Skocz do zawartości
xyz

dik

Rekomendowane odpowiedzi

Problem z powodu awarii hydrometru zasolenie wody skoczyło, do 1,028 co zrobić, aby uratować xenię tzn. zaczęła się odwarstwiać domyślam się, że trzeba dodać słodkiej wody ale nie wiem w jakim tempie mam zacząć dodawać tą wodę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... jak dlugo bylo takie zasolenie? Xenia wlasciwie znosi wyzsze zasolenie bez szwanku a 1.028 to nie jest jeszcze tak wysokie, duzo gatunkow Xenii zyje w M. Czerwonym przy wyzszych zasoleniach. Jesli jestes pewien ze to zasolenie jest przyczyna klopotow to IMO obnizenie zasolenia do 1.025-26 mozesz spokojnie w ciagu paru godzin przeprowadzic, to nie sa duze wachania, czesto u spredawcow jest 1.020 i aklimatyzuje sie kupione i nich zwierzaki do 1.025 w ciagu 1-3 godz.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zasolenie było dość długo tzn 3/4 miesiące, parametry wody to ph 8,2 kh 11 no3 0 no2 01 po4 0,2/0,1 mg 1480 ca 500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xenia to ostatnie stworzenie ktore bym podejrzewal o zle samopoczucie z powodu nieco podwyzszonego zasolenia. Moze to sprawka jodu? Xenie sa wrazliwe na jego niedobor.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodawałem wczoraj (Niedziela) jod firmy jbl .Akwaroum mam pojemnośći 165l baniak i sump 60/70l dodaje co drugi dzień między 2 a 3 ml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle sie tego jodu dodaje? Ja dodaje jedna krople dziennie...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w instrukcji dozowania pisze 7 ml na 100l na tydzień lub 1 ml na 100l dziennie.Preparat JBL Trace Marine 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co mam robić dawkować w takiej ilości czy nie , to znaczy częściej i w mniejszych ilośćiach ok ale wrućmy do tej biednej xeni. Co mam zrobić by nie poszła do nieba . A tak w ogóle to szczerze nie wiem, co ja robie źle mianowicie akwarium mam od marca 2005 miałem w nim ukwiały szt. 2 lincka laevigata lysmata ambionensis discosoma kladelie sinuralie sarcophyton xenię fungie plerogyra sinusa. Cześć z tych zwierząt nie przetrwała u mnie tygodnia no może półtora a później padały.Pżerzyly linckia laevigata lysmata ambionensis sarcophyton n i teraz na wykączeniu xenia.Mam ją dopiero cztery dni a już zauważyłem dziwne oznaki tzn.nie otwiera się w pełni i zaczynają z czułków zwisać białe frędzelki,woda jak wyżej jest w takim stanie jak pisałem. Myślę, że akwarium do tej pory dojżało źle, że ta morszczyzna mi nie wychłodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

jak juz sie sypie to po niej

wywal zanim narobi syfu w akwarium

albo poodcinaj te martwe kawalki

sprawdz czy w poblizu xeni nie masz aiptasji, to moze byc powodem jej obumierania

co do pozostalych zgonow to moze za szybko je wlozyles, od zalania?

i wracajac do kseni moze byla zle transportowana , przemarzla, moze wina aklimatyzacji.

ps . nie pakaj bedzie dobrze


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mysle, ze Twoje akwarium jeszcze nie dojzalo. Xenie juz tak robia, ze w jednym akwa nie chca rosnac a w innym mozna je co tydzien kosic. Tu nie chodzi o samo zasolenie. Mysle, ze rownie duzo uwagi powinienes zwrocic na NO2 i PO4. Troche nie chce mi sie wierzyc, ze NO3 = 0. Jezeli tak jest to biologia w akwa jest jeszcze daleka od stabilnosci. Albo masz zle testy.

Jezeli chodzi o jod : widocznie masz jakis inny roztwor skoro trzeba go tak duzo dodawac. Pewnie, ze kilka razy dziennie byloby lepiej ale nie przesadzajmy.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystko i za dobre rady faktycznie wczoraj mierzyłem parametry i miałem no2 0,2 po4 0,5 ale no3 naprawdę 0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to brakuje Ci bakterii nitryfikacyjnych. Dodaj troche takich bakterii jak na start akwa albo zywej skaly i bedzie lepiej.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I te bakterie pomogą? A tak przy okazji chciałem się poradzić ile razy w tygodniu podawać pokarm do akwarium , mam jedna zebrasomę langustę 3 krewetki kilka ślimaków kilka wężowideł sakropthona xenię sinuralie buble corral clavularie 2 jeżowce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno zapytanie nie wiem czy to ma znaczenie ale instalacje zrobiłem z rórek PCV na zimną wodę i nie ma to wpływu na parametry wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje Ci bakterii, ktore przerabiaja NO2 na NO3. Objawy typowe dla poczatkujacego akwa. Mysle, ze jak ich troche dodasz to NO2 bedzie malec w kierunku zera a NO3 troche wzrosnie. PO4 powinienes tez utrzymywac ponizej 0,1 mg/l.

Jak masz rybke to musisz ja przynajmniej raz dziennie karmic. Reszta przy okazji tez cos skubnie.

Rury PVC powinny podobno byc O.K.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.