Skocz do zawartości
Gość radiesteta

Jakie wkłady do sumpa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość radiesteta

Filtr kubełkowy jest szczelny a sump otwarty. W tym problem z zalaniem mieszkania.

Kubełkowy tak ale nie o tym piszę. Filtry zewnatrzne są zazwyczaj otwarte. COŚCIE SIĘ TAK UPARLI Z TYM ZALANIEM MIESZKANIA???? TYLKO TO JEDNO CAŁY CZAS CZYTAM. CZY INNYCH ARGUMENTÓW BRAK ?

Edytowane przez radiesteta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli chcesz sumpa obok akwarium a nie pod nim? Czy dobrze rozumiem?


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... zostaje przestrzeń w szafce i ok 30 cm w głąb szafki.

Co to oznacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno masz gdzieś w okolicy jakiegoś morszczaka, który teorie w praktyce Ci pokaże.Na dobrą sprawę to najlepiej jest na oczy zobaczyć taki pracujący system. Łatwiej wtedy ogarnąć wszystko i przemyśleć sobie jaka metoda będzie dla Ciebie najlepsza..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parodia. Człowieku, weź Ty najlepiej narysuj co chcesz osiągnąć albo nie komentuj tym tonem odpowiedzi ludzi, którzy grzecznie cos podpowiadają. Czy to wyłączenie prądu przez elektrownie czy wyjęciu wtyczki z kontaktu spowoduje to samo. Przelanie sumpa!!! I nie wmawiaj nikomu, ze bedziesz miał do końca życia wtyczkę w gniazdku bo nie trafiłes tu na ludzi bez wiedzy i wyobraźni. Pojechales po Stanim a ja uwazam, ze z wyobraźnia, która teraz prezentujesz nigdy nie osiągniesz takiego poziomu jak On. Jestes leniwy i nawet nie masz ochoty poprzegladac działu dla początkujących ani akwariow innych ludzi w których czesto są fotorelacje. Udzielając odpowiedzi typu: powiedzie mi cos i najlepiej dajcie pełne wypracowanie dlaczego tak a nie inaczej bo mi sie szukać nie chce. Olewalem ten temat kilka dni ale ile mozna czytac posty na tym poziomie. Jakie Ty miałeś te filtry zewnętrzne? Bo tylko kaskady są otwarte. Wiec albo sciemniasz albo nie potrafisz sie wysłowic o co Tobie naprawdę chodzi.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

kim

Czyli chcesz sumpa obok akwarium a nie pod nim? Czy dobrze rozumiem?

Tak dobrze zrozumiałeś chce sumpa obok akwarium. Będzie ustawiony obok szyba przy szybie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kim

Tak dobrze zrozumiałeś chce sumpa obok akwarium. Będzie ustawiony obok szyba przy szybie.

W takim ułożeniu sump moze miec i dwa litry. Po temacie. Zamiast wysłowic sie od razu to najezdzasz na ludzi.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Co to oznacza?

To oznacza tylko tyle że obok akwarium jest miejsce ok 16x30 cm przy czym te 16 cm jest od frontu jako długość a 30 cm jako szerokość bo normalnie się podaje dł/szer/wys byli widok od frontu/ głębokość/ wysokość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oznacza tylko tyle że obok akwarium jest miejsce ok 16x30 cm przy czym te 16 cm jest od frontu jako długość a 30 cm jako szerokość bo normalnie się podaje dł/szer/wys byli widok od frontu/ głębokość/ wysokość

Weź pod uwagę, ze lustra wody w obu zbiornikach muszą byc na jednym poziomie. Jesli tak nie bedzie to traktujesz to jako zwykły sump. Poza tym temat jest od tygodnia obszernie omawiany w innym wątku. Gdybys poszukal to byś dawno miał odpowiedzi.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej było od razu to powiedzieć że sump obok? to raczej bardziej panel zewnętrzny będzie.Zdecydowana większość morszczaków jako sump traktuje zbiornik na sprzęty POD akwarium. Jeśli obok akwa to cała poprzednia dyskusja o kant d....Jedyne to co napisał CNCRob, lustra wody na jednym poziomie w takim układzie. Chłopaki chcieli pomóc tylko nie mieli od Ciebie tej istotnej informacji o położeniu dodatkowego zbiornika względem głównego.


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Nie lepiej było od razu to powiedzieć że sump obok? to raczej bardziej panel zewnętrzny będzie.Zdecydowana większość morszczaków jako sump traktuje zbiornik na sprzęty POD akwarium. Jeśli obok akwa to cała poprzednia dyskusja o kant d....Jedyne to co napisał CNCRob, lustra wody na jednym poziomie w takim układzie. Chłopaki chcieli pomóc tylko nie mieli od Ciebie tej istotnej informacji o położeniu dodatkowego zbiornika względem głównego.

No słyszałem/czytałem,że sumpy bywają pod akwariami, ale sądziłem, że to kwestia estetyki. Nie sądziłem, że jego pozycja względem zbiornika głównego ma jakiekolwiek znaczenie. Dla mnie sump to rodzaj filtra i taką też przecież pełni funkcję.

Dlatego cała ta dyskusja i jej kierunek mocno mnie dziwiła. Skoro teraz już to wyjaśnione to ktoś mi podpowie czy lepszy ten sump obok akwarium czy jednak zestaw pompa + skimmer wewnętrzny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No słyszałem/czytałem,że sumpy bywają pod akwariami, ale sądziłem, że to kwestia estetyki. Nie sądziłem, że jego pozycja względem zbiornika głównego ma jakiekolwiek znaczenie. Dla mnie sump to rodzaj filtra i taką też przecież pełni funkcję.

Dlatego cała ta dyskusja i jej kierunek mocno mnie dziwiła. Skoro teraz już to wyjaśnione to ktoś mi podpowie czy lepszy ten sump obok akwarium czy jednak zestaw pompa + skimmer wewnętrzny ?

No to teraz wiesz że to nie tylko kwestia estetyki i ma to znaczenie. Sump to nie jest rodzaj filtra, tylko zbiornik przeznaczony do umieszczenia wszystkiego czego nie chce się w akwarium.

Umieszczenie skimmera w sumpie czy w akwarium to już jest kwestia estetyki, jedno i drugie rozwiązanie jest OK. Dodając sump zyskasz trochę wody w obiegu co jest pozytywne.

A swoją drogą to przydałoby się kolegom malutkie "przepraszam" za wprowadzenie,rozumiem,nieumyślne, w błąd. :yes


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Mam na uwadze 3 pompy o tej samej wydajności 2000l/h i podobnej cenie.

HM-5063

Atman AT-306

Atman AT-203

Która będzie najlepszą do panelu do mojej 112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnej nie polecam. Wątpie czy dadzą rade na dłuższa mete w słonej wodzie.

Dołóż kasy albo szukaj jakiejś używki typu New Jet 1700, Aqua Bee 2000.

Odpuść sobie jakieś wątłe powerheady Atman.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza - metalowy trzpień

Ostatnia - metalowy trzpień (cyrkulacja nie obieg)

wybór należy do Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnej nie polecam. Wątpie czy dadzą rade na dłuższa mete w słonej wodzie.

Dołóż kasy albo szukaj jakiejś używki typu New Jet 1700, Aqua Bee 2000.

Odpuść sobie jakieś wątłe powerheady Atman.

dadzą dadzą, używałem u siebie w słodkim a potem używałem ją przez 5 lat w morskim więc spokojnie naprawdę dobre turbiny

także ja polecam, w tak małym zbiorniczku nic więcej nie potrzeba

i nie są takie wątłe jak kolega pisze :)


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

dadzą dadzą, używałem u siebie w słodkim a potem używałem ją przez 5 lat w morskim więc spokojnie naprawdę dobre turbiny

także ja polecam, w tak małym zbiorniczku nic więcej nie potrzeba

i nie są takie wątłe jak kolega pisze :)

Czyli ten pierwszy Altman?

Nie twierdzę że to sprzęt z najwyższej ani nawet średniej półki cenowej tylko z niższych ale na chwilę obecną szukam czegoś do 100 zł. Zapewne 1-2 lata wytrzyma do końca gwarancji a potem będzie wymieniony na lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam AT 306 , w poprzednim baniaku miałem AT 305 ponad półtora roku i sprawowała się rewelacyjnie - cicho i bezawaryjnie . Nadal ją mam w piwnicy rezerwowo.


3967620a16878ca2.jpg

60x60x50+sump 57l ,30 kg LR , 10 kg LS, LED Hydra 52 hd+ 2xT5 , jebao cp 25, Deltec 1351 , New Jet 3000 Nowa bańka

Stara bańka - nie istnieje

http://nano-reef.pl/topic/82915-akwarium-4000-l-w-pracy/page__st__20#entry888530

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Żadnej nie polecam. Wątpie czy dadzą rade na dłuższa mete w słonej wodzie.

Dołóż kasy albo szukaj jakiejś używki typu New Jet 1700, Aqua Bee 2000.

Odpuść sobie jakieś wątłe powerheady Atman.

Marek , bez przesady z tymi wątłymi Atmanami :evil: czemu uważasz że złe pompy ,spokojnie dadzą radę .Odpieniacze Bubble Magusa są na tych pompach

Atman AT 306 ma ośkę ceramiczną.Osobiście miałem w 100L akwarium z panelem Atman 1200 i nie narzekałem.

966.jpg

txt_specifications.gifneedlewheel Odpieniacz

BM-NAC5

zdolności: 300L-500L (80G-135G)

Pompa: atman ph2000 (made in china)

Moc pompy: 11W, 220V 50Hz / 110V 60Hz

pobór powietrza: 450l / h

Wymiary: 297 * 130 * 498 mm ( 11,7 "* 5,1" * 19,6 ")

cylinder: 5 "

Poziom wody: 9,5 "-11"

Do takiego litrażu do panela wystarczy New Jet 1200 , Atman 1200 lub Eheim 1000

Edytowane przez erni (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten pierwszy Altman?

Nie twierdzę że to sprzęt z najwyższej ani nawet średniej półki cenowej tylko z niższych ale na chwilę obecną szukam czegoś do 100 zł. Zapewne 1-2 lata wytrzyma do końca gwarancji a potem będzie wymieniony na lepszy.

tak weź tego 306


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Dzięki za porady. Widzę że tu jak w każdej dziedzinie życia są tacy co bez Mercedesa życia sobie nie wyobrażają. Ale na szczęście są i tacy co wiedzą że czasem wystarczy Fiat lub Opel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czego się spodziewałeś? To chyba że normalne że są zwolennicy i przeciwnicy tych pomp.

Człowiek to wygodne zwierze i szybko przyzwyczaja się do dobrego

A poza tym jak mówi stare przysłowie "każda pliszka swój ogonek chwali" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Robię panel i chce tam dac grzałkę ale zastanawia mnie 1 sprawa: jak wygląda zdolność grzałki do ogrzania wody przez panel. Będąc w zbiorniku głównym woda jest tam jakby cały natomiast do panelu woda trafia na stosunkowo krótki okres. Czy zatem nie występuje problem z jej niedogrzaniem lub czy nie trzeba nastawić na grzałce wyższej temperatury i regulować wodę pod termometr w akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio pytasz? Przecież jak chcesz równomiernie ogrzać całą wodę, a nie tylko tą, w najbliższym sąsiedztwie grzałki, to musisz ją mieszać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Jasne to zrozumiałe ale potem jest zdziwienie dlaczego morskich akwarystów jest tak mało. Jak ktoś liczy do akwarium 100l lampa za 600 - 700zł, a całość mnie kosztowała niecałe 400(obudowa na Allegro 40 zł + zestaw do samodzielnego montażu coś 160 + świetlówki 170 = 370) do tego pompa 400-500zł a da się spokojnie za 100 i tak się potem robi mit że za morskie nie warto się brać jak się na wygra w totka. A można mieć je za mniejsze pieniądze. Im więcej ludzi będzie miało tym wszystko tańsze będzie i świadomość ochrony raf wzrośnie. Z czasem na pewno coraz więcej gatunków udawać się będzie rozmnażać by ich nie pozyskiwać z odłowu. Tylko warunkiem jest popularyzacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.