Skocz do zawartości
arturo13

No2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,posiadam kostke 80 litrow,15 marca miną 2 miesiące od zalania wszystko było ok chodzi mi o parametry wody ale zauważyłem skok No2 z 0,05 na 0,4.rybek nie ma kilka miękkich grzybek canella i xenia,grzybek się zwinął capnella lekko zwiędła a xenia przymknęła polipy,I tu moje pytanie jak zmniejszyć no2,no chyba że test walnięty choć tydzień temu pokazywał 0,05 JBL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie, normalne wahania dojrzewającego akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oha,

zycia narazie nie wkladaj...

Mozesz dodac jakies bakterie nitryfikacyjne. Po dwoch miesiacach ten proces z NO2 powinien byc w zasadzie zakonczony.

Chyba nie masz odpieniacza, jakies napowietrzanie nie zaszkodzi bo wyszystko wyleci w powietrze. :nuke:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opieniacz jest Turboflotor Blue 500 a pompa Nano Pro 500 więc ogarnia bez problemu jest możliwość regulacji ustawiłem prawie max.To co?,tylko czekać aż samo spadnie?,mam nadzieje ze te miękaski nie padną?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bakterie mam BactoActive Tropicala,w takim razie zaleje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy dodanie bakterii nie spowoduje ponownego zakwitu,tydzień temu miałem ale wyleczyłem UV?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

"Morskie" bakterie nitryfikacyjne i denitryfikacyjne[ szczepy bakterii przystosowanych do życia w wodzie morskiej] są w żywej skale więc żeby zamknąć cykl azotowy nie musisz ich wlewać. Test JBL może być "kopnięty". Jeżeli akwarium jest stabilne to po dolaniu "bakterii" nie będzie żadnego zmętnienia chyba że mieszanka zawiera duże ilości pożywki.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skok z 0,05 na 0,4 i zwalanie winy na test...?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Akurat tak się składa że mam test na NO2 JBL i drugi saliferta. Mam też denitryfikator który może być źródłem NO2 jeżeli przepływ jest zbyt silny. I mój test JBL jest "kopnięty". :whistle:

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,nadal ten sam problem już ponad 3 miesiące i NO2-0,5 nie mam pojęcia co jest grane,PO4 i NO3 jest niewykrywalne,może ktoś poradzić co z tym zrobić???.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze po takim dlugim czasie oczekiwania okaze sie, ze to blad testu.

Wpuszczaj slimaczki, pustelniczki i miekkie.

Zaczynamy, bez przesady :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.