Skocz do zawartości
Walker

Jak połączyć sump stojący obok zbiornika

Rekomendowane odpowiedzi

"Niestety, nie znaleziono strony."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też planuje sumpa obok .... w wiekszym akwa...

i wymyśliłem pochylnie zeby nie dawać zadnych srubunków i nie ma żadnego problemu z regulacją, siorbaniem... a pochylnia po to zeby od razu woda leciała do poziomu wody w sumpie i głośnego wodospadu też nie powinno byc...tak myśle...

Ja też tak myslę i dlatego wcześniej o tym wspomniałem, ale dla Marcina to zbyt skomplikowane rozwiązanie. On woli zawory albo pudełka przelewowe :p

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

link już działa... ogarnąłem to... :D

a pudełko przelewowe mam za zbyciu jakby co :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak myslę i dlatego wcześniej o tym wspomniałem, ale dla Marcina to zbyt skomplikowane rozwiązanie. On woli zawory albo pudełka przelewowe :p

:)

Oj Rafał, Rafał tak się pogubiłeś swoich złośliwościach że aż nie zauważyłeś moich postów??? :p

Przecież wyraźnie napisałem że nie chce pudełka przelewowego i szukam jakiejś alternatywy poza zbiornikiem. Pochylnia jest ok ale wymusza odsunięcie sumpa od zbiornika głównego a mi zależy na każdym cm bo w szafce będzie ciasno dlatego chciałbym żeby oba zbiorniki dotykały się bokami wtedy zrobię balkonik ze śrubunkami zachodzący na sump i powinno być ok tylko pytanie czy uda się ustawić bez siorbania :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uda się tylko użyj zaworu bramowego. Swoje kosztuje ale warto.

Qlfon mobilnie.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, faktycznie, ale nie mogłem się powstrzymać. Starość jest okropna :)

Moim zdaniem pochylnia wcale nie wymusza rozsunięcia zbiorników. Po prostu będzie w całości w obrębie sumpa. Powierzchnia pod nią będzie niewykorzystana ale to przecież może być bardzo stromy element i nie stracisz dużo. Dodatkowo, dolny odcinek pochylni można lekko podgiąć, tak żeby zmniejszyć kąt wejścia wody do... wody :)

Tak sobie tylko gdybam - nie robiłem nigdy czegoś takiego. Ale lubię takie problemy :)

Edytowane przez rs (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, faktycznie, ale nie mogłem się powstrzymać. Starość jest okropna :)

;)

Cały czas bije się z myślami między tym balkonikiem a pochylnią :wallbash: a tu najwyższa pora szkło zamawiać ech ciężkie jest życie akwarysty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może warto zrobić jakaś próbę? Z tą pochylnią nie powinno być wielkich problemów. Wiedziałbyś czy chlupie przy jakimśtam kącie ustawienia płytki. Dawno, dawno temu, miałem w kominie biokulki i wyciszały spływ dość skutecznie. Tutaj też można by o nich pomyśleć (albo o innym rozwiązaniu o podobnej zasadzie działania). Powierzchnia byłaby znikoma więc i azotanów nie wyprodukuje.

Tak se tylko myślę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzebień będę miał długości 40cm wiec powierzchnia będzie spora :) i jak będzie pochylnia to będę kombinował na niej AS zrobić bo aż się prosi ;)

Masz rację zamówię szkło bez kombinowania jak już sobie ustawie w szafce wszystko to poeksperymentuje z tą wylewką. samodzielnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaasne, a potem będzie moja wina...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jest - przecież jesteś żywo zaangażowany w ten projekt :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tak naprawdę to potrzebna ci zwykła U-rurka, ale jak nie chcesz mieś w akwarium żadnej rurki to tylko grzebienie itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykła rurka nie zbiera filmu z powierzchni wiec odpada - o estetyce się nie wypowiadam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 Wklejasz 2 szyby lub kawałki pleksy robisz komin bez odpływowy do komina wkładasz u rurke zbiera film i jej nie widać .

2 Zamawiasz akwarium na cały wymiar wklejasz tylko odpowiednio przegrody żeby nic nie chlupało za to nic nigdy nie wycieknie poza akwa

3 Balkonik sprawa fajna tylko trzeba go dobrze przemyśleć


gallus in suo sterquilinio plurimum potest

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chyba zrobie w ten sposób

https://picasaweb.google.com/107758689535299384031/14Mar2013

grzebień bedzie na balkonie, nie bedzie widoczny, a woda nie bedzie miała dużej wysokości. grzebień można zrobic samemu z bezbarwnej pleksi, i można folia okleic całe szkło pod sam balkon

taki balkon rownież może być "wpuszczony" w akwa i nie bedzie wystawał i pochylnia prosto do sumpa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 Wklejasz 2 szyby lub kawałki pleksy robisz komin bez odpływowy do komina wkładasz u rurke zbiera film i jej nie widać .

2 Zamawiasz akwarium na cały wymiar wklejasz tylko odpowiednio przegrody żeby nic nie chlupało za to nic nigdy nie wycieknie poza akwa

3 Balkonik sprawa fajna tylko trzeba go dobrze przemyśleć

1. Pomysł ciekawy (serio) ale jak pisałem nie chce komina

2. Taki był plan pierwotny ale ze względu na elementy konstrukcyjne szafki sump ma być prawie 20 cm węższy od akwarium

3. No właśnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad 3 szeroki na całe lub 3/4 akwarium (jest przynajmniej gdzie wzmocnienia wkleić wtedy) akwarium 50 cm czyli poziom wody 45 jeżeli myślisz o wavebox -ie dałbym 42 ,parapet musi wtedy mieć minimum 12 cm od górnej krawędzi i dałbym ok 8 cm długości żeby było jak rękę włożyć do tego . Śrubunki wedle uznania myśle że 2x 3/4 cala wystarczą a zawór równie dobrze może być już w sumpie . Wysokość sumpa 37 cm czyli przyzwoita

@EDI rozwiązanie fajne tylko będzie chlupać pomyśl jednak o wklejeniu śrubunków lub jak ekonomia to idź do sklepu i kup 4 łączniki do systemu genova (2 z gwintem wewnętrznym <gw> i dwa zewnętrznym <gz> i 4 oringi na wymiar gwintu) troche silikonu akwarystycznego dla pewności w 20 zł sie zmieścisz

Edytowane przez waldit1 (wyświetl historię edycji)

gallus in suo sterquilinio plurimum potest

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.