Skocz do zawartości
fellowes

Wrangelia- jak się tego pozbyć?

Rekomendowane odpowiedzi

Podnieś magnez kentem na 1600-1700 i powoli zejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to badziewie wykończyło bryopsis w 2 tygodnie. Męczyłem się z tym glonem kilka miesięcy, praktycznie zerowe no3 i po4 tylko zachamowało wzrost, podniesiony magnez do blisko 2000 solami też nie pomógł jak rownież wysokie kh. Od zastosowania kenta pierwsze rezultaty były widiczne po około 2 tygodniach.

podnoszę MG siarczanem magnezu od Fauna Marine, bo mam też plagę bryopsis...ale na razie nie pomaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cała skała była zarośnięta, rozważałem już restart zbiornika. U mnie zbrązowiało miejscami przy zerowych parametrach. Nie bieleje po prostu pomału ustępuje, robi się coraz krótsze i zanika.

dużo tego miałeś? zaczeło brązowieć, czy bieleć jak schodziło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to podniesienie magnezu nie dziala. Ja zastosowalem algeax i zeszlo po ostatniej dawce. Nie pamietam dokladnie ale bardzo dlugo to trwalo. Robilem tak jak w instrukcji. Bardzo dokladnie.

W drugim baniaku wiecie co pomoglo...pelny balling. Gdy zaczalem go zapodawac w przeciagu nieco ponad tygodnia zrobilo sie czysto. Byc moze przypadek a mozliwe ze czegos w wodzie brakuje..


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czym podnosiłeś magnez ale zapewniam Cię że kent działa.

Na to podniesienie magnezu nie dziala. Ja zastosowalem algeax i zeszlo po ostatniej dawce. Nie pamietam dokladnie ale bardzo dlugo to trwalo. Robilem tak jak w instrukcji. Bardzo dokladnie.

W drugim baniaku wiecie co pomoglo...pelny balling. Gdy zaczalem go zapodawac w przeciagu nieco ponad tygodnia zrobilo sie czysto. Byc moze przypadek a mozliwe ze czegos w wodzie brakuje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no takk zapomniałem dodać magicznego słowa: w moim (akwarium) :) i "każde akwarium jest inne :thumbup:


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt :) , ale może dałeś kentowi zbyt mało czasu. Mi w akroporze powiedzieli albo kent i czekać dwa trzy miesiące albo slimak turbo fluctuosa (Mexican turbo snail). Jeszcze podobno slimaki astralium jedzą to badziewie. Kolega próbowal algea x i nie pomogło, niech próbuje teraz kentem a jak to nie zda egzaminu zawsze może kupić w akroporze turbo fluctuosa po 80zł za szt. Kilka slimaków zazwyczj mają na stanie tylko trzeba pytać.

no takk zapomniałem dodać magicznego słowa: w moim (akwarium) :) i "każde akwarium jest inne :thumbup:

Edytowane przez Artur32 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.