Skocz do zawartości
janusz-pśl

Największy terrorysta w akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam przy mojej skromnej obsadzie nie obserwuje takich symptomów. Wszysko żyje obok siebie jakoś nie widać wiekszej agresji. :coffee:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio coś załatwiło Salariasa, zobaczyłem tylko jak Rhynchocinetes durbanensis go zjadała - nie wiem czy ona była sprawcą czy tylko skorzystała z okazji ale jest pod ścisła obserwacją :)


Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Wg mnie największym terrorystom w akwarium jest nadgorliwy właściciel, ktory wkłada raczki za często do zbiornika lub tez w inny sposób nie pozwala by akwarium zaczęło żyć własnym życiem i co chwile coś modyfikuje , przestawia itp itd

To oczywiście moje skromne zdanie:D

Pozdrawiam


w realizacji- 120x60x60h

105 l sump, 2xAPF600:)DIY,

NJ6000,

2x T 6100,

1x6055

2x250 HQI +4x54W

masa innego drobnego sprzetu

Walka z glonami trwa - chyba wygrywam:D

http://tablica.pl/of...-20130829202216

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie do dziś terrorystą nr 1 był krab-dzikus za namiętne zrzucanie nocą szczepek między skały. Za namową kolegi Miksera postanowiłem zapolować na bandytę. Sugerowaną pułapkę ze szklanki (ciężko wcisnąć między skały) zastąpiłem plastikowym kubkiem, który wepchnąłem między szybę a skałę. Na dnie kubka krewetka koktajlowa nabita na igłę lekarską, a wszystko obciążone małą skałką. Rano krabik był już w kubku. Polecam, bo zabójczo skuteczny sposób. Terrorysta nr 2 to Sohal, leje wszystkie ryby tak dla idei, podgryza czułki jeżowca a nawet do czyścika magnetycznego startuje ale te typy tak mają ;)

Krab został skazany na dożywocie i ciężkie roboty porządkowe w obiekcie S.U.M.P W sumie to powinien być zadowolony bo jest w komorze refugium z 30 litrami glonu spagetti ;)

post-11401-0-16338200-1386635911_thumb.jpg

Edytowane przez imperator (wyświetl historię edycji)

*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj podjąłem decyzję o eksmisji mojego mordercy stichodactyla do akwarium kolegi. Ciężko mi już policzyć stwory jakie podejrzewam, że zostały zżarte przez tego gagatka. Podczas wyciągania ukwiała wyjątkowo uaktywniły się inne bestie czyli parka błaznów mieszkająca w ukwiale. Dzisiaj mam ok 10 ranek na ręce, którą wyciągałem ukwiała. Takiej agresji u ryb jeszcze nie widziałem.

Edytowane przez janusz-pśl (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewien sprzedawca, gdy pochwalilem stichodactyle w jego sklepowym zbiorniku usmiechnal sie i powiedzial, ze jest dobrze wykarmiona. Kiedys plywalo tam 11 rybek...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby same rybki zjadał to by się znudził a u mnie jeszcze dwa pustelniki z muszlami i krewetkę czyszczącą pożarł. Raz co prawda udało mi się wyrwać mu z paszczy calcinusa elegansa z muszlą 4 cm ale to tylko uratowało go na ok pół roku. Z tego co widzę to nawet muszle w sobie jest w stanie rozpuścić.

Pewien sprzedawca, gdy pochwalilem stichodactyle w jego sklepowym zbiorniku usmiechnal sie i powiedzial, ze jest dobrze wykarmiona. Kiedys plywalo tam 11 rybek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja stichodactyla tez ma na sumieniu dwie krewetki kuekenthali i jednego pustelnika.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.