Skocz do zawartości

Historia edycji

VDR

VDR

Może zaciekawię w ogóle krótkofalarstwem skoro w temacie padło to słowo. Egzamin nie jest trudny i dość łatwo IMHO uzyskać znak. A wtedy możemy nadawać. Nie mam jakiś dużych anten a zwykłą antenę dipolową na 80m a mimo to mam potwierdzoną łączność np z państwami afrykańskimi (Gabon, Zambia, Egipt), mam potwierdzoną łączność ze stacją z Indonezji czy Malezji, z Japonią też taką łączność nawiązałem,  patrząc w drugą stronę np. z Portoryko, Martyniką czy Wenezuelą. Argentyna też się załapała. Ze stanami też mam parę łączności. Wszystko na 40m drutu beż dużych instalacji antenowych w pasmach KF.

A oprócz KF - są np. łączności przez satelity mające przemienniki, wtedy w paśmie 2m/70cm robimy bardzo dalekie łączności jak na to pasmo,  można nawiązać łączność np z ISS z NA1SS, czy bawić się w łączności EME czyli w łączności polegające na odbiciu faii od powierzchni księżyca. Tutaj też w pasmie 2m/70cm można osiągnąć łączności np. Europa Stany ;)

A ponieważ sporo jest tzw WebSDR - czyli radiostacji podłączonych do netu - gdzie każdy może nimi zdalnie sterować to każdy w zasadzie może posłuchać co tam na pasmach słychać.

Jak to wygląda z poziomu ISS - tak mniej więcej od 11-12 minuty

 

Jak to wygląda z Ziemi ;) 

 

Tutaj łączności EME odbierana przez WebSDR - woła stacja KP4AO Portoryko, odpowiadaja stacje z Niemiec, USA, Litwy. Sam SDR jest zainstalowany w Holandii

Łączności przez satelity:

 

VDR

VDR

Może zaciekawię w ogóle krótkofalarstwem skoro w temacie padło to słowo. Egzamin nie jest trudny i dość łatwo IMHO uzyskać znak. A wtedy możemy nadawać. Nie mam jakiś dużych anten a zwykłą antenę dipolową na 80m a mimo to mam potwierdzoną łączność np z państwami afrykańskimi (gabon, zambia, egipt), mam potwierdzoną łączność ze stacją z Indonezji czy Malezji, z Japonią też taką łączność nawiązałem,  patrząc w drugą strone np. z Portoryko, Martiniką czy Wenezuelą. Ze stanami też mam parę łączności. Wszystko na 40m drutu beż dużych instalacji antenowych w pasmach KF.

A oprócz KF - są np. łączności przez satelity mające przemienniki, wtedy w paśmie 2m/70cm robimy bardzo dalekie łączności jak na to pasmo,  można nawiązać łączność np z ISS z NA1SS, czy bawić się w łączności EME czyli w łączności polegające na odbiciu faii od powierzchni księżyca. Tutaj też w pasmie 2m/70cm można osiągnąć łączności np. Europa Stany ;)

A ponieważ sporo jest tzw WebSDR - czyli radiostacji podłączonych do netu - gdzie każdy może nimi zdalnie sterować to każdy w zasadzie może posłuchać co tam na pasmach słychać.

Jak to wygląda z poziomu ISS - tak mniej więcej od 11-12 minuty

 

Jak to wygląda z Ziemi ;) 

 

Tutaj łączności EME odbierana przez WebSDR - woła stacja KP4AO Portoryko, odpowiadaja stacje z Niemiec, USA, Litwy. Sam SDR jest zainstalowany w Holandii

Łączności przez satelity:

 

VDR

VDR

Może zaciekawię w ogóle krótkofalarstwem skoro w temacie padło to słowo. Egzamin nie jest trudny i dość łatwo IMHO uzyskać znak. A wtedy możemy nadawać. Nie mam jakiś dużych anten a zwykłą antenę dipolową na 80m a mimo to mam potwierdzoną łączność np z państwami afrykańskimi (gabon, zambia, egipt), mam potwierdzoną łączność ze stacją z Indonezji czy Malazji, patrząc w drugą strone np. z Portoryko, Martiniką czy Wenezuelą. Ze stanami też mam parę łączności. Wszystko na 40m drutu beż dużych instalacji antenowych.

A oprócz KF - są np. łączności przez satelity mające przemienniki, wtedy w paśmie 2m/70cm robimy bardzo dalekie łączności jak na to pasmo,  można nawiązać łączność np z ISS z NA1SS, czy bawić się w łączności EME czyli w łączności polegające na odbiciu faii od powierzchni księżyca. Tutaj też w pasmie 2m/70cm można osiągnąć łączności np. Europa Stany ;)

A ponieważ sporo jest tzw WebSDR - czyli radiostacji podłączonych do netu - gdzie każdy może nimi zdalnie sterować to każdy w zasadzie może posłuchać co tam na pasmach słychać.

Jak to wygląda z poziomu ISS - tak mniej więcej od 11-12 minuty

 

Jak to wygląda z Ziemi ;) 

 

Tutaj łączności EME odbierana przez WebSDR - woła stacja KP4AO Portoryko, odpowiadaja stacje z Niemiec, USA, Litwy. Sam SDR jest zainstalowany w Holandii

 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.