Skocz do zawartości
remkowski

Odpienek fi 200

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem sobie taki oto odpienek. Akwa jeszcze nie wystartowało. Mam nadzieje, że będzie działał.

Wymiary:

Wysokość ok. 58 cm

Rura główna - śr. 20 cm, wys. 40 cm

Rura nad pompą - śr. 15 cm, wys. 4 cm

Rura odprowadzająca piane - śr. 8 cm, wys. 15 cm

Kubek - śr. 20 cm, wys. 10 cm

Rura nad pompą ma dekielki wyfrezowane tak, że wchodzą na ścisk, są demontowalne i ciśnienie pompy nie powoduje ich wypadania. Rury oraz okręgi z plexi zamówiłem w jednej z Bydgoskich firm zajmujących się reklamą. Żałuje, że mój projekt był na tyle niedopracowany, że nie zleciłem wykonania otworów bo są mało estetyczne. Proszę o opinie.

Pompa Hydrofoarmer silence 9430.040. Musze jeszcze tłumik dokończyć. Zasypać go węglem?

Edytowane przez remkowski (wyświetl historię edycji)

Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajny odpieniacz aczkolwiek ja bym dał większy kubek :)


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajny odpieniacz aczkolwiek ja bym dał większy kubek :)

Kupiłem rurę z odpadu. Na kubek trochę zabrakło po długości dlatego podłączyłem wężyk do kubka żeby odprowadzał syf do kanalizy. Powinno się sprawdzić?


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przewodu zasilającego pompę nie można puścić inaczej co będzie jak będziesz musiał bardziej skręcić na odpływie?


6808_7588.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przewodu zasilającego pompę nie można puścić inaczej co będzie jak będziesz musiał bardziej skręcić na odpływie?

Nie wiem czy dobrze rozumiem ale na odpływie ma regulację - kręce rurą odpływową, która jest ścięta podobnie jak w BK. Czy to załatwi sprawę?

Aaaa już kumam, chodzi Ci o to, że będzie przeszkadzał kabelek...hmmm no ale to chyba nie będe musiał na tyle dławic że kabelek nie przelezie...?

Z tym kabelkiem to jest dłuzsza historia. Przy poprzedniej pompie (nizszy model) miałem dziurę w rurce głównej. No ale, żeby przedziać przez dziurę trzeba przeciąć kabel. Pompa okazała się wadliwa i miałem potem problem z reklamacją ale dzięki wszystkim znanemu nam sklepu, który mi bardzo pomógł z tym fantem udało mi się wymienić za niewielką dopłatą na nowszy model.

Edytowane przez remkowski (wyświetl historię edycji)

Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Z tym kablem zasilającym to dobrze ci radzą.Nie trzeba go ciąć wystarczy zrobić od spodu małe wcięcie na rurze przy składaniu i wcisnąć kabel .Ładna robota , zapodaj fotki jak pieni :thumbup:

Tu masz przykład jak kabel jest poprowadzony akurat wcięcie jest w podstawie ale wiadomo o co biega;

5077_7.jpg

5077_3.jpg

Edytowane przez erni (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moim zdaniem to kabel zas. pompę w niczym nie będzie przeszkadzał , i Twoje rozwiązanie jest ok.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu aż takie komplikacje z wężykiem zasysającym powietrze i poprowadziłeś w poprzek rury z drugiej strony a nie bezpośrednio nad pompą na zewnątrz i do góry co skraca wężyk i długość jego zanurzenia w wodzie i może się mylę ale czy to nie straci na ilości zasysanego powietrza?


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sylwku, sorry, że się wtrancam ;)

Jeśli chodzi o ilość zasysanego powietrza to decydujący wpływ będzie miała głębokość zanurzenia pompy. Przy tej grubości wężyka (opory przepływu) jego większa długość o 10-20 cm nie będzie robiła różnicy w ilości zasysanego powietrza.

Kolega wyprowadził wężyk z tej strony body, bo pewnie go umocuje na rurze do regulacji przepływu wody przez pienidło - tak się domyślam.


Akwarium (250l + sump 110l - wszystko brutto), światło: LED CREE 120W + 4x39W T5, pienidło: DIY by Sebastek na pompie Tunze Hydrofoamer 20, obieg wody: NJ 2300, Flitr przepływowy na pelletki, cyrkulacja: Tunze 3x6015, 1x6055, dolewka RO/DI - grawitacyjna. LR około 27kg, LS około 20kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sylwku, sorry, że się wtrancam ;)

Jeśli chodzi o ilość zasysanego powietrza to decydujący wpływ będzie miała głębokość zanurzenia pompy. Przy tej grubości wężyka (opory przepływu) jego większa długość o 10-20 cm nie będzie robiła różnicy w ilości zasysanego powietrza.

Kolega wyprowadził wężyk z tej strony body, bo pewnie go umocuje na rurze do regulacji przepływu wody przez pienidło - tak się domyślam.

Na to nie wpadłem ale pomysł mi się podoba


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak stabilnie umocować tą pompe? Macie jakies pomysły?. Kiwa się na boki. Próbowałem z jakimiś podstawkami ale była lipa. Pompa od spodu ma niestyety owalny kształt. Myślałem o tym, żeby przykeić kawałek rurki w miejscu przejścia przez komorę główną o takiej średnicy żeby rura ssawna od pompy wchodziła na ścisk. Tylko nie moge dobrać nigdzie rurki o średnicy, która będzi idealna. Proszę o jakąś podpowiedź.

Edytowane przez remkowski (wyświetl historię edycji)

Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz rurkę akrylową lub pcv, odcinasz kawałek jej łuku - powstaje kołyska - zaokrągloną częścią przyklejasz do jakiejś podstawki akrylowej lub pcv a górne krawędzie do pompy. Czyli potrzebne są dwa elementy podstawka "_" oraz fragment walca "u".


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem rurę z odpadu. Na kubek trochę zabrakło po długości dlatego podłączyłem wężyk do kubka żeby odprowadzał syf do kanalizy. Powinno się sprawdzić?

Czynie obawiasz się zagrożenia spadku zasolenia w sytuacji jakby odpienek zaczął mocno wywalać i przelewać, a dolewka intensywnie pracuje dalej - u mnie w baniaku, ktory stał w pracy zasolenie spadło na 1,019.

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gaber tego nie przewidzałem. Pozostaje mi albo częste zaglądanie do kubka i spuszczanie z niego syfu albo częste badanie zasolenia :)


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Później miałem rozwiązane to tak

baniak na dolewkę ma 20 l co wystraczy na dwa dni - jedyne zagrożenie przy przelaniu to fakt, że pompa po odejściu wody tylko w ostatniej komorze będzie sucha - grozi spaleniem pompy obiegowej - ryby przez dwa dni obejdą się bez odpieniacza, ale przy drastycznie niskim zasoleniu mogłyby nie przezyć.

W baniaku w domu zrezygnowałem z odprowadzenia z pieńka - przy przelaniu nawet przez 2 dni i tak małe zagrożenie

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawka pod pompę zrobiona. Dzięki za podpowiedzi. Skończe tłumik i będzie git. Dorobiłem jeszcze podstawkę do rur. Te tłumiki to czymś wypełniacie?


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwodowany juz?


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze troche, baniak odpalam na dniach. Napewno się pochwale jak działa


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.