Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie podłoża do zbiornika...

Zbiornik zalany jakieś 4 tyg temu, włożona skała... dojrzewanie ma się ku końcowi....

Czy takie podłoże może być do akwarium http://www.sklepkrab...kwariowy-samoa2 ?

Wiem że najlepszy jest żywy piach itd, ale poza faktem że ten w linku nie posiada bakterii i jest wysuszony to chyba niczym się od żywego nie różni..

Edytowane przez ralfiwroclaw (wyświetl historię edycji)

160L , 5kgLR, Odpieniacz Diy, Oświetlenie 1 x150W HQi 2x39W T5, Grzałka 200W, JVP-101, Pompa HX-6530, Sól Aquaforest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piach moze byc ale nie śpiesz się z nim tak za bardzo,niech dojrzewanie sie zkonczy i skała przestanie syfić.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała już nie syfi.. wszystki syf został wypłukany i spłynął do sumpa... Mam nieco zielonych glonów na skale, ale widzę że zanikają już powoli.. a kolor fioletowy zaczyna dominować.. Jak widziałem to ludzie wsypywali piach już w kilka dni po zalaniu świeżego zbiornika więc i tak uważam że ja po tych 30 dniach powinienem go wsypać..

Na razie z życia to 4 gat korali oraz 10 tectusów (nie wiem czy dobra nazwa, nie pamiętam teraz, ale ze skałą przyszły)


160L , 5kgLR, Odpieniacz Diy, Oświetlenie 1 x150W HQi 2x39W T5, Grzałka 200W, JVP-101, Pompa HX-6530, Sól Aquaforest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie się nadaje...kolor kwestia gustu...

zdania co do czasu wsypywania piachu podzielone...ja jak zakładałem zbiornik wsypywałem praktycznie od razu ...i nie miałem kłopotu ( używałem zywego piachu)...przy dobrze ustawionej cyrkulacji i dobrze dobranej jej mocy i granulacji podłoża syf ze skały też schodzi


http://7140_7307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz żywego piachu to może CoralSub - drobny żwirek koralowy. Kupowałam na giełdzie akwarystycznej pakowany w worki 2kg/12zł.

To nie to że nie chcę.. ale przecież suchy piach i tak z czasem stanie się żywy, więc skoro tak jest to po co przepłacać..

Wiem, każdy ma swoje zdanie w tej materii ile ludzi tyle opinii... Nie ma jednej , jednoznacznej więc drążenie tego jest bez większego sensu...

Chodziło mi o to czy ten z mojego linku się nada...


160L , 5kgLR, Odpieniacz Diy, Oświetlenie 1 x150W HQi 2x39W T5, Grzałka 200W, JVP-101, Pompa HX-6530, Sól Aquaforest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

syp chłopie tylko go wypłucz

konkretna odpowiedź... o taką właśnie chodziło...


160L , 5kgLR, Odpieniacz Diy, Oświetlenie 1 x150W HQi 2x39W T5, Grzałka 200W, JVP-101, Pompa HX-6530, Sól Aquaforest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.