Skocz do zawartości
harnas

Mam modliszke!

Rekomendowane odpowiedzi

%$^#@ by to wziela. Baniak jest jakis pechowy. Najpierw opoznienia ze szklarzem, potem z pompa a dzis zobaczylem ok 6cm modliszke (dokladnie taka jak na filmie w tym watku

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=5693).

Juz wczoraj moja lepsza polowa wpadla w panike bo zobaczyla "ogromnego ochynego robaka" ale pomyslalem, ze to krewetka czyszczaca, ktora chowa sie od 2 dni.

Dzis jednak widzialem ja na wlasne oczy. Jest naprawde ladna. Co mnie martwi:

1) widzialismy sa 2 razy za kazdym razem w innej czesci zbiornika (130cm roznicy), to pewnie oznacza, ze nie ma norki

2) mam 80kg skaly, trudno to bedzie przerzucic aby ja znalesc 1 krewetke

3) mam mandaryna wiekosci tej krewetki, troche sie o niego boje

4) w nadchodzacym tygodniu mialem wpuscic kolejnych mieszkancow, tylko czy to ma sens, czy nowe ryby nie beda w niebezpieczenstwie ?

@Nowo_zarazony: udalo Ci sie zlapac twoja krewetke na pulapke ? ...na sukces metody ze szpikulcem raczej nie licze.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie pistoletowa skubana pokazała po półroku!

P.S nowy zarażony ma pistoletową a nie modliszkową ;P

skubana taka szybka jest że nawet sie jej dokłądnie nie przyjrzałem


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Harnas! O jakim Ty pechu mówisz? Ty szczęściarz jesteś! :) Ja już wszystkie sklepy "zgwałciłem" o tą krewetkę. Zrobiłem specjalny zbiorniczek pod mantis shrimpa, wszystko jest tylko jego brakuje :) Jak złapiesz, to ją od Ciebie chętnie odkupie.

Włóż do baniaka butelkę PET (obiążoną jakimś żwirkiem), wsadź do środka kawałek fileta, włóż otwór między skały i czekaj z latarką. Może się skusi... To bardzo inteligentne zwierzę i będzie dobrze wiedziało gdzie jest droga ucieczki, więć gdy wejdzie do środka będziesz miał ok. 1-2 sek na wyciągnięcie butelki. Tylko jej nie zabijaj - plz...


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzaszan: pulapka juz zastawiona. mam nadzieje, ze sie da zlapac.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyczaj skalke w ktorej siedzi. Jak ma malo dzior zatkaj je gabka, jak wiecej to wsadz ja do reklamowki.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zlapalem cholere. Przerzucilem cale 90kg skaly. Byla w ostatnim kawalku i sama uciekla przy potrzasaniu.

Niestety zdazyla ubic moja ulubiona centropyge lorricocus. Strasznie mi jej szkoda. :)(


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz u mnie dogorywa. Z opowiesci wiem, ze polowanie by?o jak w westernie. Biedaczka ma troch? nadszarpni?te zdrowie, ale z?ego licho nie bierze... Mam nadziej?, ?e si? wyli?e.

Czy kto? wie co? nt alternatywnego jedzenia dla tego potwora? ?limaki Turbo i kraby blue-leg'i odpadaj? :)


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje harnas , nie jest łatwo dopaść tego stworka.

Sam polowałem kilka tygodni zanim ją zadźgałem.

Jeśli planujesz sps-y to odradzam kupno kolejnej centropygi , moja zanim ją złapałem i oddałem zdążyła oskubać do gołego 2 styllophory i 2 pocillopory i już się brała do montipor.

Wiem że sie trafiają takie sztuki że dobrze karmione nie ruszają korali, moja zaczęła po kilku miesiącach kłapać korale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby komus kiedys jeszcze trafiła się modliszka to pewnie po słowach kluczowych tu trafi... Daję więc link do profesjonalnego tekstu o tym stworze - jest sporo informacji nt tego jak ją złapać, zarówno w wersji gdy znamy jej kryjówkę, jak i w przypadku, gdy tylko wiemy, że jest w baniaku:

http://ozreef.org/content/view/7/2/

Myślę, że po lekturze tego tekstu wiele osób zawaha się przed spuszczeniem jej w kibelku i rozważy założenie dla tego monstera osobnego zbiorniczka.


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no.. przegięcie... właśnie wziałem się za tłumaczenie tego tesktu, ale tym musze juz teraz podzielić się z Wami. Sposob troche brutalny, ale wydaje się być skuteczny:

Na dnie kładziemy mocną pompę, zdejmujemy z niej zabezpiecznie, a przy samym wlocie pompy mocujemy przynętę dla modliszki. Gdy mantis zacznie dobierać się do przynety włączamy pompę... a nasze akwarium wzbogaca się o składniki odżywcze.. f*ck - ale ktoś wymyślił...

@Harnaś - sposoby jakie Ci podpowiadałem są wymienione jako pierwsze :) Sposob z butelką mógł się udać... Moczenie w słodkiej wodzie też jest dobre (i nie niszczy skaly) - nie spróbowalismy manewru z sodą ... Niestety rozdział "jak złapać mantisa gdy nie wiemy gdzie jest" zawiera kilka porad, ale prawie wszystkie zaczynają się od:

- "remove live rock from aquarium (...)

- "remove live rock from aquarium (...)

- "remove live rock from aquarium (...) itd.. :)


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kraszan: czyli dobrze wykombinowalem z wyciaganiem skaly. dobrze, ze sie udalo ja zlapac...choc dzis meczyl mnie sen, ze mam kilka modliszek w akwarium

@andrniew: mimo wszystko mi szkoda tej centrpygi. Mam teraz w 500l tylko jedna rybe - mandaryna, 2-3 ksenie i wogole strasznie lyso...centropyga dawala troche zycia w akwarium.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.