Skocz do zawartości
Gość radiesteta

Czy to koralowce?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak przypuszczam że to jakaś odmiana Protopalythoa....


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100% protopalythoa, u mnie tak wyglądają młode osobniki.


5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Cieszyć się czy szykować na walkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sporo mam ich w baniaku szybko rosna i ciesza oko kto co woli mi sie one podobaja. zalezy jeszcze jakie kolory maja te blade to nie fajne ale zieloniutkie to sa na prawde extra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest ich niewiele to może nie są problematyczne. Kłopot w tym gdy wejdą na skałę na której kiedyś chcielibyśmy przykleić coś ambitniejszego. Są trudne do usunięcia, nie pomaga skrobanie, ścinanie i szorowanie. Zawsze jakiś łepek zostanie albo kilka się odradza. Fajne są do czasu.


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

A jest coś co je wcina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaka odmiana....

Jedne rosną dość szybko inne bardzo wolno...

Jeśli są na osobnej skałce to można się cieszyć. Jeśli rosną gdzieś tam na skałach to trzeba obserwować bo będą parzyć inne korale. Jakby również nie patrzeć to jedne z bardziej toksycznych korali.

Ja mam w zbiorniku skałę wielkości litrowego słoika i jestem z niej bardzo zadowolony bo ładnie wygląda.

Edit.

Z racji ich silnych toksyn to przypuszczam że nie mają naturalnych wrogów :/

Edytowane przez giant19s (wyświetl historię edycji)

54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, są ryby które trzymają populacje grzybków i innych miękkich w ryzach, ale raczej nie na twoje akwarium. Mam na myśli grupę ryb z rodziny Pomacanthus.


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem po co je usuwać. nawet gdy rosną tam gdzie nie chcemy to zamiast je skrobac czy cudowac mozna zamienic sie z kims komu beda sie podobac i nie bedzie z nimi walczyl w zamian za czysty głaz.

czy tak nie prosciej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem za tym aby je zostawić. Ewentualnie postarać się ten kawałek gdzie rosną odłupać od całości i postawić gdzieś na boku. Jakby nie patrzeć, ja zauważyłem że to jedyny koralowiec w moim zbiorniku który przez nawet w nocy polipuje :)


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprzedałam takie co rosły na osobnych skałkach,niestety zaszczepiły się na innych skałkach gdzie nie były mile widziane. Przy każdej podmianie sukcesywnie je zeskrobujemy i na jednej skałce praktyczni ich już nie ma :)


5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Ok dziękuję za pomoc. Jak nie będą się nadmierne rozrastać i skały mi dla innych zabierać to czemu nie. Niech sobie żyją. Nie eliminuje niczego tylko dlatego że nie było planowane. A to chyba też urok morskiej akwarystyki nigdy człowiek do końca nie wie co ze skały wyjdzie.

Edytowane przez radiesteta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.