Skocz do zawartości
wichura_79

reaktor wapnia prosze o opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Do 60l akwarium?? CHyba to głupi pomysł - przersot formy nad treścią. Ja bym nie wkładał nawet do 150

W moim 350l mam przeplyw 400l/h przy 2,2kg zasypu czyli jakas kropla na sekunde lub 2.

Możesz uzasadnić? Bo nie rozumiem, dlaczego reaktor nie może pracować w małych zbiornikach. Jeśli kogoś stać na reaktor?



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz uzasadnić? Bo nie rozumiem, dlaczego reaktor nie może pracować w małych zbiornikach. Jeśli kogoś stać na reaktor?

Jak tak się uparł na ten reaktor do takiego akwarium to raczej powinien być nie reaktor a reaktorek.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie czegoś tu nie kumam to już trzecia strona tego tematu i tak naprawdę nikt Michałowi (wichura_79) nie próbuje pomuc tylko jęczycie jak stare przekupy przypomina mi to stare czasy czyi dławić inicjatywy w zalążku

mam propozycje jeśli ktoś chce się wypowiedzieć na jakiś temat niech rozminie swoją myśl czemu tak sądzi

ja powiem jedno Michał ma jaja w odróżnieniu do niektórych i nie boi się kombinować pewnie nie jeden otrzymując takie wpisy że konstrukcji jest BEEE, FEEE I DO DU... by się zniechęcił a na pewno nie dzielił się wiedzą z innymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwes - jak można pomóc komuś kto zrobił

"kwadratowe " koło i mówi że potoczy je ???? były podpowiedzi że to nie tak , nie w tym "stylu" ale cóż ... niech sobie działa! ja też trzymam kciuki, ale chyba pomylił fora ,powinien być na forum wynalazców. A i jeszcze jedno ,czy wszystko mamy tylko zachwalać ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam się podoba. Potrzeba matką wynalazków. A wnioski, czas pokaże i mam nadzieje że projekt wypali. Obserwując tematy DIY wiem jak wiele można samemu zmajstrować lub czego nie robić bo to nie wypał. Dla mnie plus za projekt i chęć podzielenia się z nami.Ktoś musi to robić i fajnie że są tacy zapaleńcy a my za to nie płacimy he he. :thumbup:


120-55-55Opti. 160l sump. refungium, Shuran150. Oświetlenie LED DIY. 2X54W t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwes przeczytaj jeszcze raz uwaznie ten temat.

A ta pompa w srodowisku kwasnym o kh 30...50 bedzie dzialac bez problemu. Tylko jak dlugo?

Jakos nie chce mi sie wierzyc ze nie bedzie martwych stref w pojemniku z 20 kg grysu. Moze przez pierwsze dni bedzie krecic (choc w to watpie) to jak wklad sie zacznie rozpuszczac i pylic, pozatyka kanaliki i wtedy bomba biologiczna gotowa. Nie zapanujesz nad NO3 i po4. To nie wizje. Inni juz przez to przechodzili.

Jaczal - Sledzik niz takiego nie napisal.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaczal, jak to w przyslowiu - "nie strzela sie z armaty do muchy" i to wszystko tlumaczy.

I nie chodzi o koszty, bo koszty reaktora duze nie sa a porownujac do ballinga z dozownikiem - podobne


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaczal, jak to w przyslowiu - "nie strzela sie z armaty do muchy" i to wszystko tlumaczy.

I nie chodzi o koszty, bo koszty reaktora duze nie sa a porownujac do ballinga z dozownikiem - podobne

Wydaję mi się, że porównanie nie trafione. Natomiast czy będę dozował krople (nigdy nie znalazłem informacji o wielkości kropli) z beczki 100 litrowej czy 1 litrowej to nie ma znaczenia dla systemu. Reaktor DIY można dopasować wielkością do zbiornika i tyle.



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna tylko po co przy tak maly baniaku.

Jednak jak ktos lubi to jego decyzja. Moze jest w tym jakas przyjemnosc miec reaktor wielkosci zbiornika.

Problem sie pojawi jak bedzie trzeba dzielic te krople na 4 bo bedzie za duzy odciek.


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się okazać, że projekt wypali. Dlaczego z góry uważacie, że nie? Nawet jeżeli nie wyjdzie to co się stanie? Nie będzie tego testował zapewne na żywych organizmach, więc niech próbuje i opisze czy się sprawdza. W ten sposób można krytykować lampy led DYI, filtry przepływowe itp. itp..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko zapytałem czy jest sens podpinać to do tak małego zbiornika , jeżeli nie to rozumiem :) po prostu kupię na próbę 10 kg żwiru koralowego zrobię jakiś obieg i puszczę to na solance z CO2 w piwnicy na jakiś miesiąc i będę miał jakieś informacje ale to dopiero za miesiąc nie na raz wszystko , na razie wiem że pompa robi obieg nic jej nie szkodzi a za miesiąc sprawdzę jak będzie sobie radzić z CO2 w słonej wodzie i z żwirem koralowym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaczal, jak to w przyslowiu - "nie strzela sie z armaty do muchy" i to wszystko tlumaczy.

I nie chodzi o koszty, bo koszty reaktora duze nie sa a porownujac do ballinga z dozownikiem - podobne

tani sprawdzony system balinga

Fot._14_Plyny_infuzyjne.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie spróbujesz to nie dowiesz się czy jest sens. Uruchom i rób testy, wtedy się dowiemy czy projekt jest dobry czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz ze naturalny zwir koralowy podbija tez Po4 ?

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie spróbujesz to nie dowiesz się czy jest sens. Uruchom i rób testy, wtedy się dowiemy czy projekt jest dobry czy nie.

Niektórych projektów nie trzeba uruchamiać aby potwierdzić niepowodzenie ale...comme tu veux.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sledzik-wawa nie wiedziałem że produkuje PO4 i dzięki za info :);) ale nie jest to problemem :)

http://allegro.pl/jb...3126736794.html

Moim zdaniem nawet bez tego grysu koralowego w reaktorze , będziesz walczył z PO4.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.