Skocz do zawartości
kondzio20005

Planowany RM by Kondzio - pytania

Rekomendowane odpowiedzi

dobrze piszą daj linki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozgrzane forum, zaraz wybuchnie jak nie dasz linka :baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha :D Ale napięcie <_<


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest potrzebny, a jaki ? - dobry :)

Haha dobry to moge bbyć ja jak chce :p

Ale na serio jaki model filtru RO/DI w miarę tanie ale w miarę dobry :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Dobry :)

Weź sobie wpisz w google i znajdziesz czy nawet w szukajce u góry. A jak chcesz sobie robić jaja to nie tędy droga. Bo z tego co widzę to na poważnie tutaj nie piszesz ...


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widać że kolega nie ma o niczym pojęcia i sobie jeszcze robi jaja z ludzi co próbują pomóc także proponuje już się tu nie wypowiadać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Dobry :)

Weź sobie wpisz w google i znajdziesz czy nawet w szukajce u góry. A jak chcesz sobie robić jaja to nie tędy droga. Bo z tego co widzę to na poważnie tutaj nie piszesz ...

Piszę tylko odpowiadam na pytania odpowiedziami na tym samym poziomie ,,inteligencji"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz jaki filtr - ok

Poszukaj tematu o `reefmaxie w przedszkolu` - tam są podane linki - jaki filtr i za ile kupić.

Zapracuj trochę na pomoc :)


Pandora 224 - -zlikwidowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat na miarę czyśćca a już o dziękuje nie wspomnę. :ouch:


120-55-55Opti. 160l sump. refungium, Shuran150. Oświetlenie LED DIY. 2X54W t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi po co mu pomagacie ? Widać , że to niewychowany " chłopak " .


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kondzio20005 skoro nie rozumiesz sarkazmu, porad i delikatnych prób naprowadzenia Cię na jasną stronę mocy przez forumowiczów to, może mnie posłuchasz.

Koledzy Ci podali linki do działów i konkretnych tematów gdzie masz odpowiedzi na swoje pytania. Bo to są pytania PODSTAWOWE i nie raz już omawiane. Także - szukaj i czytaj.

Proszę Cię też żebyś troszkę wyluzował i.....więcej pokory.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi po co mu pomagacie ? Widać , że to niewychowany " chłopak " .

Oj żebyś się zdziwił :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomagamy z grzeczności z nadzieją na pozytywną zmianę. kondziu czytaj ze zrozumieniem. :rtfm:


120-55-55Opti. 160l sump. refungium, Shuran150. Oświetlenie LED DIY. 2X54W t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomagamy z grzeczności z nadzieją na pozytywną zmianę. kondziu czytaj ze zrozumieniem. :rtfm:

Ok postaram się udajmy że tego nie było :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć kondzio,

ja też się przymierzam do startu Refmaxa ale jak się naczytałem wszędzie, że "świeżych" odsyłają do działu dla nowicjuszy a tam jest 116 str na każdej po 30 tematów to szybko zrozumiałem, że to nie takie hop-śup wszystko przeczytać. Uwierz mi na słowo, że jeśli przeczytasz cały dział poświęcony Reefmaxowi to nie będziesz musiał zadawać takich pytań jak teraz. Ba nawet możesz swoją pasję pogłębić czytając dzienniki. Niektóre mają wszystko krok po kroku opisane co, po co, jak. Zapisz sobie te najciekawsze bo wiadomo, że wszystkiego od razu nie zapamiętasz i na początku jeszcze zastanów się czy podołasz takiemu "wyzwaniu" jak własna solniczka.

Uwierz na pewno po lekturze tego działu będziesz o wiele bogatszy w informacje i wszystkie pytania które teraz zadajesz będą wydawały Ci się zabawne. Będziesz się jeszcze śmiał z tego o co pytałeś skoro wszystko było napisane :)

A jeśli tam nie znajdziesz odpowiedzi na wszystkie swoje pytania, dopiero zajrzyj do działu dla nowicjuszy i użyj funkcji szukaj.

Zachęcam do lektury mnie bynajmniej wciągnęła.

pzdr


Akwa: 150l Opti + sump 92l + 13kg suchej skały

Cyrkulacja: koralia evo 2800 + Tunze 6015.Obieg: AM EcoRunner 2700.

Odpieniacz: Turboflotor 1000 na pompie NJ 2300 igła

Oświetlenie: 6x24W T5: 4 niebieskie + 2 białe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć kondzio,

ja też się przymierzam do startu Refmaxa ale jak się naczytałem wszędzie, że "świeżych" odsyłają do działu dla nowicjuszy a tam jest 116 str na każdej po 30 tematów to szybko zrozumiałem, że to nie takie hop-śup wszystko przeczytać. Uwierz mi na słowo, że jeśli przeczytasz cały dział poświęcony Reefmaxowi to nie będziesz musiał zadawać takich pytań jak teraz. Ba nawet możesz swoją pasję pogłębić czytając dzienniki. Niektóre mają wszystko krok po kroku opisane co, po co, jak. Zapisz sobie te najciekawsze bo wiadomo, że wszystkiego od razu nie zapamiętasz i na początku jeszcze zastanów się czy podołasz takiemu "wyzwaniu" jak własna solniczka.

Uwierz na pewno po lekturze tego działu będziesz o wiele bogatszy w informacje i wszystkie pytania które teraz zadajesz będą wydawały Ci się zabawne. Będziesz się jeszcze śmiał z tego o co pytałeś skoro wszystko było napisane :)

A jeśli tam nie znajdziesz odpowiedzi na wszystkie swoje pytania, dopiero zajrzyj do działu dla nowicjuszy i użyj funkcji szukaj.

Zachęcam do lektury mnie bynajmniej wciągnęła.

pzdr

Wiem za czołem wczoraj czytać wieczorem ale jak na razie to wszystko co piszą przeważnie to ja już wiem :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć kondzio,

ja też się przymierzam do startu Refmaxa ale jak się naczytałem wszędzie, że "świeżych" odsyłają do działu dla nowicjuszy a tam jest 116 str na każdej po 30 tematów to szybko zrozumiałem, że to nie takie hop-śup wszystko przeczytać. Uwierz mi na słowo, że jeśli przeczytasz cały dział poświęcony Reefmaxowi to nie będziesz musiał zadawać takich pytań jak teraz. Ba nawet możesz swoją pasję pogłębić czytając dzienniki. Niektóre mają wszystko krok po kroku opisane co, po co, jak. Zapisz sobie te najciekawsze bo wiadomo, że wszystkiego od razu nie zapamiętasz i na początku jeszcze zastanów się czy podołasz takiemu "wyzwaniu" jak własna solniczka.

Uwierz na pewno po lekturze tego działu będziesz o wiele bogatszy w informacje i wszystkie pytania które teraz zadajesz będą wydawały Ci się zabawne. Będziesz się jeszcze śmiał z tego o co pytałeś skoro wszystko było napisane :)

A jeśli tam nie znajdziesz odpowiedzi na wszystkie swoje pytania, dopiero zajrzyj do działu dla nowicjuszy i użyj funkcji szukaj.

Zachęcam do lektury mnie bynajmniej wciągnęła.

pzdr

Sam dział RM nie wystarczy. W tym dziale ludzie prezentują swoją drogę, a podstawy to podstawy. Ja zanim zacząłem zadawać pytanie przeczytałem z działu dla nowicjusz wszystkie posty 4 razy a podwieszone niektóre po 10 i nadal często do nich wracam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ostatnich 2 godzin czytania słyszałem że 50% ludzi którzy maja RM :p mają filtry RO+DI a 50% ludzi którzy też maja RM :p więc tak rozmyślam czy mi ten filtr jest potrzebny czy mi nie jest potrzebny :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam dział RM nie wystarczy. W tym dziale ludzie prezentują swoją drogę, a podstawy to podstawy. Ja zanim zacząłem zadawać pytanie przeczytałem z działu dla nowicjusz wszystkie posty 4 razy a podwieszone niektóre po 10 i nadal często do nich wracam.

Ja też tak czasami robię :p

I nie tylko na tym forum czytam :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.