Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dorot

Bardzo ładne masz to akwarium

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moich 50 litrach dążę do podobnego efektu. Czarne tło to podstawa :)

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk 2


aquarium2041.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super czysty i zajefajny zbiorniczek.

Nie wspominajac o mega ulozeniu skaly.

powodzenia .


160 litrow OW Cube, T5 , RW 4/ Koralia, DYI Skimmer, NJ2300 na obiegu, Ebtech, glownie SPS , zbiornik oparty na metodzie DSR !!!

"Metoda DSR jako suplementacja mikroelementow " artykul kolegi Jacka (PL wersja)

2538563_logo_wrsdz.png

4d760e1d13df470d8bf412a072665d93u1048a917.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:)Mogłbyś napisać gdzie nabyłes ta lampke?


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja...po przebojach z solą probiotyczną wróciłem do Instant Ocean, obecnie lecę na Reef Crystals. Wszystko ma się dobrze, szykuje się też małe przemeblowanie w baniaku i dołożenie jednej, mniejszej konstrukcji z prawej strony. Wrzucam parę fotek. Pablo, info o lampie masz na PW.

new3_zpse35f1449.jpg

caulastrea_zps26ca68b1.jpg

20131002_195622_zps25824072.jpg

20131002_195650_zps67a94c23.jpg

lysmata_zps71f328b8.jpg

Edytowane przez Jurque (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda w całości na stan dzisiejszy:

20131004_124515_zps311e4ec7.jpg

Szału nie ma, dołożenie skalnej konstrukcji po prawej stronie jest nieuniknione...korale poukładane na piasku tymczasowo. Może kiedyś jakoś to wszystko będzie wyglądać :ninja:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pieknie :) bardzo mi sie podoba ulozenie skaly i caly sklad :) gratulacje


AquaMedic650L+JuwelVision180L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze sporo pracy przede mną i trochę zmian się szykuje. Na szczęście nad robotami w baniaku czuwa główny inspektor budowlany :nuke:

20131007_194718_zpsce320d57.jpg

Mały update. Zrobił się trochę chaos, ale część szczepek ułożonych na piasku niedługo zmieni właściciela. Nie będę ukrywać, że powoli zaczyna brakować mi miejsca, a chciałem jeszcze gdzieś wkomponować korale , na które się uparłem :)

20131203_145650_zps4e09d1f7.jpg

20131203_145807_zps866dfa78.jpg

20131203_145744_zps6dadf536.jpg

Edytowane przez Jurque (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się....szczepki wyjechały i końcu znalazło się miejsce na dodatkową konstrukcję pod SPSy. Wszystko ładnie i bezproblemowo rośnie. Z nowego sprzętu: założyłem automatyczną dolewkę. Szkoda, że nie wynaleziono dolewki do dolewki, bo i tak trzeba dolewać :ninja: Zmieniłem też odpieniacz na Tunze 9004, teraz już tylko pora na pterapogony, bo nie zamierzam nic już więcej mieszać i zmieniać w baniaku. Trochę denerwuje mnie duża ilość ballinga, no ale coś za coś. Foty z dzisiaj. Ryba jak zwykle filuje z groty.

DSC06278_zps57471871.jpg

DSC06279_zpsf5896606.jpg

DSC06280_zpsa58ac7cf.jpg

DSC06281_zps8339ec0e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super zbiornik :clap: Fajnie wygladaja te rurowki :thumbup:


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niecały rok od zalania a akwarium bajka bardzo szybko ci wszystko załapało i masz dużo fajnych SPSów. Napisz co to za lampa bo po świetle odbijanym od wody widać jakby były tam czerwone diody? Czy się mylę. Masz możliwość skręcenia białego światła i zrobienia zdjęcia w bardziej niebieskim świetle, pytam bo masz dużo SPSów pewnie większość jest fluo i ciekawie mogło by wyglądać zdjęcie w niebieskim całego zbiornika. Pozdrawiam


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o akwarium to szału ni ma patrząc na baniaki innych. Może kiedyś :baby: Lampę kupiłem na allegro, ale z tego co widzę to nie ma jej tam od dłuższego czasu. Jestem z niej zadowolony i szukałem takiej samej dla mojej koleżanki z forum. Z marnym skutkiem. Lampa ma ręcznie regulowane 2 kanały - przy moich ustawieniach jest to 70% niebieskiego i niecałe 90% białego. Poza ręcznym ustawieniem lampę można zaprogramować z panela: osobno czas świecenia dla diód: białych, niebieskich, 2 czerwonych i kanału nocnego (palą się wtedy 3 diody fioletowe (UV?)). Fotki poniżej. Na samym dole baniak oświetlony tylko niebieskim światłem, sporo różniącym się od tego które świeci w trybie nocnym. Za cholerę jednak nie mogę zrobić dobrej fotki w tym świetle. Z tego co pamiętam towidziałem kiedyś taką samą lampę w kolorze białym w archiwum targowiska.

20131010_120917_zpsa2d53cf1.jpg

20131010_120932_zps079386d6.jpg

DSC06289_zps75edde4e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo elegancki zbiornik, przede wszystkim gratuluję koncepcji ułożenia skały :clap: Jak rosną SPSy po prawej stronie? nie mają tam za ciemno? Czekamy na małą aktualizację oraz czy pływają już pterapogony :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja. Wszystko ma się dobrze i rośnie przyzwoicie. Co jakiś czas muszę oddać trochę korali, bo niektóre rosną ekspresowo. W ich miejsce oczywiście muszę dać nowe, ale to już zboczenie chyba. Tradycyjnie można ponarzekać na brak miejsca. Denerwuje mnie jedynie valonia, ale mitraxy powoli opanowują sytuację.

20140618_171143_zpsdd23ae73.jpg

DSC06973_zps0f9b8742.jpg

DSC06975_zpsa5fc8c93.jpg

DSC06976_zpsf89a03a7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie szczepki, które poznajesz rosną najszybciej i nigdy nie miałem z nimi problemów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku to nieco zasługa aparatu, bo na żywo kolory są nieco mniej nasycone. Z resztą muszę jeszcze popracować nad wybarwieniem korali. Najbardziej mnie ciekawi co wyrośnie z tej zielonej acry z fioletowymi polipami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.