Skocz do zawartości
Świrek

Lampa Kardynał LED

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku chcę podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powstania tego zacnego dzieła.

post-15497-0-70603600-1364133665_thumb.jpgpost-15497-0-41742300-1364133666_thumb.jpgpost-15497-0-05403600-1364133667_thumb.jpgpost-15497-0-60659200-1364133667_thumb.jpg

Diody: 6x Cree RB NT-1SB22-XPEBR16D3 i 6x Cree CW NT1SB22-XTECB1R31A0

Drivery: 2x MR 2007SV075

Radiator: 15x20x2cm Piekarz

Sterowanie: Arduino Uno R3 z zegarem DS1307

Spienione PCV 3mm czerwone.

Zasilacz: 24V 6,2A 150W

Chłodzenie: Wentylator 12 cm zasilany 5V z Arduino

Lampa została pomyślana tak, żeby można ją było dostosować do przyszłego planowanego akwarium 45x45x45. W tym celu zostanie dołożony jeszcze jeden łańcuch 6 diod RB i drivery wymienione na mocniejsze.

Światła dawane przez lampę jest więcej niż moje dwie Decolighty Duo, które wcześniej były nad akwarium.

Do tego dochodzi wschód i zachód, w sumie po 11 kroków rozjaśniania dla każdego kanału. No i oczywiście oświetlenie nocne.

Sterowanie czasu świecenia odbywa się tylko przez kabelek USB i zmianę softu, ale zmiana ustawień nie zajmuje więcej niż 3 minuty. W przypadku przerwy w dostawie prądu pomiędzy wschodem a zachodem, lampa po włączeniu od razu przechodzi do pełnej mocy, a po zachodzie, w tryb nocny.

Teraz muszę sobie kupić drugie Arduino, żeby powoli udoskonalać sterowanie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za offtop, ale patrząc na 3 zdjęcie mam wrażenie, że wokół akwarium będzie zbyt ciepło co może mieć wpływ na temperaturę wody. Z każdej strony masz obudowane...


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz: 24V 6,2A 150W

Zasilacz 150W- czy to oznacza że pracuje z mocą 150W? Napisz coś więcej o Arduino :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz pracuje z taką mocą jakie ciągnie obciążenie plus 10-20% w zależności od sprawności.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajna ta lampa....tzn CZERWONA obudowa. Ze tak zapytam, a gdzie lampa?


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ MojeSumienie Dotychczas nie było problemu z temperaturą. Na żywo jest trochę więcej miejsca i jest okej ;)

@Zielony Mintaj Pomysł z Arduino wziąłem od Testera. Początkowo chciałem robić sterownik według schematu Morświna, ale uznałem, że to za trudne. W związku z tym kupiłem sobie zestaw startowy Arduino i postanowiłem się nauczyć to programować. Oczywiście, w dwa tygodnie poznałem tylko bardzo, bardzo podstawowe funkcje, ale wystarczyło, by sterować driverami. Sterowanie odbywa się poprzez PWM. Arduino jest podłączone bezpośrednio do driverów i działa :) W przyszłości może będzie jeszcze sterować pracą wentylatora, w zależności od temperatury i może dorobię wyświetlacz i przyciski, żeby uniezależnić od komputera.

@Darecky3 Górę lampy widać na pierwszym zdjęciu. :) Jak zgaśnie światełko, spróbuję wyciągnąć elementy i porobić bardziej techniczne zdjęcia elementów. Co do koloru korony, oraz lampy, będzie oklejana pod kolor wnęki. Prawdopodobnie pasy szare i czarne. Ale projekt oklejenia należy do żony. Skoro tak fajnie meble zaprojektowała, to z tym sobie też poradzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z obietnicą, opis bebechów.

Podstawa lampy składa się z ramki ze spienionego PCV i naklejonej na niej plexi. Dodatkowo łączenia dna ze ściankami, oraz plexi z dnem zostały uszczelnione silikonem akwarystycznym.

Radiator ma wklejone nóżki składające się z dwóch podstawek stosowanych w obudowach komputerowych do zamontowania płyty głównej. Dzięki czemu możliwy jest ruch powietrza z obu stron radiatora, oraz regulacja poziomu.post-15497-0-49426300-1364156499_thumb.jpg

Radiator jest utrzymywany na miejscu przez kawałki pcv i piankę stanowiącą docisk, żeby nie latał.post-15497-0-17950700-1364156501_thumb.jpg

Na radiatorze leży wentylator, oraz półka na arduino i zegar RTC. Arduino zasilane jest osobnym zasilaczem, ale na dniach, jak przyjdzie przesyłka, będzie zasilane również z zasilacza lampy, poprzez przetwornicę. post-15497-0-04931100-1364156502_thumb.jpg

Zasilacz wisi sobie z boku na szafie, jakiś metr od akwarium, tak żeby nie miał możliwości przypadkowego zamoczenia się.

I to chyba na tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał korony nie sposób nie zauważyć......Kolor aż bije po oczach.Odwraca uwagę od zawartości baniaka, nie wiem być może w realu tak tego nie widać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, zostanie wszystko oklejone na szaro lub czarno :) Na razie wygląda jak czapka kardynała :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej było od razu kupić czarnego PCV? :D


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było lepiej :p Okleiny mam dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i oklejone. Do oklejenia użyłem tej samej okleiny, co do oklejenia mebli. Niestety zdjęcie nie jest w stanie oddać dokładnie jak to wygląda. W realu udało się bardziej "ukryć" koronę i lampę. Już nie rzuca się w oczy.

post-15497-0-49442700-1364656004_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co rybkom puszczasz za muzyczke ?


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam im śpiewam :) Z głośnika leci szum morza :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i oklejone. Do oklejenia użyłem tej samej okleiny, co do oklejenia mebli. Niestety zdjęcie nie jest w stanie oddać dokładnie jak to wygląda. W realu udało się bardziej "ukryć" koronę i lampę. Już nie rzuca się w oczy.

post-15497-0-49442700-1364656004_thumb.jpg

Widać przyłożyłeś się ,dosyć estetycznie Ci wyszło....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Zielony Mintaj Bo to teraz Kardynał skrytek

@Slovy Dziękuję za miłe słowa. Niedawno oklejałem całe meble, więc radzę sobie jakoś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.