Skocz do zawartości
Amphiprion

Rozmnożyło mi się wężowidło

Rekomendowane odpowiedzi

He he:) Wczoraj wieczorem wyszło sobie wężowidło na żer:) A na jego grzbiecie malutka kopia dużego:) Może to o niczym się świadczy, bo wielu z was rozmnożyło się wężowidło, ale mnie to cieszy bardzo i mam nadzieję, że oznacza, że parametry wody są w normie:)

Niestety nie udało mi się zrobić fotki (przy oswietleniu nocnym ciężko złapac ostrość) ale mam wczesniejsze zdjęcie wyżej wspomnianego rodzica, no w sumie jego części:D:

1123-dscn1844.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, szkoda tylko, że tak zadko raczy mnie widokiem całości... cóż prawo nocnych stworzeń:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje. Jakie duze jest to mlode wezowidlo?? U mnie wyszly ze skaly 4 wezowidla. najwieksze ma gdzies 6-7cm. To ja jakies miniatury czy rosna wieksze? Maja ksztalt i kolory takie jak te w sklepach...


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Rodzić" na ramiona długości około 15cm (niektóre są którsze, chyba jest po przejściach w sklepie:))

Mały ma ramionka długości 1-3 cm. Myślę, że urośnie tak wielkie jak "rodzić". W sklepie, jak koles wyjmował te wężowidło z akwarium, to było otoczone sporą ilością takich maluchów. Ale uważał, żeby żadnego bonusa nie dorzucić:)

Wężowidło jest u mnie od końca listopada...czyli około 3 miesięcy:)

Takie małe coś, a jak cieszy:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość klubowicz

Jak się orientujesz, to małe wężowidło wcale nie musi być "młodym" tego dużego. Są również wężowidła o małych rozmiarach żyjące w żwirze lub mule itd.

Krótko mówiąc jest to na 100% inny gatunek.

Obecnosć jego świadczy o bogatej florze dennej twojego akwarium; .....tak myślę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio przy zakupie zywej skalki mialem bonusa w postaci wlasnie takich malych wezowidel z tego co widzialem mialem 2 czarne i jednego albinosa :) bylo cale biale i zylo nie byl to rozkladajacy sie trup :) wielkosc tych maluchow to okolo 4-5cm po wpuszczeniu do glownego zbiornika wiecej ich nie widzialem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja naliczylem narazie 4. 2 sa czarno biale, sklepowe, jedno jest bardziej czerne, wlochate, podobne do twojego. Te 3 ciagle widze. Wystaja im ramiona ze skaly. Jedno jasne wyciagnalem, kiedy zbieralem detryt z dna. poczekamy zobaczymy co z nich wyrosnie. Wiec czym karmic??


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te małe jest identyczne (kropka w kropkę) jak te duże, no i cały czas siedzi mu na grzbiecie. Jednak mi się wydaje, że to jest potomstwo, ale niezbadane sa wyroki...:(

Węzowydło karmię mrożonym mintajem oraz krewetkami koktajlowymi (raz na tydzień mały kawałeczek, oczywiście rozmrożony). Wężowidło także zjada to czego rybki i kraby nie wyłapia po karmieniu płatkami, czy granulatem - na bazie kryla, miesa rybiego, glonów i czort wie czego jeszcze:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są fotki dużego węzowidła i małego siedzącego mu na plecach:

1123-dscn2122.jpg1123-dscn2124.jpg1123-dscn2127.jpg

Może i niezbyt wyraźne, ale coś tam widać:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.