Skocz do zawartości
Waldi

miernik przepływu powietrza

Rekomendowane odpowiedzi

wiecie gdzie można dostać taki miernik?

chcę zmierzyć ilość pobieranego powietrza przez odpieniacz,i otpowiednio wyregulować


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

licznik bąbelków do zestawu Co2 z słodkowodnego ? nic innego nie przychodzi mi do głowy . . .

ale to raczej przy poborze odpieniacza na wiele się nie zda :(


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

airmeter z aquamedic lib coś z alibaby :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldek tylko ty masz 740 l akwarium wg stopki a do takiego litrażu często ludziska używają mocnych odpieniaczy z poborem powietrza powyżej 1000l/h a tagiego poboru ten airmetr nie zmierzy :) trzeba by użyć dwóch równolegle :) weźto pod uwagę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie,ciekawe czy jest taki miernik powyżej 1000/h


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są mierniki powyżej 1000 l/h marki Dwyer ale drogie :( sam się za takim rozglądałem. Są również wersje które pokazują l/min


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najtaniej to będzie wejść w rotametr czyli coś takiego:

http://www.medson.pl/html/c1/id/176,przeplywomierz_plywakowy_szklany__rotametr__serii_gt1250/

tylko musisz mniej więcej znać interesujący Cię zakres i musisz pamiętać że ssanie bez tego ustrojstwa na wejściu będzie większe więc jak chcesz mieć pewność co do przepływu to musisz założyć to na stale na zasileniu - dodatkowo ma zawór regulacji - pytanie czy nie będzie za bardzo tłumić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale cenowo pewnie nie wygląda to zachęcająco :) zamówiłem sobie aqua medica, mam 320 l w obiegu i APFa z którym chce pokombinować więc powinien mi wystarczyć


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogadaj z użytkownikami ATI PowerCone - one są wyposażone w miernik, 200 ma miernik mechaniczny, 250 cyfrowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie można kupić osobno z ATI licznik zasysanego powietrza, cena nie pamietam ale chyba było coś ok 300zl


Akwarium 1200L + Sump 450L, Odpieniacz BK500, Oświetlenie LED EcoTech Radion XR30W, Cyrkulacja EcoTech VorTech MP40 + MP60, Obieg Tunze Silence Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.