Skocz do zawartości
Mario94

Filtr RO co o nim sądzicie?

Rekomendowane odpowiedzi

Tematów w tej kwestii jest już sporo, ale nie przeciągając jak najbardziej ten filtr da radę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem kolego ,że tematów tego typu było wiele ale... żaden nie dotyczył (z tych co przeglądałem) tego konkretnie filtra a ten właśnie chcę zakupić dla tego pytam was o zdanie na jego temat.


Akwarium 120L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze poszukaj napewno znajdziesz na temat tego właśnie filtra :) Da rade.


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem kolego ,że tematów tego typu było wiele ale... żaden nie dotyczył (z tych co przeglądałem) tego konkretnie filtra a ten właśnie chcę zakupić dla tego pytam was o zdanie na jego temat.

http://nano-reef.pl/...ka/page__st__80

W tym temacie kolega Artur32 podpowiada, że filtr który podałeś w linku wystarczy w zupełności do reefmaxa, a Ty masz 45 litrów także na Twoje możliwości powinien dać radę :)

Edytowane przez danny (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do twojego zestawu super będzie. Najważniejsze że 75GPD jest bardzo skuteczna,a żywica też obleci, Poszukaj jaka jest różnica między MB400 a MB20 i będziesz wiedział jaką kupić w przyszłości. To główne i istotne cechy RO+ DI.

pozdro :welcome:


120-55-55Opti. 160l sump. refungium, Shuran150. Oświetlenie LED DIY. 2X54W t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując bezpośrednio ze strony firmy a nie przez aukcję będziesz miał taniej.


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do twojego zestawu super będzie. Najważniejsze że 75GPD jest bardzo skuteczna,a żywica też obleci, Poszukaj jaka jest różnica między MB400 a MB20 i będziesz wiedział jaką kupić w przyszłości. To główne i istotne cechy RO+ DI.

pozdro :welcome:

roznica jest na tyle mała ze nie ma znaczenia którą sie zastosuje. Robią je rozne firmy i jest troszke inny stosunek kationitów do anionitów


Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Podobno są nawet z odzysku.Ale to już decyzja kupującego co sobie nabędzie.Ważne żeby wiedział czym się kierować.Ponadto jestem tego zdania że jak jest możliwość to kupować od producenta. Mam pewność że towar jest ok i nigdzie nie leżał na magazynie.To nie pieczywo ale zawsze lepsze świeże.


120-55-55Opti. 160l sump. refungium, Shuran150. Oświetlenie LED DIY. 2X54W t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiele taniej.2 złote tylko.

kolego mylisz się u producenta zapłacisz wraz z przesyłką 149zł a na allegro 159,74zł

tylko jak bedziesz zamawiał nie zapomnij podać wielkości przyłącza ja mam taki filtr i jest ok z tego co pamiętam jeśli zamówisz dodatkowe wkłady na stronie www.filtrwody.pl za przesyłke zapłacisz tylko raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod temat.

Też szukałem info na temat RO, w dziale dla początkujących oczywiście była mowa o tym i o tym, tu masz linka, klikasz na link a tam już dawno nie aktualne bo to z roku np 2009. Ale mniejsza z tym.

Przejrzawszy kilka tematów i sklepów internetowych w poszukiwaniu odpowiedniego filtra doszedłem do wniosku że chyba lepszy filtr droższy ten w obudowie 10'' niż tańszy jak kolega zaproponował za te 139,74 i tu oczekuję sprostowania jeśli się mylę.

Bo myślę, że różnica jest w eksploatacji. tańszy filtr jak powyżej ma prefiltry liniowe, czyli wymieniasz wkład wraz z obudową?

Cena takiego wkładu kształtuje się w granicach 20zł.

Natomiast do droższego filtra, tego z obudową 10'' wkłady kosztują około 4zł. Róznica w cenie 16zł x 3 prefiltry = 48zł

Zakładając że wymienię prefiltry 3 razy do roku to oszczędzam 144zł, sumując to droższy filtr w obudowie 10'' zwraca mi się po roku?

Dobrze myślę? Jeśli nie to proszę o sprostowanie.

Dodam jeszcze pytań kilka :)

Co ile wymienia się membranę (zakładając, że wodę mam średnio brudną i filtr będe używał raz w tygodniu)?

Co należy zrobić w momencie gdy filtra nie używam by membrana nie wyschła? Wystarczy tylko zakręcić dopływ wody? Czy może nie zakręca się dopływu tylko odpływ(y) (woda czysta i brudna czyli 2 zawory)?

Jeśli ktoś był by taki uprzejmy i napisał jak prawidłowo użytkować RO tak by jak najdłużej pracował prawidłowo był bym wdzięczny.

Pozdrawiam


Akwa: 150l Opti + sump 92l + 13kg suchej skały

Cyrkulacja: koralia evo 2800 + Tunze 6015.Obieg: AM EcoRunner 2700.

Odpieniacz: Turboflotor 1000 na pompie NJ 2300 igła

Oświetlenie: 6x24W T5: 4 niebieskie + 2 białe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RAFkru

Odnośnie pierwszego pytania to oczywiście zakup 10" droższy ale eksploatacja tańsza. Wydajność membrany zależna jest od jakości wody średnio dwa lata najlepiej kontrolować jakość membrany miernikiem TDS wymiana filtrów w modułach tez zależna od stopnia czystości wody u mnie średnio trzy miesiące węgiel raz na miesiąc sedymentacyjny.

Jeżeli planujesz do morskiego RO to polecam tę 75 GDP wolniejszy przepływ lepsza "selekcja" używam takiej pod Dyskowce zbija mi do 9ppm właśnie ta o którą pyta Maroi94 Ja Inspirując się kolegą przy zakładaniu solniczki zakupiłem Premium line 150 myśląc że działa cuda( cena razy cztery ) Jakże byłem zdziwiony po pomiarze wyszło 15ppm przed DI :dizzy:

Odnośnie nie używania membrany przez jakiś czas to nie polecam nawet po zamknięciu wlot - wylot po jakimś czasie mogą się namnożyć pleśnie i grzyby co jest zabójcze dla membrany, więc co najmniej raz w tygodniu trzeba przepuścić przynajmniej kilkanaście ltr co jest normą nie mówiąc o podmianach ale także o dolewkach.

Tyle od mojej strony :animier:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.