Skocz do zawartości
Gaber

Lamla Led grow z allegro vs Profilux

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Prośba o pomoc.

[url="http://allegro.pl/sciemnialna-lampa-led-120w-led-grow-nowy-model-i3168680703.html"]http://allegro.pl/sc...3168680703.html[/url]

Czy komputer Profilux obsłuży te lampy, tzn. czy tylko włącz/ wyłącz
Czy jednak da się sterować - rozjaśnianie i ściemnianie.
Oryginalnie służą do tego 2 potencjometry

pozdr

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że musiała by być sterowalna automatycznie, a jest tylko manual w potencjometrach. Sa juz lampy na alledrogo sterowalne ale parę stówek droższe, a też nie wiem czy profilux by je ogarnął.. W co szczerze wątpię.. Po jakichś przeróbkach może by i dało rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna z nich nie ma możliwości sterowania przez profiluksa.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki pio7 za odpowiedź i pomoc

niestety szukałem w archiwum i nic nie znalazłem na ten temat

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna z nich nie ma możliwości sterowania przez profiluksa.

Jeśli mam dobrą pamięć to profilux ma sterowanie za pomocą sygnału 1-10V , jeśli tak to są lampy na allegro Chińczyki które można sterować z profiluxa.

http://allegro.pl/lampa-led-120-w-symulacja-wschodow-zachodow-morska-i3104264010.html

mam 2 takie lampki i sterują się same, ale po rozebraniu okazało się że są tam zasilacze do led-ów sterowane ze sterownika za pomocą 1-10V

Więc nie ma problemu odłączyć je od sterownika i podać sygnał z profiluxa.

Ja bawiłem się w inną stronę - podłączyłem pod sterownik stateczniki do T5 ściemnialne 1-10V i ładnie to śmigało razem.


bbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam dobrą pamięć to profilux ma sterowanie za pomocą sygnału 1-10V , jeśli tak to są lampy na allegro Chińczyki które można sterować z profiluxa.

http://allegro.pl/la...3104264010.html

mam 2 takie lampki i sterują się same, ale po rozebraniu okazało się że są tam zasilacze do led-ów sterowane ze sterownika za pomocą 1-10V

Więc nie ma problemu odłączyć je od sterownika i podać sygnał z profiluxa.

Ja bawiłem się w inną stronę - podłączyłem pod sterownik stateczniki do T5 ściemnialne 1-10V i ładnie to śmigało razem.

Lampy które sprzedajesz na allegro nie mają żadnego wejścia pod profiluksa więc nie wprowadzaj nikogo w błąd.

Nie da się nimi sterować poprzez gniazdko 230v a tylko takie wyjście posiada ta lampa.

Każda z Chińskich lamp które mają sterowanie czy to ręczne czy poprzez taki sterownik pwm jak ta z linku po dokonaniu stosownych przeróbek i wyprowadzeniu połączeń będzie sterowana przez profiluksa.

Pytanie czy koledze to takie przeróbki chodziło?

Jeśli tak to po co przepłacać za lampę z wbudowanym pwm skoro i tak trzeba rozbierać lampę i wyprowadzać wyjścia?


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampy które sprzedajesz na allegro nie mają żadnego wejścia pod profiluksa więc nie wprowadzaj nikogo w błąd.

Nie da się nimi sterować poprzez gniazdko 230v a tylko takie wyjście posiada ta lampa.

Każda z Chińskich lamp które mają sterowanie czy to ręczne czy poprzez taki sterownik pwm jak ta z linku po dokonaniu stosownych przeróbek i wyprowadzeniu połączeń będzie sterowana przez profiluksa.

Pytanie czy koledze to takie przeróbki chodziło?

Jeśli tak to po co przepłacać za lampę z wbudowanym pwm skoro i tak trzeba rozbierać lampę i wyprowadzać wyjścia?

Czytaj ze zrozumieniem pytanie i odpowiedzi - a wszystko będzie i dla Ciebie jaśniejsze....

Kolega GABER podał link do zwykłej lampy LED chińczyka z potencjometrami i pytał czy można profiluxem sterować natężeniem światła (NIE PYTAŁ CZY TAM JEST WEJŚCIE POD PROFILUXA)

Ja nie mam pewności (i tak napisałem w mym poście) choć wydaje mi się że Profilux steruje natężeniem światła poprzez 1-10V

I jeśli się nie mylę to te lampy które podałem w linku mają zasilacze ze sterowaniem 1-10V więc nie ma problemu by przełączyć to na Profiluxa

Nigdzie nie napisałem że mają wejście Profilux - bo nie mają.

Po kilku przeróbkach Profilux może sterować i lodówką i kuchenką - ale nie o to chodziło.

Te lampy które posiadam mają zasilacze sterowalne 1-10V i wystarczy tam podać sygnał z Profiluxa.


bbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i o to chodziło. Prawie.

Ja bym w twojej wypowiedzi zmienił tylko tyle że wszystkie lampy które mają zamontowane ściemnianie można w ten sposób przerobić.

Czy to zwykły chińczyk z ręcznym ściemnianiem zaprezentowany w pierwszym poście czy też niezwykły jakie posiadasz, pod warunkiem że się nie mylisz.

A skoro są takie same to po co przepłacać?

Z kolei ja wiem że nie są takie same jeżeli chodzi o materiały z jakich je wykonano, te ze sterowaniem ręcznym są lepsze, maja markowe diody i są wyposażone w dużo cichsze wiatraki.

Zresztą wystarczy spojrzeć jak wyglądają. Widać gołym okiem różnice w jakości wykonania.

Edytowane przez pio7 (wyświetl historię edycji)

96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i o to chodziło. Prawie.

Ja bym w twojej wypowiedzi zmienił tylko tyle że wszystkie lampy które mają zamontowane ściemnianie można w ten sposób przerobić.

Czy to zwykły chińczyk z ręcznym ściemnianiem zaprezentowany w pierwszym poście czy też niezwykły jakie posiadasz, pod warunkiem że się nie mylisz.

A skoro są takie same to po co przepłacać?

Z kolei ja wiem że nie są takie same jeżeli chodzi o materiały z jakich je wykonano, te ze sterowaniem ręcznym są lepsze, maja markowe diody i są wyposażone w dużo cichsze wiatraki.

Zresztą wystarczy spojrzeć jak wyglądają. Widać gołym okiem różnice w jakości wykonania.

Te z potencjometrem nie będą działały pod sterowaniem 1-10V - sprawdziłem, nic z tego nie wyjdzie.

Te z pełnym automatem mają specjalne zasilacze MW przystosowane pod sterowanie sygnałem 1-10V

Co do diody to są to te same diody - Brigelux-a 3W (nie mówię o takich 1W - te są starym tematem)

W tych z pełnym sterowaniem są zasilacze MW - czyli wysoka jakość.

Mogą być z soczewkami lub bez - ja preferuję z soczewkami

Co do wiatraków to w moich słyszę tylko szum powietrza.


bbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz racji.

Producent lamp podaje informację lampy z ręcznym sterowaniem mogą być terowane sygnałem pwm

Taki sterownik diy to ok 100-150zł.

Widocznie sprawdzae zwyke lampy bez ciemniania.

Możesz pokazać zdjęcia zasilaczy z porównania na które się powołujesz?

Wysane z mojego GT-I9001 za pomoc Tapatalk

Edytowane przez pio7 (wyświetl historię edycji)

96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.