Skocz do zawartości
wasik85

Problem z koralem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Coś niedobrego dzieje się z moim koralem i za bardzo nie mam pojecia co może mu dolegać

Wczoraj zrobiłem testy wody i ogólnie wyszło dobrze jedynie NO3 wysokie ok 50

wstawiłem dwa zdjęcia 1 zdjecie zrobione ok 3 tyg temu a drugie to 4 dni temu - i do dnia dzisiejszego bez poprawy .

Czy wysokie NO3 moze byc tego powodem

post-14325-0-93209500-1365187631_thumb.jpg

post-14325-0-14077100-1365187642_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Eufylia? Weź pod uwagę że test może być nierzetelny i zamiast 50 możesz mieć 70 No3 tak czy siak podwyższone No3 i to do takiego poziomu zapewne nie pomogło temu koralowi, moim zdaniem możesz zacząć zbijać No3 oczywiście w rozsądnym tempie.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, miałem to samo u mnie euphilia is dead niestety.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś go jak najszybciej usunąć ze zbiornika żeby nie obciążać systemu .Na zbicie no3 polecam no3po4x od red sea lub vsv , Zapewne po4 też masz wysokie/podwyższone jeśli obumarła tkanka trafiłą do systemu .Jakie masz pozostałe parametry ??

Edytowane przez ziemny (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś go jak najszybciej usunąć ze zbiornika żeby nie obciążać systemu .Na zbicie no3 polecam no3po4x od red sea lub vsv , Zapewne po4 też masz wysokie/podwyższone jeśli obumarła tkanka trafiłą do systemu .Jakie masz pozostałe parametry ??

Polecasz te preparaty nie znajac poziomu PO4.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO3PO4-X zamowione mam nadzieje ze jutro przyjdzie

pozostałe parametry :

zasolenie 1024

PH 7,6

NH3NH4 - 0

NO2 - 0

KH - 11

Wiecej testow nie posiadam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy są jeszcze szanse że odżyje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak długo masz tą Eufylie? a jak się mają pozostałe korale?


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu nie przejmował bym się tym czy odżyje tylko patrz żeby wszystko ci nie padło.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ją ok 2-3 miesięcy i nie było z nią problemów dopiero od ok 2 tygodni zaczeło się dziać coś złego

caulastrea nie polipuje

reszta domowników mojego akwarium czuje się jak na dzień dzisiejszy doskonale

wszystko ładnie się rozwija i polipuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym podmienił ze 20l wody, sprawdził jeszcze po4 jak masz czym i po tym zabiegu absorber. Zastanów się też skąd wzięło się tak wysokie no3. Ale co ja tam wiem :) niech się lepiej wypowiedzą mądrzejsi .


7764_7979.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NO3PO4-X zamowione mam nadzieje ze jutro przyjdzie

Wiecej testow nie posiadam :(

I po co to zamowiles? Trzeba było test na PO4 zamówić. Jak ktoś inny napisze, ze wyleczyl sie strzelając sobie w głowę to tez broń zamowisz? Radzę trochę czasem pomyśleć niż robić wszystko na szybko.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podmieniam 10l co 2-3 tygodnie

nie wiem tylko czy wyjąć go ze zbiornika czy zostawić i obserwować co się będzie działo , boje się tylko żeby nie daj boże zdechł i wogóle zepsól parametry wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasolenie 1024

PH 7,6

NH3NH4 - 0

NO2 - 0

KH - 11

"Wczoraj zrobiłem testy wody i ogólnie wyszło dobrze jedynie NO3 wysokie ok 50"

To przyklad, jak latwo mozna radzic i popelnic blad, gdy piszacy temat za bardzo nie przyklada sie do podania danych o swoim zbiorniku.

Poza zasoleniem, nie widze nic dobrego w tych wynikach testow (no dobrze, amoniaku i nitritu nie ma, jak u wszystkich), a co dalej ?

NO3 jest beznadziejny, PO4, Mg, Ca nieznane, kH za to wysokie. Co tu radzic ?

Moim zdaniem, zamiast korali, warto najpierw zakupic pare podstawowych testow. To "troche" ulatwia prowadzenie akwarium i jest tansze niz okresowa wymiana korali.

Piszesz, ze ladnie polipuja a na zdjeciu jest widoczny zwykly grzybek. To co polipuje; akropory ?

Poza tym, jesli juz masz test na NO3 to troche szkoda, ze nie zapanowales nad tym parametrem jak rosl. Przeciez po to testujemy, zeby reagowac.

Nic nie wiadomo na temat akwarium, filtracji itd. Moim zdaniem podanie rozsadnej rady nie jest mozliwe.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś pojadę do sklepu kupię podstawowe testy wieczorem podam wyniki

Jak by ktoś mógł napisać jakie najlepiej kupić żeby były dobre

Jestem świeżak i dopiero się ucze i wszystkie rady są dla mnie bardzo cenne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salifert: PO4, Ca, Mg

To tak na chwile obecna. I nie stosuje narazie tego co wczoraj kupiles do chwili jak nie zbadasz i nie poznasz wody. Poczytaj tez dział dla początkujących i pomysl co robisz zle, ze rośnie NO3.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dziękuje za rady dziś zakupie te testu i się okaże oby nie było aż tak zle

Wieczorem podam wyniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że mieszkasz w anglii więc pokuś się o testy H2ocean nie będziesz miał problemów z odczytem wyników ,są tylko trochę drożśze . Miałem kiedyś podobny problem z No3 i dzięki preparatowi no3pox4 i podmianką udało mi się zejść z no3 do 2 .Jeśli kupiłeś juz no3po4x to napewno ci się przyda ale wpierw musisz odnależć przyczynę wysokiego No3 ,potem zrozumieć dlaczego doszło do wzrostu No3 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzę że mieszkasz w anglii więc pokuś się o testy H2ocean nie będziesz miał problemów z odczytem wyników ,są tylko trochę drożśze . Miałem kiedyś podobny problem z No3 i dzięki preparatowi no3pox4 i podmianką udało mi się zejść z no3 do 2 .Jeśli kupiłeś juz no3po4x to napewno ci się przyda ale wpierw musisz odnależć przyczynę wysokiego No3 ,potem zrozumieć dlaczego doszło do wzrostu No3 .

I dalej doradzasz bzdury. Nie rozumiesz, ze preparat ten nie zadziała bez PO4? Widocznie miałeś rozjechane oba te parametry a bez znania składu wody tu nie zaczniesz go stosować bo po prostu nie zadziała albo jeszcze zaszkodzi. Nie bez przyczyny ma on w nazwie rowniez PO4...


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy ,że weźniesz butelkę i zobaczysz iż można dawkować nopox gdy po4 jest niskie .Radzę czytać instrukcję . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wystarczy ,że weźniesz butelkę i zobaczysz iż można dawkować nopox gdy po4 jest niskie .Radzę czytać instrukcję . Pozdrawiam

Jak zauwazyles... Przy niskim. Wiec skąd wiesz czy kolega nie ma zerowego?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zerowe? Marzenie ściętej głowy...


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji wszystko dokładnie jest napisane , najważniejsza zasada to poznać dokładny pozion no3 i po4 w celu ustalenia konkretnej dawki.Z tego co wyczytałem produkt używa się nawet gdy po4 jest niewykrwyalne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc testy zrobione poniżej podaje wyniki

NO3 - 50

PH - 7,6

NH3NH4 - 0

NO2 - 0

KH - 11

PO4 - 5

CA - 420

MG - 1290

Posiadam zestaw BOYU TL450 58l zakupiony cały w kąplecie e tym : włóknina, torba filtracyjna, kule biochemiczne, węgiel aktywny i pierścienie ceramiczne

jest tak że odpieniacz ale nie wiem jaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.