Skocz do zawartości
dawidmNS

Czy SPSy dadza rade przy takim swietle?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Mam juz prawie caly sprzet do nowego zbiornika tylko mysle nad swiatlem.

Zbiornik ma 100x 55 x 60 gdzie 60 to wysokosc, okolo 330l plus 130l sump.

Czy swiatlo 6x39W da rade dla SPSow, (obecnie jest 4x39W)? Chcialbym za jakis czas sprobowac z tymi najbardziej popularnymi i nie jestem pewien co do wlasnie swiatla. Prosze o porade.

Pozdrawiam

Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dadzą, może bez spektakularnych przyrostów ale będą rosły.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakies sie utrzymaja, ale 6x39W uwazam przytym litrazu jako srednie swiatlo dla miekkich.

Zeby byly ladne kolorki akropor, to 8 lub 10 x 39 byloby przy tej wysokosci akwarium bardziej wskazane.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając 8 rur w lampie masz większą swobodę przy doborze świetlówek, łatwiej będzie dobrać stosunek białych do niebieskich i przy okazji dołożyć coś Purple i Actinic jak dla mnie 8x39 to minimum dla takiego szkła przy SPSach.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mniejszy zbiornik (100x50x50) i lampę 6x39w i światła mam tak na styk, więc na Twoim miejscu dałbym więcej


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :-) wiec szukam albo dodatkowej lampy 4x39w albo sprzedam ta i kupie 8x39w.

Pozdrawiam

Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Mam juz swiatlo, dwie lampy kazda 4x39W.

Jedna ma 4 nowe swietlowki, 2x aquablue, 2x aquawhite

Druga lampa ma swietlowki dosyc stare ktore trzeba wymienic, wyzej bylo wspomniane o swietlowkach purple. Chcialbym je kupic tylko teraz tak, 1 czy 2? i pozostale dwie jakie wybrac? jedna biala jedna niebieska, jakie kombinacje byscie polecili?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, na początek (na dojżewanie) wystarczą Ci te co masz :) . . . w tym czasie ponudź ludzi na forum, żeby ktoś dał Ci stare, zużyte świetlówki, w różnych barwach (fiji purpure, actynic, blue plus itd) i będziesz dobierał sobie odpowiednio kolory tak jak Ci pasuje :) przy okazji pamiętając że, białe na wzrost, niebieskie na kolor :)

-a teraz ja mam również pytanie, czy do zbiornika 120x50x50 oświetlenie 100w w ledach (metis CRP -niebieskie i białe) + 3x t5 54w styknie pod spsy ?

-kombinacja jest lampa led 80cm i 120cm lampa 3x54- jak to ułożyć? , jakie świetlówki ? (myślałem nad blue plus, actynic, fiji puprure)

Pozdrawiam

Edytowane przez MixEEr (wyświetl historię edycji)

TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zupełnośic wystarczy - a nawet będzie dużo za dużo..

Proponuję świetlówki - Fiji Purple/KZ Purple Plus lub Coral light

- ATI Blue plus

- ATI Actinic.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.