Skocz do zawartości
Juanitka

Reefmax-nasza przedszkolna rafka:)

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda jak główka zoa, pewnie za jakiś czas się otworzy jak parametry się poprawią :)

Edytowane przez gregior (wyświetl historię edycji)

100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki...jutro jadę do Krakowa zmierzyć parametry...może kupić pierwsze zwierzątka...zobaczymy

póki co wymieniłam grzałkę:) mam Easy Heater 100W:) umieszczoną oczywiście miedzy odpieniaczem a trzecią komorą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...może kupić pierwsze zwierzątka...

Szyyybciutko :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi trudno się wypowiadać, bo zaczynałem na świeżej solance, ale forumowa mądrość mówi, że nowe akwarium ZAWSZE dojrzewa. Łagodniej podobno, ale zawsze. Jeśli dobrze liczę, to Wasze akwarium ma dopiero 5 dni, więc dojrzewanie mogło się nawet nie zacząć, a co za tym idzie, parametry mogą być jeszcze spoko i ulegać pogorszeniu. Ale tak jak mówię, piszę tylko to, co wyczytałem i wydedukowałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koralowce rosna a tam juz blisko do lustra wody .... zobacz jak wyglada moje ulozenie oraz stan po 3 mc i zobaczysz o czym mowie

Ale Ty masz same gotowce kupione a nie szczepki wiec trochę potrwa zanim tu zacznie wylazić z wody. I mozna dać tez korale, ktore nie rosną zbyt duże. Kwestia rozplanowania i gustu.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękujemy :)

Juanitka jeśli chodzi o życie, poczekaj jeszcze chociaż tydzień na wpuszczenie pierwszego życia. Im mniej teraz obciążysz zbiornik tym ładnej on odwdzięczy Ci się w przyszłości. Bardzo możliwe, że wszystko będzie żyło, ale zbyt szybko obciążony potem może nie dać sobie rady z plagami. Jeśli już bardzo chcesz wrzuć za jakiś tydzień małą ekipę czyszczącą. Ślimaki zwane turbo, krabiki, może krewetki? I obserwuj co się będzie działo.


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł na morskie w przedszkolu. U mojego synka niestety nie ma zwierzątek w przedszkolu, a szkoda.

Trzymam kciuki :thumbup:

Z ust mi to wyjęłaś (tylko ja mam córkę).

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty masz same gotowce kupione a nie szczepki wiec trochę potrwa zanim tu zacznie wylazić z wody. I mozna dać tez korale, ktore nie rosną zbyt duże. Kwestia rozplanowania i gustu.

mozesz rozwinac mysl ? co to są gotowce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testy zrobione...niestety zbyt małe zasolenie a co za tym idzie słabe parametry. Dołożyłam soli (rozpuściłam w wodzie z akwarium). Zakupiłam też wszystkie potrzebne testy i czekamy dalej, obserwujemy i cieszymy się tym co mamy :):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasolenie po dodaniu soli mam 1.023, reszte testów zrobię w piątek.

Akwarium ma w tym momencie 11 dni ciągle świecę 4 godziny (niebieska zapala się godzinę wcześniej od białych i godzinę dłużej świeci)...prosze o radę czy zwiększyć czas świecenia (jeżeli tak to którymi świetlówkami i o ile)? Czy Wy w reefmaxie macie cały czas włączoną lampkę led?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja LEDa mam włączonego non stop. Są różne szkoły odnośnie oświetlenia przy dojrzewaniu, niektórzy świecą normalnie, inni przez parę tygodni niewiele. Jeżeli chcesz świecić dłużej, to najlepiej stopniowo zwiększać czas (np. o pół godziny dziennie).


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koralowce rosna a tam juz blisko do lustra wody .... zobacz jak wyglada moje ulozenie oraz stan po 3 mc i zobaczysz o czym mowie

Podejrzewam,.ze jak dojdzie obsada, to i tak trzeba będzie tam trochę pozmieniać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauważyłam niepokojące mnie zachowanie odpieniacza...woda po przejściu przez komore odpieniacza powinna spływac do wąskiej przegrody a stamtąd do trzeciej komory...natomiast u mnie woda wraca częściowo do komory odpieniacza...czy to jest cos złego czy tak ma być...prosze kolejny raz o pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten brązowy nalot jest coraz większy...znajduje sie takze trochę na piasku...czy to coś zlego (trzeba z tym walczyć?) czy to tak jest przy dojrzewaniu? Prosze Was o pomocną odpowiedź...czy mam cos z tym zrobić (z tego co czytam na forum to raczej zostawić) czy juz czas na ekipę sprzątającą?

Wieczorem zrobię testy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten nalot jest taki bardziej glutowaty, ma bąble na powierzchni? Jeśli tak, to może być dino. Sama mam akwarium świeże, zalane trzy tygodnie temu i dino. Czytałam, że zaciemnianie pomaga - wczoraj zakryłam akwarium (na trzy dni). Ostatecznie chemia, ale lepiej na początku nic za bardzo nie kombinować. W końcu świeży zbiornik i ma prawo coś wyskoczyć. Ekipa taka jak ślimaki, krab może pomóc - ale tu lepiej aby wypowiedzieli się bardziej doświadczeni niż ja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to tak wyglada jak u mnie wyglądało?

Gdzie dolewasz RO odparowane bezpośrednio do baniaka czy do pierwszej komory z koszykami?

Jeżeli to tak wygląda jak umnie to nic nie ruszaj pompę cyrkulacyjna na skały niech dmucha ile wlezie, świeć cztery godzinki normalnie

wode dolewaj do komory z koszykami nie do baniaka bezpośrednio ja przerwałem dolewkę bezpośrednio i zaczełem dolewać do pierwszej komory i brąz się cofną ale czy to było bezpośrednia przyczyną niewiem poprostu dałem sobie na wszczymanie tak mi radzili.

Załączone miniatury

  • PICT0005.JPG
  • PICT0004.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

załańczam zdjęcia jak to wygląda... tak jak u Ciebie danboy...

wode z RO wlewam do pierwszej komory...trzy dni temu zwiększyłam oświetlenie o godzinę z 4 na 5 godzin dziennie, wrócę więc do 4.

Z tego co zauwazyłam to nie jest to śluzowate a bąbelki powietrza sa ale bardzo bardzo nieliczne...

I to cos co przypominało główke zoa (prawdopodobnie) tez zostało zaatakowane i straciło kolor (jest teraz bielutkie a było różowe)...zamieszczam zdjęcie

Edytowane przez Juanitka (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy zrobione:

zasolenie: 1.022

Kh: 8.9

Mg: 900

Ca: 310

Ph: 8

No3 50 - 5

Po4 0.03 - 0.01

Co wy na to? nie znam się na tym za bardzo, czy jak na 15 dzień dojrzewania...niektóre parametry są zaniżone, czy to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.