Skocz do zawartości
olo309

czy takie oświetlenie zda rolę w morszczyznie

Rekomendowane odpowiedzi

witam morze mnie zbluzgacie ale kto pyta nie błądzi ,a więc czy żarnik xsenonowy może spełnić rolę oświetlenia mały pobór prądu duża wydajność światła i co jeszcze nie grzeje się to nie oddaje ciepła http://allegro.pl/xenony-hid-h1-h7-h9-led-slim-digital-ksenon-gwar-i3012430128.html np takie zestawienie jeden żarnik 6000k drugi 10000k a trzeci 12000k proszę o wypowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był o tym temat. Poszukaj trochę.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He,he,

gdyby to dzialalo to bym po pracy parkowal naprzeciwko akwarium.

"Mientkie" moze i by zyly, ale to chyba przesadna oszczednosc, w koncu hobby ma byc drogie!


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko pytam ale znalazłem stronkę co stosują ale jeszcze nie przeczytałem do końca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He,he,

gdyby to dzialalo to bym po pracy parkowal naprzeciwko akwarium.

"Mientkie" moze i by zyly, ale to chyba przesadna oszczednosc, w koncu hobby ma byc drogie!

a czemu sądzisz że hobby ma być drobie moim zdaniem powinno być dostępne dla każdego np pracuję zarabiam 1400 zł i jak mam spełnić moje marzenie a zarazem hobby jakby każdy był dojb...... gotówką to nie były by poruszane takie tematy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko pytam ale znalazłem stronkę co stosują ale jeszcze nie przeczytałem do końca

znajomy ma i nie zle daje rede to oświetlenie, bliki jak z HQI widziałem na własne oczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajomy ma i nie zle daje rede to oświetlenie, bliki jak z HQI widziałem na własne oczy

ale ma tylko pod oświetleniem xsenonowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stani jakby nie wyemigrował i trafił do pospolitej pracy to inaczej by śpiewał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu tez "inaczej" spiewam, nie jest lekko...

Wracajac do tematu, oczywiscie oswietlenie dopasowujemy do korali, jakie chcemy trzymac. Jak tu czytamy, niektorzy wymieniaja rury T5 co pol roku, inni po roku lub 4 miesiacach. Ostatnio w Niemczech pokazalo sie pare rur uzywanych 2 miesiace.

"Drogo" jest dla tych, ktorzy chca miec nadprzecietne wyniki.

No nie da sie "oszukac" korali.

Olo,

"stani jakby nie wyemigrował i trafił do pospolitej pracy to inaczej by śpiewał"

no dlatego wyemigrowalem, ale jeszcze za komunistow :thumbup:

Teraz juz bym tego nie zrobil. :secret:

Prawdopodobnie nie mialbym tez morskiego. :wallbash:

Podziwiam Was, powaznie.

Jeszcze 10 lat temu to bylo hobby naprawde dla najbogatszych lub zapalonych. :thumbsup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stani nie pozdrawiaj nie przepraszaj temat poruszony dla wszystkich bo czym taniej tym lepiej i nie pisz że teraz byś nie wyemigrował bo mogę się założyć że byś myślał tak jak ja by zarobić, jestem operatorem koparek i zarabiam 1800zł i nie dziw się że szukam optymalnego rozwiązania w sprawie oświetlenia chcesz mogę się z tobą zamienić tylko podejrzewam że w ciągu miesi9ąca zmienisz zdanie i nie będziesz pisał głupot ze żałujesz pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stani nie pozdrawiaj nie przepraszaj temat poruszony dla wszystkich bo czym taniej tym lepiej i nie pisz że teraz byś nie wyemigrował bo mogę się założyć że byś myślał tak jak ja by zarobić, jestem operatorem koparek i zarabiam 1800zł i nie dziw się że szukam optymalnego rozwiązania w sprawie oświetlenia chcesz mogę się z tobą zamienić tylko podejrzewam że w ciągu miesi9ąca zmienisz zdanie i nie będziesz pisał głupot ze żałujesz pozdrawiam

Popieram tu kolegę , nie sztuką jest mieć takie hobby zarabiając w walucie euro, a każdy zakup trzeba sobie przemyśleć i ostrożnie skalkulować, a mając drugą połowę człowiek nieraz to naraża się na opier...

Stani żyjesz w trochę innym świecie i nie wiem czy bedzie Ci kiedyś dane " zrozumieć Polaka , który chcąc coś mieć musi się zdrowo nakombinować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.