Skocz do zawartości
bombsheep

sklepy w Wałbrzychu

Rekomendowane odpowiedzi

W Victorii jakiś czas temu (zaraz po otwarciu na 1 pietrze) coś było (w większości korale) można było negocjować ceny :) ale niestety jeśli chodzi o czystość i estetykę to lipa ...:/

W centrum ogrodniczym na Noworudzkiej cisza (nie jestem za często ale jeśli już zajadę to żadnej rewelacji nie ma a i obsługa jest fatalna ,czystość zbiorników tez ma wiele do życzenia pracuje tam min.taki "młodziak" nie spotkałem w życiu bardziej zarozumiałego, aroganckiego typa .. :( pozjadał wszystkie rozumy...kiedyś go utopie w akwarium.. :p

pozostaje Swiat Zoo w Auchan ..uważam ze jest mila obsługa ,można z nimi porozmawiać i trochę popytać :) (jeśli chodzi o morskie to Kasia i Mariusz) ostatnio trochę się tam dzieje często są dostawy zwierząt morskich ,korale ,ryby ,slimory i kraby :)....ceny ryb ,krewetek ,ślimaków ,krabów porównywalne co w sklepach internetowych ,gorzej z koralami moim zdaniem sa sporo przesadzone jak i żywa skala 57 zl( fakt ze czysta bez niepotrzebnych gapowiczow) aczkolwiek bylem tam kilka dni temu i ceny korali były dobre nie wiem czy wszystkich ale zwróciłem uwagę na np.na euphylie 60 dych za główkę .

natomiast jeśli chodzi o chemie i inne dodatki do akwa to bardzo drogo :/

Edytowane przez niwre37 (wyświetl historię edycji)

837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jeśli chodzi o Wałbrzych to jest calkowita padaka. Centrum ogrodnicze mar swieci pustkami, ale zwykle sprzęt mają (m.in pudełka przelewowe) co do obsługi to się zgodze, lepiej po prostu nie zaczynać rozmowy. Auchan ma kosmiczne ceny, probowalem coś urwac z ocelatus ostatnio, bo chcieli ponad 90 zł. Niestety się nie udało. W Viktori hodują tylko aiptasie, całkiem ładne sztuki nawet..

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A7-30H przy użyciu Tapatalka

Niestety jeśli chodzi o Wałbrzych to jest calkowita padaka. Centrum ogrodnicze mar swieci pustkami, ale zwykle sprzęt mają (m.in pudełka przelewowe) co do obsługi to się zgodze, lepiej po prostu nie zaczynać rozmowy. Auchan ma kosmiczne ceny, probowalem coś urwac z ocelatus ostatnio, bo chcieli ponad 90 zł. Niestety się nie udało. W Viktori hodują tylko aiptasie, całkiem ładne sztuki nawet..

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A7-30H przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem po mrożonki w Auchan i zerknąć na powrocie w Wiktorii.

W Azoo poza mrożonkami - życie drogie, już wolę wysyłkowo życie zamówić i będzie taniej - nawet po wliczeniu przesyłki.

W dwóch zbiornikach spory syf. W akwariach wystawowych dali xenie :D by było im łatwiej ogarniać temat.

I cena żywej skały, która wygląda jak sucha za 59zł/kg to trochę przesada.

W wiktorii zlikwidowano już akwaria dodatkowe, które wstawili w okolicach listopada - w których było trochę morskiego życia.

W zbiorniku, który był szczepkarium, zrobili sprzedaż. Parę discosom i grzybków w cenie 80-120 zł za sztukę SIC!

Aiptasie tak wielkie i hodowlane, że wyglądają jak prawdziwe szorstniki :D

Po za tym glony na szybach, syf i ubóstwo.

A mają potencjał sklepu. Jedynie widać, że słodkowodne im wyglądają akwaria.

Ogólnie Wałbrzych sklepy dla morszczaków = R.I.P


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem na to, że w centrum ogrodniczym będzie ciekawy kącik dla solniczek. Jednak widzę, że nie ma za bardzo po co tam jechać.

Sklep w galerii to też niespecialne miejsce. Ceny na wszystko mają z kosmosu a co do obsługi... Co prawda panowi mili i pomocni panie ładne i rpownie pomocne ale z ich wiedza bywa różnie. Niektóre rady typu Nie karm z aczęsto kraba (krab tęczowy) i trzymaj w niższej temperaturze niż powinien byc hodowany to dłużej będzie żył - są niezbyt na miejscu. Ale można porozmawiać. co do samej morszczyzny widziałem że nie wygląda to za specialnie. Jenak początkujący akwarysta taki jak ja mógłby kupić skałe z aiptasią i narobić sobie sporo problemu. Dzięki za info teraz z pewnością zwrócę na to uwagę. Moim zdaniem nie powinno się w ogóle zabierać za cos takiego jak nie maują odpowiedniego personelu, który o to zadba. A tak jak wspomnieliście słodkie baniaki potrafią ogarnąć elegancko natomiast w solniczkach katastrofa.

Jedyne miejsce z tego co widac to sklep w Auchanie. Ceny wysokie ale przynajmniej ludize zaznajomieni w temacie. No i z tego co mi mówił pan w sklepiej mało jest na stanie bo na ogół zaraz przy dostawach rozchodzi sie wszystko.

Ale i tu dizęki za info o skale. Nie znam sie na tym aż tak dobrze i pewnie bym przepłacił, kosztem tego by wybrać na własne oczy. Ale skor o jakośc tez nie ciekawa to będę szukał gdzie indziej. Skała pozbawiona gapowiczów to z jednej strony atut a z drugiej nie. Sam chcę kupic taką która conieco przywlecze. Do akwarystyki podchodze na zasadzie badania i obserwacji. Nie jest to dla mnie tylko ozdoba pkoju więc chętnie zbadam fenomen małych robaczków i innych żyjątek wychodzących z różnych zakamarków.

Podsumoując Wałbrzych faktycnzie nie ma zbyt dobrego sklepu. Jak juz sie dorobię baniaka (ide w kierunku ReefMaxa) to podpytam tu i uwdzie jaki sklep internetowy najlepszy.

Mam też nadzieję że niebawem zorganizujemy jakis zlocik akwarystów z Wałbrzycha i okolic a wtedy może doradzicie cos na żywo.

Dzięki za informacje Pozdrawiam.


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem w Galerii Wiktoria - aiptasie powyżej 5 cm, hodowlę mają niesamowitą, chociaż umyli szyby w morskim akwarium.

Zaś w Auchanie w małym akwarium 50 litrów uważane jako stała ekspozycja sklepu był żółtek, chelmon oraz jeszcze jeden duży pokolec.

Kpina i masakra, chelmon był dodatkowo bity przez żółtka.

Ceny o 20-70zł większe na rybach, na ślimakach o 5-20 zł drożej oraz korale ponad 100-150zł drożej niż nawet w Erybce, a to szczyt :)


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem w Galerii Wiktoria - aiptasie powyżej 5 cm, hodowlę mają niesamowitą, chociaż umyli szyby w morskim akwarium.

Szkoda że nie dałeś znać, że będziesz w Galerii :/

Tak jak już wspominałem w innym temacie z tego baniaka to bym nic nie chciał. Co do Auchana nie wiem jak z rybami bo się nie przyglądałem ale korale wygadały zdrowo no i skała nawet w miarę tylko te ceny ...


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ostatnio otworzył się nowy sklep w Wałbrzychu na Głównej prawie na przeciw KFC. Chciał założyć sobie akwarium i Pan który tam pracuje, bodajże Mariusz bardzo rzeczowo podszedł do tematu. Z tego co wiem pracował w auchan wcześniej. I o dziwo mają duży wybór ryb korali i mieczakow. Chyba największy w Wałbrzychu.  Możecie mi coś więcej powiedzieć o tym sklepie?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.