakbym chciała zmienić trochę ułożenie skały to mogę ruszać w akwarium? czy to nie wpłynię na NO3, które i tak mam duże?

Może i wpłynie ale pewnie tego nawet nie zauważysz. Lepiej teraz niż za pół roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to zrobiłam małe przemeblowanie...najdelikatniej jak potrafiłam :yes ...co o tym myślicie? pościągałam skałę z góry, zoanthusy powciskałam...tylko ten zoa na górze...zastanawiam się czy jednak go nie ułożyć na leżąco...chyba za bardzo na niego dmucha...

myślę, że teraz juz zostanę przy takim ułożeniu :D ...mi się podoba :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...tylko ten zoa na górze...zastanawiam się czy jednak go nie ułożyć na leżąco...chyba za bardzo na niego dmucha...

Na leżąco. Jak zostawisz w takim położeniu to i tak te najniżej, w najsłabszym oświetleniu, położone polipy nie będą dobrze wyglądać - raczej zrobią się niezbyt dorodne. Zoantusy najlepiej oglądać z góry i dlatego (oprócz tego, że nie wymagają bardzo mocnego światła), moim zdaniem, lepiej je kłaść nieco niżej. Tamto miejsce zostawiłbym na coś innego.

Ale...

...mi się podoba :D

I to jest najważniejsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilosc i ulozenie skaly w tym zbiorniku spowoduja trudnosci w dobrej cyrkulacji. W akwarium morskim przeplyw wody jest bardzo wazny. Tej skaly jest troche za duzo ale przeciez jej nie wyrzucisz. Tak naprawde to ten płaski kawałek Ci wszystko psuje i ja bym go położył na dno (lub wywalił lub połamał).

Co do zoa to rzeczywiscie powinny lezeć na dnie.

Musisz tez pomyslec na przyszłość o zwiekszeniu cyrkulacji. Przy tym ulozeniu skały powinnas docelowo dodać dwa małe cyrkulatory, przy czym jeden powinien być gdzies przy dnie i wymuszać przepływ miedzy skalami w dolnej czesci zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o gustach sie nie dyskutuje ale dalej twierdze , że skała jest do przebudowania chyba , że nie planujesz koralowców. Jest jej za dużo i za ciężkie ustawienie jak na RM

Edytowane przez rs4 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem po zakupach :thumbup: dołączyły do nas:

xenia Pumping (xenia egipska)

Ricordea Yuma

Euphylia

Sarcophyton Ehrenbergi

oraz ku wielkiej radości dzieciaków:

Amphiprion Clarki

Chrysiptera hemicyanea

Acreichthys Tomentosus rewelacja jeżeli chodzi o Aiptasie w ciągu niecałych dwóch dni zjadł mi wszystkie jakie miałam w akwarium a było ich sporo :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ricordea, Euphylia, Xenia maja się dobrze

Ta ocena to trochę na wyrost, moim zdaniem :)

Sarco na górnej fotce (z posta nr 109) nie jest ładnie otwarty. Powiedziałbym nawet, że w ogóle nie jest otwarty.

Korale pewnie niedługo dojdą do siebie (z euphylią może być różnie) i będzie ok. Tylko uważaj na xenię - to jest straszny chwast i w sprzyjających warunkach może nadmiernie się rozrosnąć.

Ryby są dwie - po jednej sztuce?

Ogólnie chyba idzie wszystko w dobrym kierunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopiero się uczę :yes Sarco tak od wczoraj się nie rozwija, pisałam o tym w poście 110...tylko przez pierwszy dzien był cały rozwinięty (nie mam zdjęć) rybki tak, sa dwie i trzecia ta co mi wcieła Aiptasie :thumbup:

Ogólnie chyba idzie wszystko w dobrym kierunku.

dzięki...za rady

Edytowane przez Juanitka (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta euphylia nie wygląda za dobrze. Chrysiptera jest śliczna, jednak ma paskudny charakterek ;) Sama miałam ten gatunek kupić, ale po kilku rozmowach i przeglądnięciu forum odpuściłam. Najlepiej jak jest sama jedna, bo może sprawiać kłopoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sarco co jkakis czas zmienia skórę. Wtedy nawet przez kilka dni moze być zwiniety i dopiero pozniej zrzuca skórę i sie otwiera. Twoje korale na zdjeciach nie wygladają za dobrze ale myślę, że to efekt podróży i szoku po wlozeniu do nowego srodowiska. Euphylia wyglada kiepsko :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda trochę jakby aklimatyzacja była za krótka zwłaszcza dla euphili, ile była czasu aklimatyzowana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aklimatyzacja trwała troche ponad godzinę...ok.10minut worek z euphylia pływał w akwa...później przez godzinę dolewałam po troche wody z akwa do worka...przeniosłam ją w bardziej spokojne miejsce - była za bardzo wystawiona na dmuchanie...i czytam, czytam forum na temat euphyli...sprawdze dzisiaj parametry (wiem, że napewno mam za duże No3, sprawdzę Mg, Ca..)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłam testy, w porównaniu do tych z przed tygodnia (które byly robione dzien po podmianie) to spadło mi Ca i Kh natomiast Mg troszeczkę wzrosło:

Mg - 1140 (było 1110)

Ca - 350 (było 400)

Kh - 9.3 (było 9.9)

Po4 - 0

Ph - 8.0

No3 - 50 (ze skali, czyli po podziale przez 10 wychodzi 5)

wiem, że Ca i Mg jest bardzo ważny dla korali szczególnie twardych...i pewnie tutaj tez jest problem...co robić? jak podnieść parametry (czytałam tez, że nie wolno zbyt gwałtownie ich podnosić i zmieniać)

jest tez jakiś pozytyw :yes sarco się otwiera, jeżeli otworzy się do końca to zrobie zdjęcie i wstawię

Edytowane przez Juanitka (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed chwilą zauważyłam takie małe żyjątka (zaznaczone na dole czerwoną linią) co to jest? czy to coś złego? w piasku z przodu na całej długości jest mnóstwo dziurek...tak jakby tam cos było i kopało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym obstawiał że kiełże, również pożyteczne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wizycie w warszawskiej eRybce do panelu filtracyjnego trafil węgiel (Rowa carbon) i Po4 i Sio2 Adsorber (Rowa phos).

Do wody leję No3:Po4-X na zbicie No3 oraz wapno.

Zrobiłam też kolejną podmianę wody - Ca mi podskoczyło do 380 a Mg do 1250.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.