Skocz do zawartości
Kraszan

Testy wody ZOOLEK

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś już próbwał naszych rodzimych testów?

Jak z wynikami? Może ktoś się pokusił o porównanie ich wskazań z jakąś sprawdzoną marką np. Salifertem?

Co prawda na razie jest tego niewiele, ale chyba wreszcie zauważyli ze w Polsce tez istnieją akwaria morskie :)

http://www.zoolek.pl/index.php3?id=opis_produktu&id_produktu=aquatest_mg&id_lang=pl

http://www.zoolek.pl/index.php3?id=opis_produktu&id_produktu=aquatest_ca&id_lang=pl


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kiedyś używałem zwykłego zooleka do morskiej i poruwnywałem z testem na no3 saliferta i pamietam że to podobnie wychodziło


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

test na magnez 12 zl na gieldzie w w lodzi.jeslichodzi o test na no3 jest porownywalny z salfertem przed chwila sprawdzalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA porównywałem TM testy z Zoolekiem

i zoolek niby zaniżał ale mało jednak

Tego nie jestem pewny czy na 100% bo rozmawiałem z wildtom-em i też mu NO2 testy TM dziwnie pokazują

Ja mam zały czas na pograniczu 0.02mg/l a nieraz 0,05mg/l

Jak zobacze gdzieś tanio nowe testy zooleka to kupie i porównam z salifert-em

Jednak jak kazdy jestem ciekawy jakie wy macie doswiadczenia z polskimi testami


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA porównywałem TM testy z Zoolekiem

i zoolek niby zaniżał ale mało jednak

Tego nie jestem pewny czy na 100% bo rozmawiałem z wildtom-em i też mu NO2 testy TM dziwnie pokazują

Ja mam zały czas na pograniczu 0.02mg/l a nieraz 0,05mg/l

Jak zobacze gdzieś tanio nowe testy zooleka to kupie i porównam z salifert-em

Jednak jak kazdy jestem ciekawy jakie wy macie doswiadczenia z polskimi testami


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porownywalem wyniki testu Ca Zooleka z Salifertem. Roznica byla praktycznie na granicy bledu mojego pomiaru. Jedyna wada to fakt ze opiera sie on na metodzie kropelkowej. Cena 15 PLN wiec pozostaje mi tylko poprzec krajowy produkt.

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam lubie metode kropelkowa :-)

Kwestia przyzwyczajenia sie.

Jezeli Zoolek mialby tak tanie testy to sam zakupie je na Ca i Mg :-)

Jednak napisaliscie, ze ma dobre testy na Ca, a czy na Mg tez ma dobre? Z checia je kupie, ale nie mam z czym porownac. Moze ktos sprawdzic jezeli ma pod reka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z innymi testami: Ph, KH, PO4 ? Sprawdzal ktos? Gdyby te testy byly rzeczywiscie dobre i w tej cenie to chyba nie tylko saliferta by przestali przywozic do Polski:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

gdzie można w "necie" kupić testy zooleku na CA i MG ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tynio

Nie musisz sie niepokoic.

Tropic Marin na NO2 przy braku NO2 w wodzie pokazuje 0,02mg/l.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! posiadacie może instrukcję PL jak przeprowadzić test na Mg? W środku znalazłem instrukcję ang. a nie chciałbym nic poknocić. Proszę o pomoc!


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbówke przepłukać.

Pobrać dokładnie 3 ml wody z akwa i dodać 10 kropel odczynnika 1. Wymieszać przez łagodne wstrząsanie. Dodać szpatułkę proszku 2 i zamieszać.

Dodawać po kropli odczynnika 3 aż do zmiany zabarwienia ( w praktyce u mnie ok 6 kropel).

Zanotować wynik A.

Opłukać znów probówkę i wlać 3 ml wody z akwa. Dodać 10 kropel odczynnika 4. Zamieszać. Dostypać szpatułkę proszku 5. Zamieszać.

dodawać po kropli odczynnika 3 aż do zmiany zabarwienia. Zanotowac wynik B.

Stężenie Mg = (B-A) x 40 [mg/l]


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki! bardzo mi pomogłeś! testy już zrobione :D


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze napisałęm już raz posta (ale ktoś mi go skasował - WIEM SERWER PADŁ)

Czy moze mi ktoś napisac czy ten test jest dobry ?

Czy jest wart tej ceny jaka teraz jest w um um ??

jest bardzo tani ale czy dobry czekam na wasze opinie :D


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mg:

Salifert - 1150

Zoolek - 950-1000

robione jeden po drugim - zostało mi jeszcze Saliferta na jeden pomiar zobaczę jak po raz drugi pójdzie. Dla mnie warto kupić test na Ca, co do Mg mam mieszane uczucia szczególnie jak zobaczyłem ile tam jest składników no i te krople jakoś tak lecą, że w koncu nie doliczyłem ile ich było wiec podaje przedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mg ma taką wadę że nie wyjdzie 25 testów jak napisali. Po prostu zużyje sie odczynnik nr3 . Jego idzie na pomiar ok 36 kropli, a pozostałych w takich samych butelkach - dokładnie po 10 kropli. Tego trzeciego mam juz niewiele a zrobiłem może 7-8 testów. Chyba że zakładają że ktoś ma Mg na poziomie np 500 . wtedy tak.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek S

A jak oceniasz dokładność ?

bo And napisał że jest to duża różnica jak by było 50 jednostek to jeszcze rozumiem ok max 100 ale nie 150-200


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam porównania. Kupiłem bo tani. Myślę że Salifert też nie jest idealny, więc nie wiadomo gdzie leży właściwy poziom Mg w badanej wodzie. Nie sądzę by błąd był duży - w końcu zoolek wypracował sobie jakąś tam markę.

Mam natomiast porównanie z Ca++ Sery i Zooleka. Wychodzą podobnie. Może sera troszkę zawyża, tak o 20 jednostek ( to sprawdzone na innych firmach).


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrocilem z labolatorium i dalem dwie probki. Na kazdej byly dwie proby robione.

Wyniki to: 280mg/l Ca2+ i 679mg/l Mg2+. Teraz bede solami uzupelnial wszystko i zrobie porzadna podmiane wody w weekend.

Testy jak widac sa niezbyt miarodajne. Zobacze jak sprawa bedzie sie miala co do Mg, poniewaz wydaje mi sie ze dolna granica testu Zooleka Mg to 1040 jednostek, ale co to ma za znaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POdaj różnicę tej samej wody mierzonej Zoolekiem i w laboratorium na + lub na - w jednostkach, bo takie wyniki nic nie mówią, że woda miała 280 mg/l Ca++

Np Woda mierzona Zoolekiem miała 420 mg/l Ca++ a mierzona w laboratorium np 450 mg/l i to samo do magnezu


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test na Ca2+:

labolatorium: 256mg/l

Zoolek: 400mg/l

Test na Mg2+:

labolatorium: 680,12mg/l

Zoolek: 1040mg/l

Jezeli chodzi o korale to mam grzybki, LPSy i SPSy. Wszystko rosnie i ladnie sie pompuje.

Poszedlem do labolatorium poniewaz zrobilem rano test na Mg wynosil 1040mg/l, a wieczorem tez wynosil 1040mg/l. Nic nie dolewalem i zmierzylem go rano, tez wynosil 1040mg/l. Wczesniej kupiony test Zooleka na Mg pokazywal po 1300mg/l i po wlaniu PurpleUp podnosil mi magnez, a ostatnio stal w miejscu. Teraz bede magnez podnosil solami, i zwieksze dozowanie wapna. Zastanawia mnie, ze korale rosna mi przy takich parametrach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lukasz.PL :

Test na Ca2+:

labolatorium: 256mg/l

Zoolek: 400mg/l

Test na Mg2+:

labolatorium: 680,12mg/l

Zoolek: 1040mg/l

...o korale to mam grzybki, LPSy i SPSy. Wszystko rosnie i ladnie sie pompuje......

Wiesz co troszke to dziwne :) nie uważasz że tak niskie Ca oraz mardzo niski Mg a korale rosną i sie pompują.

Myśle że test jakie były wykonane w labolatorium

mogą troszke przekłamywać jak były dostosowane do wody słodkiej.

Chyba że masz pewność że były przystosowane do słonej wody.

Fakt że zoolek może faktycznie być słaby ale wielu akwarystów chwali sobie (tych ze słodkowodnego biotopu)


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.