Skocz do zawartości
Gość radiesteta

Cyrkulacja i odpienianie do 112l akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Gość radiesteta

Poradźcie co robić. Miałem w swoim 112 zbiorniku 80x35x40 mieć skimmer sk 05 . Niestety większego gó**a w życiu nie widziałem. To coś najpierw nie chciało się na sucho poskładać a jak chciałem to zrobić w akwarium to najpierw oderwało się plastikowe połączenie pompki z urządzeniem a następnie sama pompka się rozsypała. Na nic gwarancja skoro uszkodziło się mechanicznie. Miałem już różne takie filtry w ręce ale czegoś takiego jeszcze nie. Doradźcie co zastosować w miarę niedrogiego? Zbiornik w poniedziałek zalany. Obsada planowana to kilka korali miękkich, może z czasem Entacmaea quadricolor i wiadomo babka 2 błazny, krewetki. Oświetlenie 3x24W. Nie ma miejsca na zewnątrz akwarium i chciałbym coś co by się wewnątrz mieściło.

Edytowane przez radiesteta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiększ ilość świetlówek bo korale nie dadzą rady

odpieniacz Hydor Slimskim 250.65

cyrkulacja 2 TUNZE 6025

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o coś niedrogiego to Resun SK-300 chociaż to też będzie niewiele lepsze od SK-5.

Do litrażu to dobrą opcją byłby HYDOR SlimSkim nano lub Tunze Nano Reef Pack ale to już około 500zł za nowy sprzęt, ewentualnie poszukać używki. Domyślam się że sumpa brak.

Edytowane przez giant19s (wyświetl historię edycji)

54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Jeśli chodzi o coś niedrogiego to Resun SK-300 chociaż to też będzie niewiele lepsze od SK-5.

Do litrażu to dobrą opcją byłby HYDOR SlimSkim nano lub Tunze Nano Reef Pack ale to już około 500zł za nowy sprzęt, ewentualnie poszukać używki. Domyślam się że sumpa brak.

Tej firmie już podziękuję. Większego badziewia niż jej produkt opisany na początku nie widziałem to nie będę ryzował. Tak bez sumpa bo ktoś mi poradził, że do takiej sadzawki obejdzie się bez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co się pachasz w odpieniacz do takiego małego baniaczka ?? podstawa to regularne podmiany i one załatwią sprawę, przy trzech rybach wielkiego odpieniania nie będzie.

Jeśli koniecznie chcesz odpieniacz to albo Hydor SlimSkim, albo Tunze 9004. Oba montowane wewnatrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Po co się pachasz w odpieniacz do takiego małego baniaczka ?? podstawa to regularne podmiany i one załatwią sprawę, przy trzech rybach wielkiego odpieniania nie będzie.

Jeśli koniecznie chcesz odpieniacz to albo Hydor SlimSkim, albo Tunze 9004. Oba montowane wewnatrz.

Hm... to może być sensowna rada. Chwilowo bez niczego ewentualnie jakiś brzęczyk z kostką napowietrzającą a z czasem gdybym chciał dokupić jeszcze życia to zainwestuję w coś. Co ile bym musiał robić w takim wypadku podmiany ?

Edytowane przez radiesteta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz w tygodniu 10% i dla mieksaów, lpsów i tych 3 ryb spokojnie wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Tak myślałem ale wolałem się upewnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Ale ten SK-05 który miałem mieć też chyba lepszy nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grolux to nie do morskiego,tylko Coralstar i Marinestar.

Grolux ma mocno podbitą barwe czerwoną dla roslin,czyli gloniska będa miały raj.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Grolux to nie do morskiego,tylko Coralstar i Marinestar.

Grolux ma mocno podbitą barwe czerwoną dla roslin,czyli gloniska będa miały raj.

To żle dałem pierwszy link. Obie są Marinestar dobrane przez ludzi ze sklepu do morskiego akwarium. Tam też mi powiedzieli, że takie oświetlenie jest wystarczające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak powinno być 1w na 1l

a dla miękkich wystarczy tobie ok 100w

Masz w ogóle pojęcie co piszesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak powinno być 1w na 1l

a dla miękkich wystarczy tobie ok 100w

MayFly, skąd wytrzasnąłeś to 100W/112l miękkich korali? Większość miękkich i sporo LPSów spokojnie da sobie radę w takim baniaku przy 3x24W, widziałem też ładne zbiorniki z powodzeniem prowadzone przy oświetleniu <0.5W/l (w T5). Można dać więcej, wtedy jest duże pole manewru z barwą i obsadą, ale podane przez Ciebie minimum dla miękkich jest wzięte z sufitu.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Ja teraz testowo po przerobka w takim zbiorniku mam Sk 300 na czas dojzewania(akwarium 2 tygodnie woda 70% z akwarium 30% swiezej solanki skala odgazowana jutro sypne zywy piasek) ,zajmuje malo miejsca ,puszcze troche babelkow do akwarium ,co 4-5 dni kubek zoltej cieczy zobaczymy jak dalej,co do cyrkulacji narazie dobieram jvp 101 odradzam wir w zbiorniku:-) teraz pracuja 2 *eden 214 i 212 troche za slabo mysle o 2 koralia 900,skaly mam 11kg .Pozdrawiam


Szkło 80x35x40,cyrkulacja 2x koralia 1600,odpieniacz Hydor SlimSkim 250.65, oświetlenie 4 * T5 24W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Dzięki za słowa wsparcia. Już zacząłem się zastanawiać czy i sklep i kolega z innego forum są kompetentni. Zastanawiam się jednak nad tym odpieniaczem. Może nie musi on być aż tak superwydajny przy faktycznie cotygodniowych podmianach wody te 10l ale jednak zapewniłby jakąś cyrkulację wody. Może coś takiego dałoby radę:

http://erybka.pl/product-pol-697-Blau-Nano-Skim.html

lub

http://erybka.pl/product-pol-696-Aqua-Medic-Miniflotor.html

W końcu przy 112l akwarium i 10 kg żywej skały tam jest góra 95l wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Szajs bo mi się w ręce rozpadło samo. Chce coś w miarę taniego żeby spełniało swoja funkcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tańszego czyli ile chcesz dać ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.