Skocz do zawartości
Cez77Mil

akwarium w wnęce

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Właśnie poszukuje w domu jakiegoś miejsca na postawienie większego akwarium. W korytarzu straszyła stara PRLowska szafa wnękowa, którą w końcu zdemontowałem. powstała wnęka 135 cm długa i 70 cm głęboka. Zastanawiam się nad postawieniem tam akwarium około 120x60x60 z kominem zewnętrznym na jednym z boków. Wygląda to mniej więcej tak:

eki1dnhm4jzk.jpg

a to zdjęcie, niezbyt ciekawe bo w trakcie prac remontowych:

4l0m5lqgtv8w.jpg

Sam od kilku dni zastanawiam się czy to jest dobry pomysł, czy nie będzie zbyt mało miejsca żeby "grzebać" przy zbiorniku?Po bokach będzie mało miejsca, tył praktycznie niedostępny.

Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie, ważniejsze od dostępu z boku, byłoby to czy będzie można spokojnie usiąść przy akwarium żeby się pogapić na zawartość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie ciasno i tylko front do oglądania.

Według mnie kiepski pomysł.


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym takie niż żadne...


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak jak tomasz.... :) jak możesz większe stawiaj ;)


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miejsce do oglądania będzie, jakiś fotel się dociągnie zamiast tej komody po prawej. Przedpokój i tak będzie najspokojniejszym miejscem bo w pokojach jak nie komputer to TV, jak nie żona to dzieci. Oglądanie tylko z przodu jakoś przeboleje, jakby udało się się zrobić głębokość 60 to przy dobrym ustawieniu skały widok byłby prawie wszędzie.

Tylko mnie ta ciasnota przeraża szyby praktycznie przy ścianach.

Edytowane przez Cez77Mil (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.