Skocz do zawartości
Gość radiesteta

Rudarius excelsus najmniejszy z brzydali ?

Rekomendowane odpowiedzi

Ważniejsze pytanie brzmi: gdzie Ty chcesz tę rybkę kupić? :)


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Ważniejsze pytanie brzmi: gdzie Ty chcesz tę rybkę kupić? :)

No nie to pytanie jest drugorzędne. Najważniejsze to ustalić jakie wymagania ma ta ryba. A co do zakupów to dla baaardzo chcącego nie ma nic aż tak trudnego. Pewnie nie będzie to tanie ani łatwe. Jest giełda w okolicach Łodzi - chyba jedna z największych o ile nie największa w kraju. Ale Polska to nie jest jedyny kraj. Z racji trzymania węzy mam też informacje o giełdach w innych krajach ościennych. W stosunkowo niedalekiej okolicy są i Czechy gdzie też bywają giełdy zoologiczne a także Niemcy gdzie jeśli się dobrze orientuję akwarystyka morska jest trochę bardziej popularna. Inna sprawa, że nie wiem czy ten gatunek nie jest na tej liście gatunków tak problemowych, ze lepiej go zostawić w środowisku naturalnym. Stąd pytanie tutaj na forum. Jako słodkowodny akwarysta zawsze miałem kilka gatunków ryb i innych zwierząt które chciałem trzymać, lecz z jakichś powodów nie miałem na chwilę obecną albo dążyłem by spełnić wymagania i zwierzaka pozyskać. Taki gatunek jak ten właśnie mógłby trafić na taką listę życzeń.

Edytowane przez radiesteta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też potrafię przejechać za rybą kawał drogi, ale tego gatunku jak dotąd nie widziałem na żadnym europejskim stocku. Gorzej, że również u eksporterów jej nie ma. Pozostaje Ci więc tylko sfinansować prywatny odłów, ale jak pisałeś dla chcącego nic trudnego :)

A z tą giełdą w Łodzi to mi humor poprawiłeś :)

Czesi są świetni jeśli chodzi o ryby słodkowodne, niestety nie jest to kierunek na morskie zwierzaki :/

A odpowiedź na pytanie z tematu: Z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że 2,5cm rybka nie potrzebuje 3000l zbiornika :)

Jest jednak ważny powód, dla którego nikt jak dotąd nie zwrócił na to uwagi...


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Też potrafię przejechać za rybą kawał drogi, ale tego gatunku jak dotąd nie widziałem na żadnym europejskim stocku. Gorzej, że również u eksporterów jej nie ma. Pozostaje Ci więc tylko sfinansować prywatny odłów, ale jak pisałeś dla chcącego nic trudnego :)

A z tą giełdą w Łodzi to mi humor poprawiłeś :)

Czesi są świetni jeśli chodzi o ryby słodkowodne, niestety nie jest to kierunek na morskie zwierzaki :/

A odpowiedź na pytanie z tematu: Z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że 2,5cm rybka nie potrzebuje 3000l zbiornika :)

Jest jednak ważny powód, dla którego nikt jak dotąd nie zwrócił na to uwagi...

No co do Czechów to nie wiedziałem jak u nich z poziomem morskiej. Byłem za innymi zwierzakami. Fakt, że swojego morza nie mają nie ma większego znaczenia. Ale możliwe, że Niemcy coś mieć by mieli. Tam jest kilka dużych ośrodków a odkąd zrobili autostradę szybciej dojadę do nich mimo, że dalej niż np do Gdyni nad bałtycką sadzawkę.

Jaki to ważny powód dla którego nikt jak dotąd nie zwrócił na to uwagi... ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten powód to dokładnie to, o czym piszę.

Dwie duże niemieckie hurtownie nigdy tej ryby nie miały, holenderska (obecnie największa w Europie) też jej nie miała, a przynajmniej nie pokazali jej na stocku.

Z resztą - wpisz nazwę tej ryby w wyszukiwarce i szukaj oferty sprzedaży, jakiejkolwiek :)

Jeśli faktycznie ryba Cię "poraziła" to działaj. Jeśli uda Ci się ją zdobyć, będzie to dla Ciebie prawdziwy powód do dumy. Też lubię ryby, których próżno szukać w każdym sklepie. Uczucie, kiedy uda się kupić np. stado Chromisów vanderbilti, ciężko porównać z czymkolwiek innym.

Edytowane przez snocho (wyświetl historię edycji)

pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Określenie brzydal do niej nie psuje bo nie jest brzydka. Jest fajna. No trochę mam czasu jeszcze na nią bo jestem greenhorn w morskiej. Akwarium ledwo co 2 tygodnie zalane królują wieloszczety i Astrriny więc sporo muszę się nauczyć, ale kiedyś kto wie możliwe, że uda się ją jakoś zdobyć. Tylko sposób musi być legalny. Może któryś ogród zoologiczny je ma i rozmnaża. Sporo szukania w anglo i niemieckojezycznym necie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

dlaczego ci az tak na nim zalezy ? bo jest RZADKI ?

Nie bo to jedyny jaki widziałem gatunek "brzydala" który jest jak dla mnie piękny i do tego mały wiec nawet do mniejszego 100-300 l akwarium by się nadał. A skoro jest mały to pewnie i korali aż tak bardzo nie wytrzebi jak jego więksi kuzyni. No piękny jest jeszcze Oxymonacanthus longirostris ale ten gatunek nie dość, że większy to jeszcze ciężki i lepiej natury nie niszczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na taką rybę ci nie żal kasy a na sprzęcie to chcesz ciąć budżet :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Na taką rybę ci nie żal kasy a na sprzęcie to chcesz ciąć budżet :p

Każdy sam decyduje na co kasę wydaje. A gdybyś czytał uważniej to byś doczytał, ze to plany może na przyszłość a teraz szukam informacji o nich i zastanawiam się dlaczego taka mała i fajna odmiana brzydala jest tak mało popularna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.