Skocz do zawartości
Gość Enia

opary lakierobejcy a akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Enia

Kupiłam fajny mebel na giełdzie staroci. Muszę go trochę odnowić. Czy opary lakierobejcy mogą zaszkodzić mojej solniczce?Na słodkowodne akwarium nie działały,a przynajmniej nic się złego nie działo.Nie mam ochoty w taką pogodę bawić się z tym na dworze i wiatr by nawiał pełno śmieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę ,że jak to zrobisz w innym pomieszczeniu, zamkniesz je i będziesz intensywnie wietrzył to powinno być ok. Ja tak zrobiłem remont całego pokoju a akwarium w innym bardzo słabo to odczuło, bejcy także użyłem aczkolwiek jedynie na jedną nieduża deske.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

No właśnie nie mogę zrobić tego w innym pomieszczeniu. Chyba żebym pootwierała wszystkie okna,ale mam pewne obawy.I tak dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enia daj zdjęcia :) A nie lepiej nałożyć nowy fornir ? bawiłaś się już w odrestaurowanie mebli?


Akwarium 100x50x50 + sump 63l zasolone 7.09.2012

3917_3922.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Bawię się w to od 15 lat :)To nie ma forniru.Sama robię różne mieszanki w zależności od powłoki,rodzaju drewna i uszkodzeń.Na tym się znam, jestem początkująca w temacie solniczek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Pytałam jaki mają wpływ opary lakierobejcy na akwarium, bo moja mieszanka ja zawiera:)Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności wsadź dużo węgla aktywnego do sumpa, najlepiej do jakiegoś przepływowego filtra.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wietrzenie pomieszczenia przymusowe i jesli masz wężyk odpieniacza na zewnatrz za okno to jeszcze lepiej


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Dzięki,dobry pomysł z tym węglem.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Tak mam wężyk w odpieniaczu,zrobię przedłużkę i wystawie za okno. Dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wegiel to nie wszystko :rolleyes: ten wezyk od odpieniacza z doprowadzeniem powietrza na prawde dobrze wyrzucic za okno..


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tego węzyka to musi być duzo większy niż przy pompie aby nie ograniczył powietrza bo wtedy słabsze odpienianie i odpieniek moze przelać


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Dobrze wiedzieć,mam taki wężyk. Nawet bym na taki pomysł nie wpadła.Jeszcze raz dzięki.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Niejeden z nas tyle mi już pomogłeś przy mojej solniczce.Może przyjedziesz do mnie. Ja będę się bawić z mebelkiem, a Ty będziesz robił te wszystkie Twoje testy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Nawet nie wiem czy są wogóle jakieś testy, które mogły by wykryć zmiany w wodzie pod wpływem takich środków chemicznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli to jest orginalna lakierobejca to powinno byc ok choc bez wietrzenia się nie obędzie ale jeśli to jest twój wytwór mieszanki lakieru i jakiejś bejcy to może by problem sam używam rożnego rodzaju środków i nie miałem z tym problemu a nie dawno lakierowałem drzwi w pomieszczeniu gdzie stoi baniak i jest ok


baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Super ,nareszcie ktoś kto zna zagadnienie z autopsji.Bardzo dziękuję.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to, jeśli ta lakierobejca jest wodorozcieńczalna, te wszystkie kombinacje są zbędne, ale oczywiście nie zaszkodzą. Na czas malowania i wietrzenia wyłączyłbym odpieniacz i obieg, zostawiając tylko cyrkulację.

Malowanie przy otwartym oknie i potem solidne wietrzenie powinno wystarczyć. Lakierobejce, których używam wysychają w ciągu pół godziny i po tym czasie pozostaje wprawdzie lekki zapach ale nie wierzę, że może on zaszkodzić.

Nie wiem jak jest w tym wypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Tak ,stosuje tylko takie preparaty.No właśnie martwiłam się najbardziej,że kiedyś trzeba pozamykać okna, a ostatnio jak malowałam mimo że powłoka była sucha zapach utrzymywał się ze 3 dni.Tylko, że wtedy nie miałam jeszcze solniczki.Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.