Skocz do zawartości
inmar

Zagubienie telefonu.

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zgubiłem telefon HTC i chyba się normalnie zastrzelę.Miałem tam bardzo dużo kontaktów firmowych i prywatnych oraz dużo zdjęć.Numer oczywiście zablokowany,rozmawiałem też z policją,ale dopiero jutro się do nich zgłoszę osobiście.

Szukam po necie różnych sposobów na namierzenie telefonu,ale nie ogarniam tego.Jest w ogóle jakiś sposób by z domu odnaleźć ten telefon ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miales tam moze zainstalowany program do lokalizacji telefonu? w niektorych antywirusach byla taka opcja ze wyzylalo sie na wlasny numer smsa z komenda i automatycznie odsylal link do mapy gdzie sie znajduje po sygnale z gpsa


aquarium1714.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie,dopiero dziś się dowiedziałem,że takie są programy.Może coś było wgrane z innymi programami przez producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w htc ale w samsungu sa opcje lokalizacji zgubionego tel. Jak sie zmieni karte, to tel automatycznie oddzwania na nr wczesniej wpisany itd. Niestety wszystkie opcje odnajdywania tel. Trzeba najpierw zaznaczyc I wpisac w opcjach tel. Przed zgubieniem, lub kradzieza...

Przypuszczam, ze htc, badz mozliwe I dana siec jest w stanie zlokalizowac tel, bo zawsze jest wlaczona jakas funcjka polaczona z lokalizacja w smartfonach. Kwestia czy to zrobia dla kienta...

Edytowane przez martinniemczyk (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Jak to ukradł lub znalazł jakiś profesjonalista to raczej jest świadom tych zabezpieczeń i podejmie kroki by one nie zadziałały. Inaczej każdy producent by te zabezpieczenia stosował i kradzieże telefonu odeszłyby do lamusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakiego masz androida, ale to jedyne co znalazlem..

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lookout.labs.planb&hl=pl&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dplan+b+android

Nie wiem czy I jak dziala, ale chyba jedyna apka do znalezienia fona, po zgubieniu...


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar, rozumiem twoje zmartwienie, pal licho z telefonem. Kontakty zdjęcia to jest najważniejsze. Moja rada po prostu trzeba zadzwonić na ten numer jak byl jeszcze aktywny, a nóż widelec ktoś odbierze i się dogadasz.... Policja dużo tutaj nie pomoże, bo zgubiłeś, no chyba że zgłosisz jako kradzież ale to już będzie k.....stwo. Sam kiedyś znalazłem telefon i ktos własnie złosił że go pobili i ukradli, mialem przez 24 h problemy na policji, za głupote. Jeszcze jedna opcja może masz jakiegoś znajomego który może wrzucić na beben w policji numer imei i znajdzie telefon,ale po koleżeńsku. No nic strata jest, fakt. Ale głowa do góry, nic nie poradzisz. Kontakty odbudujesz, szkoda jedynie zdjęć. I nei zgłaszaj jako kradzież!


Akwarium 100x50x50 + sump 63l zasolone 7.09.2012

3917_3922.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakiego masz androida, ale to jedyne co znalazlem..

https://play.google....=plan b android

Nie wiem czy I jak dziala, ale chyba jedyna apka do znalezienia fona, po zgubieniu...

Rozumiem,że mam ten program pobrać na komputer i z niego da się namierzyć telefon ?

Próbuję pobrać ten program,ale coś mi nie wychodzi.

Chyba nie będę mógł pobrać tej aplikacji bo chyba nigdy nie korzystałem z google play.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to dziala na 100%. Jak masz skrzynke w G-mail, to poczta jest powiazana z telefonem. W momencie proby pobrania na komputer, powinno pokazac Ci, ze masz sie zalogowac do poczty. Wtedy pokaze Ci telefony jakie sa powiazane z Twoja skrzynka.

W moim przypadku galaxy S i note 2, tyle, ze moge sciagnac tylko na galaxy S ( jak widac roznica w wersji androida). Klikam na dana nazwe tel i aplikacja sciaga sie na telefon. Po chwili przychodzi email z lokalizacja phona i szukasz na google map.Podobno jak tel sie przemieszcza, to dostajesz info na skrzynke kilka razy.

http://www.androidguys.com/2011/02/23/lookouts-plan-b-is-for-those-who-never-bothered-to-install-phone-location-app/

ps. jak nie masz gmail, to chyba mozna jeszcze przez facebook lub twitter, ale nie jestem pewien jak to sie ma wtedy z powiazaniem telefonu. ( http://www.appbrain.com/app/plan-b/com.lookout.labs.planb )


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przyszłość synchronizuj kontakty Google z android em, zawsze będą w chmurze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby to był Samsung to bez problemu z poziomu komputera możesz go :zablokować,sprawdzić jakie były wybierane numery,zlokalizować z dokładnością kilku metrów i wiele innych,ale...to był inny tel...

http://findmymobile....ng.com/login.do

Nie wiem jak jest w polsce ale w belgii po utracie telefonu idziesz do operatora i za pare euro dostajesz nową karte sim ze wszystkimi danymi jakie miałeś na starej czyli jak kontakty były zapisane na sim to ich nie tracisz.

Edytowane przez robi (wyświetl historię edycji)

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to rzadko zapisuje się dane na karcie sim nie mieszczą się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie noooo 1000 numerów to sporo ...


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupię nowy to na pewno zarejestruję się,ale wcześniej nie wiedziałem o takim czymś jak wcześniej już pisałem.Kartę jutro na poczekaniu mi wyrobią,ale bardzo lubiłem mój telefonik.Moim zdaniem policja powinna pomagać w takim przypadku,to pewnie tylko wpisanie numeri IMEI i już.

A wszystko przez to,że oblewałem wczoraj z Truskawą jego nowe akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Policja robi swoje w przypadkow tel, tylko kiedy jest podstawa kryminalna. W wiekszosci przypadkow, jak im do sprawy jest potrzebne, ale to wina prawa moim zdaniem.

Zeby Cie pocieszyc ...

Miesiac temu robilem update na jednym galaxy s przez samsung kies.

Nie zrobilem backupu I synek wyciagnal usb w polowie...

Tel. Bez czysty, bez mozliwosci wlaczenia. Nie mozna zrobic nic.wszystkie kontakty, zdjecia I dane stracone ( bylo zbioru z dwoch lat) ocalalo kilka fotek z karty I to wszystko. Tel jest, ale nie mozna wgrac nowego softu.

Nawet moj synek nie chce sie nim bawic, bo nie mozna nic dusic I nie swieci ;)

A strata tel boli I to bardzo. Jak bez reki. Jak wiadomo nie chodzi o kase, tylko o dane...


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o ilosc numerów tylko o długości wpisów karta sms ma ograniczenia ddo ilosci znaków zdjecia nie przyporządkujesz notatek do nazwiska np ze to ten ... dzwoni do czegos tam a samo nazwisko nic nie powie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku, poszukaj na stronie HTC - z tego co pamiętam to HTC ma możliwość lokalizacji swoich telefonów, jak i ściągnięcie zdalnie wszystkich danych i wyczyszczenie ich na telefonie.

Albo lepiej zadzwoń sobie + 48 22 486 32 97

Edytowane przez Yarcio (wyświetl historię edycji)

Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkownikom androida polecam aplikację "cerberus" za jego pomocą z poziomu komputera możemy zrobić ze swoim telefonem wiele . włącznie z zablokowaniem go ,napisaniem wiadomości do znalazcy i wykasowaniem wszystkiego ,i wiele wiele innych możliwości i to po polsku. @inmar wiem ,że Tobie już to nie pomoże ,ale do następnego androida jak znalazł .


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykra sprawa z tym telefonem.

W iOS jest to dobrze rozwiązane moim zdaniem. Wystarczy na tel pobrać aplikację znajdz iphone tam sie zalogowac a na kompie na stronie iCloud mozna sprawdzic gdzie tel sie znajduje o ile jest w nim włączona opcja gps. Istnieje tez mozliwosc wyczyszczenia telefonu lub jego blokady nawet jesli gps jest wyłączony

Czy ktos był zmuszony zastosowac


Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cię martwić, ale są małe szanse że odzyskasz telefon .... nawet jak dasz Policji IMEI.

Mnie telefon ukradli i po 3 godzinach byłem na Policji z IMEIem, i wszystkimi papierami w łapce - efekt ? po 3 tygodniach pisemko że umorzyli .....

Dlatego polecam serdecznie zainstalowanie sobie aplikacji namierzającej fona.

Sam korzystam z programu Prey Anti-Theft.

w każdej chwili możesz namierzyć swój fon - wystarczy że wyślesz do niego SMSa i już na stronie można zobaczyć gdzie jest.

Dodatkowo po zmianie karty sim wysyła informację o tym fakcie na zdefiniowany numer, tez ma możliwość skasowania wszystkiego zablokowania telefonu itp.

Ostatnio nawet wprowadzili opcje robienia zdjęć i wysyłania ich Tobie na maila - można cyknąc fotke potencjalnemu złodziejowi :)


Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dobra a czy te wszystkie magiczne programy wymagają włączenia w telefonie "dostępu do sieci danych" w skrócie internetu ? Jak one się komunikują i sterują telefonem? Ja niekiedy w swoim wyłączam jak jest lipny zasięg, nie potrzebuję, kiepska bateria, czy korzystam z endomondo.


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa programy ktore nie potrzebuja neta. W momencie uruchomienia aplikacji z komputera automatycznie laczy tel przez net I tylko wtedy.

Natomiast jak wynlaczysz siec danych, to tracisz wiele funcji tel, wiec po co android?


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj ja mam LG SWIFT GT-540 więc na dzień dzisiejszy to pewnie jak widnows 98 do 7 ale byle do września :) Mam tam jakiś pakiet 100mb, ale trzyletnia bateria nie wytrzyma na stoku, czy na rowerze w takim zimnie kilku godzin z załączonym GPS, Internetem itp.

Swoją drogą znalazłem bardzo niedawno telefon, jakiś Black Berry, ledwo ze śniegu wystawał, warty koło 1000 ale po co mi on był potrzebny? Wymieniłem z właścicielem na jakiegoś włoskiego winiacza :wine:


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już nową kartę a telefon gwizdnąłem córce,tak więc można dzwonić.Odbierając nową kartę to się zdziwiłem bo trwało to jedną minutę i zero opłat.Do nowego telefonu pozostało kilka miesięcy więc jakoś przebieduję z moim starym SonyEricssonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.