Skocz do zawartości
dale

Obsada zbiornika z glonami

Rekomendowane odpowiedzi

Wkrótce, nad moją kostką, powstanie "glonarium" - zamiast refugium z sumpa. Po prostu, makroglony b. mi sie podobają. Będzie to zbiorniczek ok 57x14x20 cm. Zasilany wodą z głównego zbiornika.

Chciałbym tam wpuścić też inne życie - mocno symbolicznie i nie obciążając systemu - najlepiej żeby "samo" się karmiło. Oczywiście dopuszczam jakieś podkarmianie, ale wolał bym je minimalizować.Dlatego hepatus odpada. Wyglądał by mocno niekorzystnie w takim zbiorniku :)

Podpowiedział mi Kolega krewetkę modliszkową. No ale tu odezwała się moja arachnofobia. O ile czyszczące i inne debeliusy toleruję. Nawet kraby - pod warunkiem ze noszą, jak Neptun nakazał, muszle... O tyle, do zbiornika gdzie siedzi modlicha, łap nie włożę. Nie ma siły. Może w przyszłości :)

Myślałem o stadku krewetek bałtyckich, ale nie bardzo wiem jak z dostaniem takowych o tej porze roku...

A Wy, co byście mogli zaproponować do takiego maleństwa ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakieś nieduże krabiki, "pchełki", bo tak je się chyba popularnie nazywa, względnie młode krewetki-w miarę dorastania możesz je przerzucić do głównego. dobrym mieszkańcem takiego zbiornika będą też te mniej wymagające ślimaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Trzymaj jakieś fajne. Po namnożeniu bodziesz miał podkład do sushi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mysle o zalozeniu czegos takiego i wpuszczeniu tam konikow


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o konikach, ale po pierwsze, to nie litraż na nie :((((, po drugie, kwestie karmienia - w wakacje znajomi karmią raz dziennie - raz na dwa dni mrożonkami. A codziennie - automat.

Chyba faktycznie pozostanę przy ślimakach, może jakiś mały krabik z ukwiałami... Bo w dużym, mam dwa elegansy i jednego czerwonego, - łobuzy pierwszej wody, naparzają się między sobą czasem :)

A w międzyczasie, może coś, komuś jeszcze wpadnie do głowy :) ?

Jeszcze mam z tydzień- dwa, zanim sprzęt skompletuję.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka sztuk krewetek, czy to atlantyckie, bałtyckie czy "thory" będzie ładnie wyglądać :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie, thor amboinensis są cudowne, szczególnie w stadku. no i, zależy jak trafisz, ale są stosunkowo niedrogie. względnie jak masz nadmiar rozgwiazd, to możesz pokusić się o arlekiny, też są pięknymi krewetkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.