Skocz do zawartości
jacaga

Czy to jest OK?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

dzięki wyrozumiałości mojej lepszej połowy zmieniłem plany budowy 100L nanorafki i będzie to 180L.

Bardzo proszę o opinie - czy Waszym zdaniem mój projekt trzyma się to kupy:

Zbiornik 180L (jak na poniższym rysunku - graniastosłup o podstawie trapezu)

Oświetlenie: 150 HQI 10kK (później jeszcze dwie aktyniki)

Pompa główna AquaBee UP3000 lub OR 2500 - dwa wyloty wody (bez pomp cyrkulacyjnych - psują estetykę)

Sump 60L z refugium i plenum/żywym piaskiem

odpieniacz Miniflotor z pompką RESUN AC-2000,5W - bo już mam z odzysku

1333-projekt.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam obawy, ze woda w refugium bedzie zbyt szybko plynac. Poza tym woda wydostajac sie z refugium moze niesc ze soba listki glonow itp. prosto do pompy....

Wysokosc szafki (110) jest bardzo fajna gdy sie oglada aklwarium stojac. Ale razem z akwa (47) daje to wysokosc 157 cm. Bez stolka juz sie do dna nie dosiegnie.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pompke powrotną lepiej dać bezpośrednio do ostatniej komory sumpa (tak będzie zdecydowanie bezpieczniej)

Odpienaicz raczej do wymiany na inny (sam proponuję Beasta 400 lub Weipro) miniflotor będzie za cienki na taką objętość, wcześniej lub później sam dojdziesz do takiego wniosku, więc chyba lepiej wcześniej:D

Nie zapomnij o oświetleniu refugium.

Całkiem ciekawy projekt:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie Stani nie pomyślałem że przy zbyt dużym przepływie strumień wody może mi wymieść piasek z refugium.

Odieniacz już mam więc podepnę - jak nie będzie trzymał parametrów wody to wymienię.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli się boisz o wymywanie piachu z refugium, to zastąp go żwirkiem koralowym. Na nim także osiedlą się bakterie nitryfikacyjne. A jeśli uprzesz się na żywy piach, to możesz go przykryć 1cm wartwą żwiru. Albo daj tam trochę pokruszonej lekko zywej skałki. Możliwości jest trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załóż na krawędzie górne sumpa takie gąbki http://www.nano-reef.pl/datas/users/408-sump.jpg to woda będzie bardzo delikatnie przepływać, a do pompy nic się nie dostanie.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.