Skocz do zawartości
brzozio

Pierwsza nano rafka - to niezła zajawka. Gołdap

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek nieśmiało zamieszczę tylko kilka zdjęć...

Dodam, że ma ponad metr długości i tylko niecałe 100 litrów pojemności. woda w 80% z podmianek przyjaciela urbana15 ( dziękuję Piotrze za całe wsparcie!!). I kamienie. Woda brunatna, ale pewnie tak ma być...

Teraz czekamy.

post-17582-0-08611400-1365625162_thumb.jpg

post-17582-0-15727300-1365625170_thumb.jpg

post-17582-0-56774900-1365625184_thumb.jpg

post-17582-0-54970400-1365625378_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie małe pytanie... ta półka utrzymie cały ciężar?

Jakie światło planujesz i obsade?


2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tapeta gdzie ?


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, już Cię najechali, a gdzie, a co, spoko, wytrzymasz, napisz coś kiedy zalane, jakie zasolenie, jaki odpieniacz i jakie światło planujesz. Witaj wśród morszczaków :smiling:

Swoją drogą jakieś tło przydałoby się

Edytowane przez petrus1 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

golob1210 tak utrzymuje ten ciężar . dojdzie jeszcze życie ... rybki i takie tam ale pogromcy mitów udowodnili że to co w akwarium będzie pływało nie zwiększy ciężaru wody w zbiorniku... nie ugięła się ani milimetra ale jak się przyjrzysz to jest dodatkowo podparta też dębową deską ale ustawioną pionowo. zakładałem, że się ugnie delikatnie ale o dziwo nawet tego nie zrobiła.

oświetlenie - mam już statecznik pod 24 wattowe T5-tki ale tych jeszcze nie mam, a jeśli chodzi o obsadę to wspomniany Urban15 szykuje już dla mnie jakieś szczepki ale on ciągle ja nazywa po łacinie - nie powtórzę. rybek niewiele planuję - napewno błazenek jako pierwszy. dalej nie myślałem.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Petrus 1 - tło załatwię, odpieniacz nie jestem pewien ale myślałem o DIY, ale na to mam czas, oświetlenie na t5-tkach, ale mam już radiator można y go też nazwać DIY - bo to zaadaptowane wzmocnienie nie powiem od czego .... pod ledy- ale ja baniaczek rozkłądam niejako na raty - nic na raz. Zalałem do pełna w czwartek 10. 04. ale troszkę to trwało bo woda w 80 % pochodzi z podmianek u kolegi dlatego liczę że prędko dojrzeje bo już się doczekać nie mogę...

jakie tło proponujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tło tylko niebieskie, pytałem o tą wytrzymałość pólki bo moja szafka uginała sie pod 100kg


2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tło tylko niebieskie, pytałem o tą wytrzymałość pólki bo moja szafka uginała sie pod 100kg

to dębowe prawie 3cm - trowe dechy. no i ta pod akwarium jest podparta bardzo solidnie. ale ja też spodziewałem się kłopotu. dobrze wyszło, lepiej niż z IKEI!!

dzięki za podpowiedź z niebieskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tło to raczej zależy od preferencji mi się np bardziej podoba czarne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarne tło jest praktyczniejsze, bo nie widać na nim syfu.

Ale niebieskie może być ładniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na 4 zdjęciu widzę mosiężną rurkę ??? po prawej stronie ???


Zapraszam : www.celarski.pl Fotografia Plenerowa.

70257187.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na 4 zdjęciu widzę mosiężną rurkę ??? po prawej stronie ???

to dwa połaczone kolanka zdaje się miedziane - kupiłem w sklepie hydraulicznym. tamtedy skierowuję wodę z panela żeby mi od razu nie spływała do niego z powrotem i pod tą rurką umieszczę falownik żeby przefiltrowaną wodę gonił na całe akwarium.

a to zły pomysł pchać miedź do akwarium ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co pod akwarium trzymac ksiazki, a nie sump ? :question::popo:

Fajnie to umiesciles miedzy tymi slupami. :sorcerer:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WCZEŚNIEJ STAŁO TAM BIURKO KTÓRE SŁUŻYŁO NIEMAL WYŁĄCZNIE ŻEBY chwilowo i doraźnie coś tam rzucić - tak przechowalnia rupieci, stąd narodził się pomysł na masywne półki. a dopiero potem wymyśliłem że postawię tam akwarium - dlatego pod baniakiem są mimo wszystko książki.

mi się podoba;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miedź to bardzo duża trucizna dla korali. Ja osobiście po czymś takim wyrzuciłbym całą skałę (akumulacja) i wymienił wodę. Kto Ci doradził miedziane kolanko w akwarium ??? :(


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miedź to bardzo duża trucizna dla korali. Ja osobiście po czymś takim wyrzuciłbym całą skałę (akumulacja) i wymienił wodę. Kto Ci doradził miedziane kolanko w akwarium ??? :(

Właśnie dlatego się zdziwiłem, więc radzę odrazu zdemontować rurke z miedzi i nie stosować, żądnych metali tylko i wyłącznie plastik :)


Zapraszam : www.celarski.pl Fotografia Plenerowa.

70257187.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego się zdziwiłem, więc radzę odrazu zdemontować rurke z miedzi i nie stosować, żądnych metali tylko i wyłącznie plastik :)

Panowie, sam na to wpadłem bo nic innego nie mogłem dopasować, ale ugiąłem się i już wymieniłem, potem spasuje coś co bardziej skieruje wodę w dół ale miedzi już nie ma, dziękuję za szybką interwencję.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup rurkę PCV podgrzej ja nad palnikiem nad kuchenką i delikatnie odginaj po kawałku :) Tylko kup rurkę do zimnej wody białą nie szarą :) Ja tak mam tylko małe ale wcześniej zaplanuj gdzie ci ta woda ma lecieć :) na końcu pod wpływem temperatury możesz zagnieść końcówkę by miała płaski i mocniejszy wylot :)


Zapraszam : www.celarski.pl Fotografia Plenerowa.

70257187.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup rurkę PCV podgrzej ja nad palnikiem nad kuchenką i delikatnie odginaj po kawałku :) Tylko kup rurkę do zimnej wody białą nie szarą :) Ja tak mam tylko małe ale wcześniej zaplanuj gdzie ci ta woda ma lecieć :) na końcu pod wpływem temperatury możesz zagnieść końcówkę by miała płaski i mocniejszy wylot :)

dzięki za radę. tak zrobię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po długim wyczekiwaniu załączam zdjęcia pierwszego życia w moim akwarium...

post-17582-0-84004500-1369764525_thumb.jpg

post-17582-0-81710700-1369764538_thumb.jpg

post-17582-0-89568100-1369764549_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a propos mojego życia to o tamtym wiedziałem ale jak się wpatrzyłem to znalazłem i to - co to jest ??? te czerwone i seledynowe????

post-17582-0-84223100-1369766481_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

po długiej nieobecności załączam kilka fotek jak akwarium wygląda po chyba pół roku od ostatniej aktualizacji...

Wygląda na to że nie jest najgorzej.

post-17582-0-50208600-1383287118_thumb.jpg

post-17582-0-49115800-1383287440_thumb.jpg

post-17582-0-25966300-1383287650_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostało się tylko glonów się pozbyć i będzie na prostej. Widzę że udało ci się ustrzelić krewetkę pewnie zachęciłeś ją do wyjścia jakimiś smakołykami. Jak sytuacja z rybkami rozmyślasz nad zakupami. Pozdrawiam


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.