Skocz do zawartości
exo_92

akwa 65x65x50 pytania techniczne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich !!

A wiec planuje powoli realizować projekt założenia zbiornika 211l o wymiarach 65x65x50,dlatego że moja wiedza odnośnie akwarystyki morskiej jest skromna mimo to że wertuje forum w każdej wolnej chwili jest parę tematów mało dla mnie zrozumiałych :). Na dana chwilę a jestem na etapie zamawiania szkła chciałbym poprosić o podpowiedz doświadczonych kolegów ,a mianowicie...

1-jakiej średnicy wiercić otwory ? planowałem ,spust i rewizja fi32 ,powrót fi25

2-jakiej wysokości zrobić komin i jakich rozmiarów ? planowałem 17x10x45

kolejne pytanie dotyczy sumpa a mam na niego przeznaczone stare akwarium 54l o wymiarach 60x30x30 myślę że wystarczy proszę tylko o pomoc w zaprojektowaniu przegród.

Z góry dzięki za odpowiedzi a z mojej strony pytań pewnie będzie coraz więcej w miarę rozwoju projektu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec planuje powoli...

Średnica rur jest w porządku, ale średnica otworów w szkle będzie zależała od rodzaju przelotów jakie będziesz chciał zastosować - są ich chyba 4 rodzaje.

Położenie przegród w sumpie będzie zależało między innymi od rodzaju odpieniacza - powinieneś się najpierw na jakiś zdecydować. Będziesz wtedy również wiedział jaki powinien być poziom wody w jego komorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak na odpieniacz i sump jeszcze będzie czas ,teraz chcę dobrze przygotować szkło wiec może jakieś propozycje odnośnie systemu hydrauliki ,jaki rodzaj "przelotów" zastosować ? pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... jaki rodzaj "przelotów" zastosować ?...

Przejrzyj strony paru sklepów. Zdecyduj wg własnych kryteriów. Ja wybrałem takie, które dolną część (od strony sumpa) mają przykręcaną, a nie wklejoną na stałe w przelot. Daje to po wklejeniu rur możliwość skorygowania położenia i w razie konieczności rozebrania hydrauliki bez niszczenia instalacji. Niestety są największej średnicy i nie najtańsze. Kupisz je np. w Acroporze, ale nie znajdziesz ich na stronie tego sklepu. Jeśli dobrze pamiętam, to otwory pod nie miały dla takich rur odpowiednio średnicę 45 i 50mm.

Edytowane przez Reefbos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.