Skocz do zawartości
ralfiwroclaw

Poxilina i CX5 - klejenie skały

Rekomendowane odpowiedzi

Czy poxiliną można bez żadnego problemu sklejać suchą skałę koralową..??

Edytowane przez ralfiwroclaw (wyświetl historię edycji)

160L , 5kgLR, Odpieniacz Diy, Oświetlenie 1 x150W HQi 2x39W T5, Grzałka 200W, JVP-101, Pompa HX-6530, Sól Aquaforest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ceresit staraj sięukryć bo jest ciemoszary jak cement albo zamów na allegro milliputa jasnego (coś jak poksilina ale w różnych kolorach można dostać)

Poksiliną też ludzie kleją ale jak to jest sucha skała to po wyschnięciu kleju wsadził bym jednak do wymoczenia na min dobę do RO tak dla pewności a po ceresicie obowiązkowo nawet na kilka dni zmieniając co 24 h wodę na nową!

myślę, że łatwiej i taniej będzie Ci skleić Ceresitem CX5

Edytowane przez Astis (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sucha skała klejona CX5 może nie zostać dobrze związana i pękać. Trzeba ją wymoczyć przed klejeniem.

Arku a dlaczego trzeba ją potem moczyć i zmieniać wodę ?

Edytowane przez Niejeden z nas (wyświetl historię edycji)

50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie płukałem rzeczy klejonych CX-5 i nie zauważyłem żadnych negatywnych skutków użycia tego kleju, skąd te obowiązkowe kilka dni moczenia? Kolor również nie jest dużym problemem, bo klej dość szybko obrasta glonem lub tkanką koralowców (w odróżnieniu np. od takiego Preisa w kolorze gumy do żucia).


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poxiliną mam całą skałę poklejoną i wszystko ok, choć ja miałem żywą skałę.


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam ceresitem cx5...klejone wszystko.i nie widać łączeń...algi wapienne zrobiły swoje po roku...

przy bardziej wymyślnych konstrukcjach trzeba użyć więcej...ale jest git....żeby wolniej zastygał też byłoby dobrze...ale nei można mieć wszystkiego i nie moczyłem ani chwili w niczym innym jak w solance w akwarium...żadnych skutków ubocznych

wiem że nie o poxilinie ale temat zboczył...

a tak szczerze używam kleju aquascape do koralowców i powiem wam ze i zapach i konsystencja jak dla mnie jest jak poxyliny...ciekawe jak jest naprawdę... czy po prostu klej do akwarystyki morskiej w innej tubce po prostu kosztuje 5 x więcej bo jest "reefsafe"

Edytowane przez bartq (wyświetl historię edycji)

http://7140_7307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam ceresitem cx5...klejone wszystko.i nie widać łączeń...algi wapienne zrobiły swoje po roku...

przy bardziej wymyślnych konstrukcjach trzeba użyć więcej...ale jest git....żeby wolniej zastygał też byłoby dobrze...ale nei można mieć wszystkiego i nie moczyłem ani chwili w niczym innym jak w solance w akwarium...żadnych skutków ubocznych

wiem że nie o poxilinie ale temat zboczył...

a tak szczerze używam kleju aquascape do koralowców i powiem wam ze i zapach i konsystencja jak dla mnie jest jak poxyliny...ciekawe jak jest naprawdę... czy po prostu klej do akwarystyki morskiej w innej tubce po prostu kosztuje 5 x więcej bo jest "reefsafe"

Z ciekawości zapytam , a próbowałeś poxyliną kleić korale???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak dobrym rozwiązaniem okazał się CX5 2kg, który objętościowo pozwala na poklejenie większej ilości skały niż jedna tubka poxiliny.

Szybkie klejenie, aż za szybkie ale cóż...


160L , 5kgLR, Odpieniacz Diy, Oświetlenie 1 x150W HQi 2x39W T5, Grzałka 200W, JVP-101, Pompa HX-6530, Sól Aquaforest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zapytam , a próbowałeś poxyliną kleić korale???

właśnie nie...trochę zainwestowałem w koralowce w ostatnim czasie...nie chciałem ryzykować...ale olfaktorycznie dla mnie to to samo...jak spotkam jakiegoś chemika co mi rozszyfruje skład to się dowiem


http://7140_7307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem że istnieją kleje Ceresit CX1 ; CX5 i CX15 (z zaznaczeniem przy 15stce że nadaje się do wody słonej)

Który wybrać ?


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz jeszcze ktory ma atest do kontaktu z woda pitna.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kleję poxylina od paru miechów i nie widzę negatywnych skutków wszystko śmiga dobrze trzyma i zaraz zarasta glonami lub w przypadku monti sam koral oblewa ją.

A bym zapomniał klei nawet pod woda tylko musi być porowate podłoże.

Edytowane przez urban15 (wyświetl historię edycji)

Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kleję poxylina od paru miechów i nie widzę negatywnych skutków wszystko śmiga dobrze trzyma i zaraz zarasta glonami lub w przypadku monti sam koral oblewa ją.

A bym zapomniał klei nawet pod woda tylko musi być porowate podłoże.

dobrze słyszeć


http://7140_7307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj dokleiłem jeden kawałek skałki z koralem do reszty rafy i odpieniacz mi oszalał. Pieni jak "głupi" .. Nie wiem co jest tego powodem.... Czyżby skład poxyliny jednak nie był zbyt dobry...?


160L , 5kgLR, Odpieniacz Diy, Oświetlenie 1 x150W HQi 2x39W T5, Grzałka 200W, JVP-101, Pompa HX-6530, Sól Aquaforest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj dokleiłem jeden kawałek skałki z koralem do reszty rafy i odpieniacz mi oszalał. Pieni jak "głupi" .. Nie wiem co jest tego powodem.... Czyżby skład poxyliny jednak nie był zbyt dobry...?

musiałeś trochę pod woda nabrudzuć...czyli lepiąc trochą zamąciłeś...przy aquascape którym kleiłem kilka korali jednego dnia było to samo....jeszcze jak mi sie odklejały i poprawiałem co chwilę...minie


http://7140_7307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas kleję skały/korale Ceresitem CX-5. Oczywiście poza zbiornikiem. Po wyschnieciu (<5min) można już gotową konstrukcję włożyć do zbiornika. Nie zauważyłem żadnych skutków ubocznych. A jeśli chodzi o klejenie jakiś maleńkich szczepek to używam kleju Patex SOS w żelu. Też oczywiście poza zbiornikiem. Czas schnięcia 3-4 min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.