Skocz do zawartości
Andrar

royal dottyback

Rekomendowane odpowiedzi

witam...dzis rano krewetka tanczaca pierwszy raz odwazyla sie wyjsc z kryjowki...niestety byla to jej pierwsza i ostatnia wedrowka...podplynela do niej royal dottyback i wyjadla jej oczy....i wmurowalo mnie...nie pierwszy i nie ostatni raz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abstrachując od agresywnego charakteru tej rybki, proponuję abyśmy używali na forum łacińskich nazw zwierząt, oczywiście jeśli brak nazwy polskiej,


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok..przepraszam....masz racje..ale co do charakteru ryby...gdzie pisze ze jest agresywna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...ją wyczytalem że jest pół-agresywną ryba... Można ją trzymać już w 30 galonach....:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...ją wyczytalem że jest pół-agresywną ryba... Można ją trzymać już w 30 galonach....:-)

Co to znaczy pół agresywna? Albo jest albo nie jest agresywna.

To tak jakbyś był pół pijany lub pół trzeźwy :yes:D pozdro


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pół pijany lub pół trzeźwy czyz nie jest to to samo...;-)) ...http://www.liveaquaria.com/product/prod_display.cfm?c=15+38+2986&pcatid=2986 ........poczytaj sobie to...troche sie roznia opisy....nie jestem tu po to aby sie przekamarzac czy klocic....zawsze wyslalem ze forum pelni inna funkcje..co prawda sa osoby ktore wykorzystuja forum do zdobycia jak najwiekszej ilosci gwiazdek czy plusow...a gdy zapytasz ich o cos na privie pokazuja swe prawdziwe oblicze...pozdr Andrzej vel Andrar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam fridmani i zabila mi magnifice , decore i weza ogrodowego ..... zastanawiam sie czy jej nie zamienic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rs4 chyba nie piszesz powaznie...;-)) a co to takiego waz ogrodowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moja pacagnellae grzeczniutka i nikomu nie wadzi.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rs4 a z czym czymasz weza I czy jednego tylko?

Widzialem je ostatnio I kozackie strasznie...

Bylo ich z 10 w baniaczku I masakra, gora, dol, I tak w kolko.

Jak to sie ma do reszty zbiornika?


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego to napisalem...gdyz co jakis czas cos mnie zaskakuje....a to blazenek ktory ssie ukwiala jak male dziecko smoka..a to niesforna dotty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem jednego w RM , poki był w miare daleko od kryjówki fridmani nic mu nie robila .... niestety przeniosl sie na jej terytorium i go zameczyla ... :(

nazwa łacinska

Gorgasia preclara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@radiesteta : Gramma loreto to nie Pictichromis paccagnellae :) Loretki faktycznie są łagodniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Aha sorki. Są do siebie zwłaszcza na fotografiach podobne - przynajmniej zewnętrznie. Też mi się podobają i chciałbym je mieć. Muszę być uważny by kupując nie pomylić ich zev sobą. Teraz wyświetliłem opis Rybki obu. Rozumiem skąd różnica w cenie. Są mocno podobnie: i miejsca występowania koloru żółtego oraz różowego/fioletowego, umieszczeniem pyska.

Edytowane przez radiesteta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie czyszczącej i kuekhenthali nie ruszyła, ale np w sklepie widziałem jak "prawie" zatłukła l.kuekhenthali, imho w dużym stopniu zależy też od osobnika, kiedyś mówiono aby była ostatnia w baniaku, moja była pierwsza razem z e.bicolor, lały się 2 tygodnie, później był spokój, inne ryby przyjęła bez wielkiego halo, ale np. decore zmieliła w 3 dni (i to była jej cała agresja)...ciężko stwierdzić


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Mam tylko pytanie. Skoro Gramma loreto są baaardzo podobne a mniej agresywne i mniej konfliktowe niż Pictichromis paccagnellae to po co kupować kłopotliwy gatunek skoro efekt wizualny da się osiągnąć spokojniejszym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.