Skocz do zawartości
darekkuku

Sharm el sheikh rafa hotelu Club Faraana :)

Rekomendowane odpowiedzi

ok jeśli kogoś uraziłem , przepraszam . Może ich stosunek do czystości nazwałem zbyt wulgarnie . Wciąż mam przed oczami te sterty śmieci walające się wokół , wrzucane bezpośrednio do rzek , wszy wielkości biedronek ,we włosach . od tej pory będę myślał "czyści inaczej " ;)


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tam darka popieram i jestem za nazywaniem rzeczy po imieniu rzeczywiście watek tego nie dotyczy ale nie mogłem się oprzeć


Akwarium 81x36x45 112 l Led 120 W Turboflotor 500 Sicco Voyager 4500L/H 20 Kg Zywa skala

Start 09.02.2013

6767_7399.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie którzy pracują w Faraanie to katolicy ( chyba Koptowie),nawet niedaleko mają świątynie. Mozna sie z niektórymi zaprzyjaźnić i bez bakszyszu :yes

na zewnątrz już dużo, dużo Muzułmanów i mimo mojego szacunku dla ich religii i wyznania- po prostu syf i kiła mogiła. Nie potrafiłbym tam mieszkać ani jeść rzeczy niepakowanych hermetycznie. Genaralnie przy nich to nasi Cyganie to paryscy eleganci.

post-13141-0-29016900-1366223493_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyjemnie się robi widząc te wszystkie ryby w zbiorniku jaki im się należy :) ... akwarium to jednak dla nich klatka ... :(


PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

etam klatka , zwróć uwagę na takie np.błazenki , co z tego ,że mają całe morze do dyspozycji , i tak całe życie spędzają na 1m2 :)

Nie potrafiłbym tam mieszkać ani jeść rzeczy niepakowanych hermetycznie. Genaralnie przy nich to nasi Cyganie to paryscy eleganci.

odnośnie pakowania hermetycznego , to widziałęm w Tajlandii jak to robią :) piękne sterylne owoce na tackach ,są pakowane w slumsach na obrzeżach Bangkoku ;) Edytowane przez darekkuku (wyświetl historię edycji)

360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie będę zakładał nowego wątku.pytanie do tych co byli w hotelu club faraana, jakie pokoje polecacie?w jakich byliscie?.wybieram sie 30 lipca.

pozdr

Kamil

Edytowane przez kamil_k12 (wyświetl historię edycji)

120x60x60,odpieniacz DIY rura 200mm AB3000/1.12x20W led made in china,obsada Lps+parę Sps,new jet 2300 obieg,2x6045 cyrkulacja,balling,suplementy AF Coral A i V,Jod, węgiel+biopellety w planach.

6053_6143.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak odnośnie brudasów i syfu to mam czasami okazje jeździć bardzo bocznymi leśnymi drogami koło Krakowa i myślę ,że niejeden arab widząc tony śmieci się tam walających pomyśłał by o nas jak o sakramenckich brudasach i miałby racje. Czasem bardzo niewiele inni jesteśmy a tak ostro oceniamy inne kultury. Sorry że nie na temat ciut ale jakoś tak mnie wzieło bo często się słyszy o tych brudasach z egipu i okolic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tam nurkowałem tzn. przy samym hotelu snorkling a nury w Ras Mohammed, tzw. Local Reef i Tiran to czułem się jakbym wskoczył do ogromnego akwarium:) Akwarysta inaczej przeżywa takie nury:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=zLxVpATPnfc

To jeszcze jak wygląda plaża ,dla tych ,którzy się tam wybierają dosyć istotna informacja. Palża hotelu Faraana idąc w prawo sięga tylko quada , dalej to już plaża innych 5-ciu hoteli i securite wyganiają (mi raz zwinęli ręczniki ,które później za 5$ odkupiłem :) acha , co ważne , dostęp do pomostu jest ogólnie dostępny a idąc w lewo dojdziemy do ogrodzenia dzielącego plażę z drugim hotelem przez które z łatwością można przejść i dojść aż do hotelu Fanara :) Polecam taką wycieczkę . Już po samej plaży widać dlaczego "nasza" Faraana jest lepsza :) Edytowane przez darekkuku (wyświetl historię edycji)

360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak odnośnie brudasów i syfu to mam czasami okazje jeździć bardzo bocznymi leśnymi drogami koło Krakowa i myślę ,że niejeden arab widząc tony śmieci się tam walających pomyśłał by o nas jak o sakramenckich brudasach i miałby racje. Czasem bardzo niewiele inni jesteśmy a tak ostro oceniamy inne kultury. Sorry że nie na temat ciut ale jakoś tak mnie wzieło bo często się słyszy o tych brudasach z egipu i okolic.

tam takie (albo jeszcze gorsze) wysypiska są w każdym miejscu nie tylko w BARDZO BOCZNYCH ULICZKACH ;) W naszym brudnym kraju wystarczyło by jedno ich wysypisko wpadające do rzeki i jestem pewny ,że rozpętała by się afera na cały kraj ,trwająca min rok :D

360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie wróciłem z 2 tyg wczasów w faranie,błękit i turkus morza czerwonego mnie zaczarował ,nie chciało się z wody wychodzić

coś pięknego :baby:


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w czerwcu wybieram sie w okolice Malagi (ES) i tez mam nadzieje ze uda sie zejsc pod wode.

juz nie moge sie doczekac ;)

pytanie jezeli chcial bym dokonac jakis zakupow czy moge paczke z koralami zabrac na poklad samolotu? orientuje sie ktos moze?


160 litrow OW Cube, T5 , RW 4/ Koralia, DYI Skimmer, NJ2300 na obiegu, Ebtech, glownie SPS , zbiornik oparty na metodzie DSR !!!

"Metoda DSR jako suplementacja mikroelementow " artykul kolegi Jacka (PL wersja)

2538563_logo_wrsdz.png

4d760e1d13df470d8bf412a072665d93u1048a917.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakupów, czy zabrać z wody ? - z tego co wiem to nie można wywozić rafy, ani żywej, ani martwej, potworne kary za to są . . .


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakupów, czy zabrać z wody ? - z tego co wiem to nie można wywozić rafy, ani żywej, ani martwej, potworne kary za to są . . .

zle mnie zrozumiales. chcialbym sie wybrac do jednego ze sklepow jakie tam sa .

a wiem ze sa bo tak wogole lece tam do naszego rodaka mieszkajacego juz ponad 10 lat.

nie mialem i nie mam zamiaru wywozic czego kolwiek z morza ;) eheh


160 litrow OW Cube, T5 , RW 4/ Koralia, DYI Skimmer, NJ2300 na obiegu, Ebtech, glownie SPS , zbiornik oparty na metodzie DSR !!!

"Metoda DSR jako suplementacja mikroelementow " artykul kolegi Jacka (PL wersja)

2538563_logo_wrsdz.png

4d760e1d13df470d8bf412a072665d93u1048a917.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim dokonasz zakupow to przemysl to 4x:) bo mozesz je na lotnisku zostawic i troszku gotowki za to tez:) Kiedys bylo inaczej teraz zdecydowanie odradzam.Mozesz sobie popsuc wakacje:) Wątpie zebys dostal CITES na to:)

Edytowane przez bob (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim dokonasz zakopow to przemysl to 4x:) bo mozesz je na lotnisku zostawic i troszku gotowki za to tez:) Kiedys bylo inaczej teraz zdecydowanie odradzam.Mozesz sobie popsuc wakacje:) Wątpie zebys dostal CITES na to:)

dlatego zapytalem jak to teraz jest ;)

przynajmniej pojde i porownam co ciekawego lub nieciekawego oferuja i jak to tam wyglada.


160 litrow OW Cube, T5 , RW 4/ Koralia, DYI Skimmer, NJ2300 na obiegu, Ebtech, glownie SPS , zbiornik oparty na metodzie DSR !!!

"Metoda DSR jako suplementacja mikroelementow " artykul kolegi Jacka (PL wersja)

2538563_logo_wrsdz.png

4d760e1d13df470d8bf412a072665d93u1048a917.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bagaz jest kilka razy przeswietlany - ja musialem sie tlumaczyc z za duzego dezodorantu, sasiadka ukradla noz z restauracji i tez znalezli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pelno gatunkow jest pod ochrona, stad zakaz wywozenia i wwozenia do Europy.

To tak, jakbys w Indiach kupil wypchana malpke. Tez nie polowales na nia, tylko masz ja ze sklepu...

Lepiej nie zabieraj nic, co ma zwiazek z rafa. Wezmiesz muszelke a gdy okaze sie, ze nalezala do chronionego slimaczka, to dadza popalic. Mozesz miec nawet przedluzony urlop a do Polski wrocisz na Wielkanoc.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze skanery na lotnisku są niesamowite :smiling: sam przez przypadek "podczas mycia" termosa ( obudowa z stali w środku szklana butla pokryta izolacją) w morzu niechcąco zagarnąłem troszkę.......na skanerze nogi się pode mną ugięły wszystko jak na dzłoni .....ale byłem przygotowany 100$ w kieszeni i przetrenowany po angielsku tekst ooooo nie wiedziałem ze to trzeba oclić 100 $ :police: zaraz płace pokwitowania nie trzeba....Bardzo ważna informacja NIE zabierać Żadnych muszli mało tego NIE brać ich do pokoi hotelowych obsługa ma płacone za donoszenie :ninja: na lotnisku trzepią w tedy gościa i nic nie da się załagodzić .... :blushing: Ps. Oni wszyscy są mili usłużni i w ogóle ale jak coś ....to staja się agresywni i niebezpieczni :chris:

Edytowane przez khmer (wyświetl historię edycji)

Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.