Skocz do zawartości
akfarium

Czym pozbyć się ślimaków i wieloszczetów ?

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka.

Otóż mam mały problem ze ślimakami różnego rodzaju i chciałbym jakiegoś zwerzaka który by je kilimm !! :-)

Może je sobie wessać, albo zagryźć, albo ugotować, cokolwiek aby było ich mniej.

Są mega widoczne w nocy :p

A po sekendo to mam wieloszczety ( te nie groźne dla większości zwierzaków ale jadowite dla tubylców) które z tego co się oczytałem- stanowia zagrożenie dla małż typu Tridacna - a takie chcę mieć ! :-(

I również chciałbym to wytępić przez ukamienowanie albo wysłanie na drogę mleczną!

Też gawiedź wyłazi w nocy i są blee :p

To jak? Jakieś ajdijas ?:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno na ślimaki są rozdymki czy kolcobrzuchy które ci je zeżrą. Ale wątpię czy pozbędziesz się wieloszczetów...jedyny pomysł to start na suchej skale nowego akw, ale i po pewnym czasie prawdopodobnie na gapę z kaimiś koralikami i tak trafią.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie kraby to ci wyjedzą slimaki.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A krewetka boksujaca?

Podobno żre to i to.

mam dwie boksujące i nigdy nie widziałem aby było jakiekolwiek zainteresowanie jakimkolwiek ślimakiem ,co do wieloszczetów i tych krewetek to nic nie wiem bo nigdy wieloszczetów nie widziałem ! może dlatego że zawsze miałem boksujące ?

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie kraby to ci wyjedzą slimaki.

tylko jakie kraby ??? a czy tych ''ślimori'' jest aż taka plaga ??? toż to pożyteczne stwory...

Edytowane przez robi (wyświetl historię edycji)

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez miałem plagę ślimaków, po prostu z czasem populacja się ustabilizowała i jest w normie, myślę ze każde akwa ma takie wysypy różnych stworzeń i to jest część stabilizacji zbiornika. Myślę ze po około 2 latach funkcjonowania wszystko się normuje. Miałem problem wieloszczetów, wężowidle, ślimaków i innych stworzeń, które po jakimś czasie po prostu redukowały się do liczby jaka w danym systemie ma szanse na normalne funkcjonowanie.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba dużo osób miało albo ma problemy ze slimakami ja swoje wieczorami wylawiam i tak co jakiś czas

A z wieloszczytami to dużo cierpliwości jest to trudne ale da się wyłonić , ja pozbylem się wszystkich trochę to zajęło ale jak pisałem da się to zrobić dużo cierpliwość a dasz rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem u siebie, że zarówno ślimaki jak i wieloszczety rozmnażają się szybko jak mają dużo żarcia np w niedojrzałym akwarium. Jak moje akwa dojrzało populacje obu stworów się ustabilizowały i w chwili obecnej mam ich mało a wcześniej ślimaki zbierałem co tydzień i wysyłałem innym forumowiczom. W przypadku wieloszczetów pomyśl może o pułapce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co usuwać wieloszczęty? Mam tridacny a wieloszczętów też mam mase i małże jakoś nie zostały zjedzone. Wg mnie są pożyteczne bo oczyszczaja dno i skały z niezjedzonego pokarmu itd. ich populacje u mnie lekko przetrzewiają krewetki.


250l+sump70l, 6x39w, Deltec APF600, Koralia 3,3,4, aquabee 2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozdymka to killer ale w nocy ona śpi. W ciągu dnia przeczesuje oczyma zakamarki.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm...no dobra powiedzmy że zostawie ślimaki i wieloszczety w spokoju ale te małze może coś innego nadgryźć ? a krewetki czy kraby jej nie uszkodzą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie chcesz tych wieloszczetów i ślimaków to ja z chęcią przygarnę wszystko co złapiesz i będziesz chciał wyrzucić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie kraby to ci wyjedzą slimaki.

Potwierdzam, kraby najlepsze na małe ślimaki


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heyka. Co zjada jeszcze wieloszczety?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Tylko ze ten krab do 20 cm rośnie wiec mały nie jest i nie dla każdego. Wieloszczety ponoć jada Cryptocentrus cinctus. nawet też filmik był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.