Skocz do zawartości
Gość radiesteta

Cyrkulacja i odpienianie do 112l akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

odpieniek z sery zewnętrzny, widziałem w akcji, odpienia i bardzo dobrze sobie radzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam jak coś wewnętrzny turboflotor blue 500 ;)


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Do 100l na pewno nie

Dlaczego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hydor, turboflotor, tunze to są odpieniacze które dadzą radę. Ten co pokazałeś do 30l może się nada ;)


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hydor, turboflotor, tunze to są odpieniacze które dadzą radę. Ten co pokazałeś do 30l może się nada ;)

Zgadzam sie w 100% ale jeszcze można by dodać np

Deltec MCX 300

Deltec MCE 300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

To tak trochę reasumując: cześć osób twierdzi, że przy regularnych podmianach wody obejdzie się bez odpieniacza a cześć proponuje mi sprzęt znanych marek który kilka stówek kosztuje. Czyli 2 skrajne bieguny. A jak uczy matematyka miedzy 2 skrajnymi punktami da się jakiś pośredni upchać. I o taki pośredni mi bardziej chodzi.

Edytowane przez radiesteta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup używany markowy i będzie po między.


250l+sump70l, 6x39w, Deltec APF600, Koralia 3,3,4, aquabee 2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez odpieniacza=bez przeciążenia układu większą ilością zwierząt, a o spsach zapomnij.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Sęk w tym, że z miejscem problem. Ze względu na mały rozmiar akwarium nie chce go zmniejszać robiąc panel. Ewentualnie jakiś 2-3l pojemnik plastikowy położony na pokrywie ( tak by utrzymała jego ciężar i wywiercone dziury. Ale estetycznie to to wyglądać chyba nie będzie. I jeszcze coś: całość jest w raczej ciemnym przedpokoju. Jedyne źródło światła to akwarium a w dzień dość słabe światło dzienne z okna pobliskiej kuchni. Czy taki sump powinien być oświetlony?

Dlatego chyba lepszy skimmer wewnetrzny.

Edytowane przez radiesteta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, nie chciałem tego pisać ale muszę. Po pierwsze polecam dział dla nowicjuszy bo śmiem wnioskować, że o akwarium morskim wiesz tyle co ja o uprawie roli. Skimmer ten lepszy czy ten. Kupiłem rozleciał się w rękach. Jak również śmiem wnioskować już kilka osób oferowało ci markowe, używane sprzęty. Niestety nie chcesz zgodzić się na wysyłkę. Zrobiłeś coś w złej kolejności. Najpierw kupujesz sprzęt jak już wszystko masz dopięte na ostatni guzik wtedy skała, dojrzewanie itd. Wiesz dla mnie jest to trochę chore ,że jak masz akwarium pytasz o cyrkulację. Także chłopie weź się w garść i zapraszam do poczytania kilku fajnych broszur, lektur. Serdecznie pozdrawiam Arian Smereka :waving

Edytowane przez MR_CUBE (wyświetl historię edycji)

pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Dobra, nie chciałem tego pisać ale muszę. Po pierwsze polecam dział dla nowicjuszy bo śmiem wnioskować, że o akwarium morskim wiesz tyle co ja o uprawie roli. Skimmer ten lepszy czy ten. Kupiłem rozleciał się w rękach. Jak również śmiem wnioskować już kilka osób oferowało ci markowe, używane sprzęty. Niestety nie chcesz zgodzić się na wysyłkę. Zrobiłeś coś w złej kolejności. Najpierw kupujesz sprzęt jak już wszystko masz dopięte na ostatni guzik wtedy skała, dojrzewanie itd. Wiesz dla mnie jest to trochę chore ,że jak masz akwarium pytasz o cyrkulację. Także chłopie weź się w garść i zapraszam do poczytania kilku fajnych broszur, lektur. Serdecznie pozdrawiam Arian Smereka :waving

Człowieku usiłujesz mi sprzedać używany sprzęt. Nie twierdze, że jest dobry czy że jest zły, ale mieszkamy ponad 300 km od siebie. Pisałem ci że interesuje mnie tylko odbiór osobisty, bym mógł go zobaczyć osobiście w działaniu. Zatem skończ pisać pierdoły bo nie jesteś obiektywny. I pisanie takich postów jak twój jest chore!!!!!! A tu chce ogólne opinie przeczytać. A sprzęt miałem skompletowany tylko rozpadł mi się w reku. Czytałem na forum, że ludzie używają po przeróbkach tych sk-05 i jakoś dają radę. Może miałem pecha. Akwarium już mam i jakoś powoli mi dojrzewa. Tylko wiadomo jak to każdy nowy mam różne pytania. I TEN TEMAT JEST W DZIALE DLA NOWICJUSZY - DLA TYCH CO POWINNI BRYLE DO CZYTANIA ZAKŁADAĆ.

Edytowane przez radiesteta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak brakuje miejsca w zbiorniku, to ten zewnętrzny z sery. podeślę pw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku usiłujesz mi sprzedać używany sprzęt. Nie twierdze, że jest dobry czy że jest zły, ale mieszkamy ponad 300 km od siebie. Pisałem ci że interesuje mnie tylko odbiór osobisty, bym mógł go zobaczyć osobiście w działaniu. Zatem skończ pisać pierdoły bo nie jesteś obiektywny. I pisanie takich postów jak twój jest chore!!!!!! A tu chce ogólne opinie przeczytać. A sprzęt miałem skompletowany tylko rozpadł mi się w reku. Czytałem na forum, że ludzie używają po przeróbkach tych sk-05 i jakoś dają radę. Może miałem pecha.

Tak lepiej kopić sprzęt taki który sie na 100% rozpadnie niż używany masz całkowitą racje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie możesz tak twierdzić bo ja i tak go sprzedam mi na tym nie zależy, a pisanie postów w Twoim stylu jest tu nie stosowne. Kto ze zdrowym rozsądkiem wstawia taki odpieniacz do 100l ? Nie chodzi tu teraz o zasadę sprzedaży, chodzi tu o jakąś logikę zakładania akwarium, bo najłatwiej jest zapytać kolegów. Chodzi tutaj też o dobre warunki dla zwierzaków co moim zdaniem jest najważniejsze i jest takie powiedzenie, utarło się i świetnie pasuje do naszego hobby jakim jest akwarystyka morska "Skąpy dwa razy płaci". Logika przy zakładaniu akwarium polega na tym aby nie zrobić na chama, i później a może kupię po tygodniu cyrkulację, tylko polega na tym ,żeby wszystko zaplanować, sprawdzić czy działa i wtedy solić, wtedy iść dalej. A nie odwrotnie zalać i martwić się co z cyrkulacją co z odpieniaczem. Nasze hobby pochłania dużo pieniędzy i z tym się trzeba pogodzić, nie da się postawić 100l, za 400-500zł nie da się i jeżeli będziesz kupował takie sprzęty w stylu sk-05 to te 400-500zł wydasz na marne. Nasze piękne hobby uczy także wytrwałości, systematyczności, cierpliwości a to są chyba najważniejsze cechy które powinniśmy posiadać aby wytrwać w tym hobby.... :)


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Nie, nie możesz tak twierdzić bo ja i tak go sprzedam mi na tym nie zależy, a pisanie postów w Twoim stylu jest tu nie stosowne. Kto ze zdrowym rozsądkiem wstawia taki odpieniacz do 100l ? Nie chodzi tu teraz o zasadę sprzedaży, chodzi tu o jakąś logikę zakładania akwarium, bo najłatwiej jest zapytać kolegów. Chodzi tutaj też o dobre warunki dla zwierzaków co moim zdaniem jest najważniejsze i jest takie powiedzenie, utarło się i świetnie pasuje do naszego hobby jakim jest akwarystyka morska "Skąpy dwa razy płaci". Logika przy zakładaniu akwarium polega na tym aby nie zrobić na chama, i później a może kupię po tygodniu cyrkulację, tylko polega na tym ,żeby wszystko zaplanować, sprawdzić czy działa i wtedy solić, wtedy iść dalej. A nie odwrotnie zalać i martwić się co z cyrkulacją co z odpieniaczem. Nasze hobby pochłania dużo pieniędzy i z tym się trzeba pogodzić, nie da się postawić 100l, za 400-500zł nie da się i jeżeli będziesz kupował takie sprzęty w stylu sk-05 to te 400-500zł wydasz na marne. Nasze piękne hobby uczy także wytrwałości, systematyczności, cierpliwości a to są chyba najważniejsze cechy które powinniśmy posiadać aby wytrwać w tym hobby.... :)

No dzięki, że mi napisałeś bo jak dotąd przez 36 lat myslałem, że trzymanie zwierząt w domu ma na celu napawanie sie widoiem ich cierpienia. A że w tym czasie mialem i rozmnażałem wiecej zwierząt i ryb niz ty masz palców i rąk i nóg to już drobnostka. Ale zaraz przecież są gatunki gdzie rozmnażanie nie oznacza wcale dobrych warunków tylko własnie te skrajne tortury. Pewnie wszystkie moje takie byly. Jak jesteś ciekaw o czym pisze to poszukaj sobie w necie. A swoją wiedzę też z netu czerpalem i jednego kolegi z innego forum. Poza nieszczęsną radą o typie skimmera inne raczej mial dobre. Błędy każdy ma prawo czasem zrobić - zwłaszcza w takiej dziedzinie jak biologia / akwarystyka gdzie jest wiele teorii na te same tematy. I mam jeszcze czas na jego naprawienie - jak sądze do momentu gdy zaczne wpuszczac pierwsze organizmy. Nie chce mi sie dodawać cie do ignorowanych. Poprostu odpuść sobie pisanie w moich tematach. Zwłaszcza, że w innym temacie wyraźnie napisałem, że jamochłon a ty mi wciskałeś ,że wieloszczet był przytwierdzxony do szyby.

Edytowane przez radiesteta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Ponawiam pytanie - bo tego nigdzie nie ma czy gdybym chciał machnąć ręką na estetykę i coś zrobić samemu to czy sump musi być oświetlony czy moze byc w zaciemnionym miejsc, bo tam gdzie by ewentualnie był mógłby liczyć tylko na słąbe światło dzienne w ciągu dnia, ewentualnie światło z boku z akwarium ale trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być całkowicie zaciemniony, swiatło tylko potrzebne gdy bedziesz coś robił ale to sobie czymś możesz przyswiecic.


250l+sump70l, 6x39w, Deltec APF600, Koralia 3,3,4, aquabee 2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Ok dzięki może coś poszukam jakichś projektów sumpów i dostosuję je do moich realiów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rob czeste podmiany to i odpieniacza w 100l nie bedziesz potrzebowal. bo na slaby sprzet nie warto wydawac kasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Ok ale skoro nie musi mieć światła to mam pod akwarium szafkę. Może gdyby się dało małe akwarium takie 5-10l lub plastikowe pojemniki przerobić na zewnętrzny sump. Do tego jakaś wydajną używaną pompę jako napęd i całość połączyć 20 mm wężykami na które bym jakoś otwór w obudowie akwarium wywiercił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam odpieniacz wewnętrzny Hydor SlimSkim. Mam i jest świetny. Przestrzegam przed tunze .Głośny nie wywala syfku, puszcza bąbelki do akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Już sobie panel 16l zrobiłem na Miniflotorze i jestem zadowolony. Całe akwarium dla życia, cały sprzęta tam siedzi, dolewki wody też idą tam, upust wody też przez niego. Tyko bakterie i wódkę leje bezpośrednio do baniaka. I w razie czego mam akwen na kwarantanne dla niezidentyfikowanych gości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.