Skocz do zawartości
harnas

Aktynika vs superaktynika

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie: czy zarowka aktyniczna np sylwania coralstar jest jasniejsza niz np superktyniczna o3 philipsa.

W obecnej chwili mam zapalone 2 aktyniczne 54w i w zbiorniku jest bardzo jasno. Chcialbym miec cos ciemniejzego, porownywalnego z lampa uv.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arcadia jest cimniejsza niz sylwania bardziej fioletowe swiatlo daje.Niestety nie wiem jak swieci 03


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tynio używa chyba tej 03 tak więc on chyba może coś na ten temat powiedzieć..ale generalnie z teo co widziałem to jest znacznie ciemniejsza.

Pozdrawiam.


akwa 126 l i większe w drodze...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kataklizm :

Tynio używa chyba tej 03 tak więc on chyba może coś na ten temat powiedzieć..ale generalnie z teo co widziałem to jest znacznie ciemniejsza.

Pozdrawiam.

Niestety nie

ja mam barwe 05 philipsa i tylko 6W kótre idealnie nadają sie na oświetlenie nocne (musza być około 8-10 cm nad wodą)

Ale ta 05 daje słabsze i ciemniejsze niż osram 67

@Harnas a Ty już masz nocne zaplanowane ??

Jak nie to można bardzo tanio zrobić właśnie z tą świetlówką 6W o barwie 05 i zwykły statecznik z świetlówki zintegrowanej za 1,99zł

mnie całość kosztowała chyba ze 14-18 zł z czego najdroższe są oprawki.

- nie bedzie mnie od jutra przy kompie wiec jak coś to napisze w niedziele przeczytam.


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

philips TL03 jest ciemniejszy niż sylvania, ale nie ma go chyba w wersji T5, ja miałem w wersji najgrubszej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem philipsa TL03 ciemna jak cholera ale efekt niesamowity !!! po wyłaczeniu reszty oswietlenia fosforyzują korale ledwie widać reszte super niestety jest to T8


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie o taki efekt mi chodzi - tak jakbys wsiecic lampa uv. chyba wiec dokupie superaktynike ale powoli zaczyna sie robic problem z miejscem gdzie to powiesic.

@Tynio: nie mam jeszcze nocnego. Twoje propozycja wydaje sie interesujaca. Czy te swietlowki o5 to sa inaczej philips blacklight ?


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
harnas :

@Tynio: nie mam jeszcze nocnego. Twoje propozycja wydaje sie interesujaca. Czy te swietlowki o5 to sa inaczej philips blacklight ?

Nie blacklight to oznaczenia 08 (z tego co pamiętam - nie mam katalogu w domu)

Ta co mam to taka pośrednia między 08 a 03

pod aktyniką osrama korale fosforyzują a pod tą 05 nie

wygląda to tak dziwnie bo jak woda jest idealnie czysta i daje efekt ze im głębiej tym ciemniej.

Jak woda jest świerza i latają drobinki to widać takie leciutkie zamglenie (im głębiej)

Ja kupiłem 6 sztuk tych świetlówek (jak głupi czapek)

A każda działa około 6000-8000 godzin (czyli 12h dziennie to daje jakieś ninimum 500 dni)

Info poszło na priva


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Harnas ja mialem dotychczas dwie aktyniczne t5 sylvania, i faktycznie bylo jasno - okreslilbym to jako zimna barwe jasno - blekitna. za namowami i po obejrzeniu akwariow z tl03 kupilem taka wlasnie rure i musze Ci powiedziec, ze jestem zachwycony. W polaczeniu z hqi150 13000k, dwoma t5 24w aktynicznymi sylwanii daje idealna barwe. a jezeli zaswieci sie sama tlo3 zapiera dech w piersiach. poza tym jest cos w tych swietlowkach - swietnie wybarwiaja z czasem korale.polecam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie ze sa juz T5 superaktyniczne? Giesemann wypuscil, nazywa sie toto PureActinic i wyglada tak:

http://www.giesemann.de/de/leuchtmittel/t5.php

Nowosc, jeszcze cieple, dzisiaj dopiero widzialem u autoryzowanego dostawcy Giesemanna, mowil ze podlaczy w tygodniu wiec zobacze jak to cudo wyglada.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jakby wygladaly dwie takie t5 w polaczeniu z bialym hqi ?

EDIT

i ciekawe kiedy giesemann na swojej stronie w koncu zamiesci INFINITI ? szukam wszedzie informacji o tych ustawialnych odblysnikach i tego jak sie to ma do zwiekszania zasiegu padania swiatla a nawet na stronie producenta nic nie ma.

@Aqua

moglbys przy okazji spytac Twojego autoryzowanego? moze bedzie wiedzial na jakie wymiary baniako 250W INFINITI bylo zbudowane ?

EDIT2

poszperalem i znalazlem TAKIE COS

tyle ze to nie ten model, ale zarnik, t5 i wymiar lampy taki sam jak INFINITI. ciekawe czy te dane sa wiarygodne.


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z "takie cos" wynika ze lepiej kupic oddzielne lampy czy to 150 czy 250w bo wiecej daja swiatla tzn wieksza powierznie oswietlaja niż lampa z dwoma zarnikami


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie juz mi kolega Rah mowil ze jak chce dwa zarniki to lepiej dwie lampy i zarniki kolo siebie niz jedna lampe z zarnikami oddalonymi od siebie. z "tego czegos" wychodzi ze palnik 250 w oswietli baniak 100 na 70 a 2x250 140 na 70wiec jakiegos strasznego skoku zasiegu mimo dodatkowego palnika nie ma

EDIT

sorry, rozwalilem troche wlasciwy temat tego topica, wrocmy do swietlowek


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie co by nie mowic nie ma jak zawiesic zarnik samemu gdzies go przymocowac i dac odblysnik taki duzy wtedy beda zupelnie inne konty padania duzo wieksze


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrcając do takiego oświetlenia nocnego czy jak dam na akwa dlugości 65 cm świetlówke 15 W np. tą 05 albo 03 to nie będzie za mocna? Nie wiem gdzie dostać takie 6W:(

Pozdrawiam


akwa 126 l i większe w drodze...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.