Skocz do zawartości
MojeSumienie

112l w Tychach :)

Rekomendowane odpowiedzi

jak to już kolega z Tychów napisał - morszczyzna jest chorobą :) i niestety pół roku temu zaraziłem się nieuleczalnie :)

w sierpniu ubiegłego roku zalałem nano rafkę, 3 miesiące później 60l, ale zawsze było mi mało... i 14 kwietnia zrobiłem przesiadkę z 60l na 112l + sump

Raczej zostanie taki litraż na dłużej... chyba że... :)

Dziękuję za pomoc koledze T.TOM.T - dzięki któremu wszystko przebiegło szybko i sprawnie i od którego dostałem całą wodę na zalanie.

Dziękuję również wszystkim, którym w tym czasie zawracałem gitarę :) za pomoc czy to przez telefon, czy PW.

ale do rzeczy...

akwarium 80*35*40h, sump 50*35*40h

cyrkulacja - tunze 6015, jvp 100

10kg skały

odpieniacz DIY - pieni jak narazie extra.

światło 4*t5 przerabiane. świetlówki giesmana

dołożone 3kg skały i 9kg piasku.

obsada przeniesiona ze starego akwarium - krewetka tańcząca, 2 turbo, 2 błazny, kilka wężowideł, krabik i babka (własnie dzisiaj wyskoczyła z akwarium - narazie pływa, ale nie wiem co będzie dalej - mam nadzieje, że bedzie wszystko OK)

raczej nastawiam się na same miękkie z leciutką domieszką (max 3-4) sps

mam nadzieję, że wszystko będzie działać jak należy :) narazie mam problem tylko z ustabilizowaniem poziomu wody w kominie i w sumpie - ale jutro się za to zabiorę zgodnie z innym wątkiem

a narazie akwarium wygląda tak

post-14969-0-96237400-1366221142_thumb.jpg post-14969-0-49150900-1366221163_thumb.jpg post-14969-0-61592300-1366221176_thumb.jpg

zdjęcia niebieskie - bo akurat została tylo aktynika z niebieską.


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się wszystko podoba ułożenie skały obsada korali sprzęt bajka, z każdą przesiadką akwarium wygląda lepiej nie chodzi tylko o wielkość ale i o przemyślenie zbiornika. Pozdrawiam i powodzenia ze świeżym baniaczkiem oby nie było mocnego dojrzewania.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się wszystko podoba ułożenie skały obsada korali sprzęt bajka, z każdą przesiadką akwarium wygląda lepiej nie chodzi tylko o wielkość ale i o przemyślenie zbiornika. Pozdrawiam i powodzenia ze świeżym baniaczkiem oby nie było mocnego dojrzewania.

czy było przemyślane? Nie wiem czy do końca :)

miałem taki bałagan w pokoju, że musiałem przenieść jak najszybciej. Bo nie chciałem zbytnio nadwyrężać nerwów zony :)

ale dzieki za dobre słowo


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super wygląda, trzymam kciuki :)


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też się podoba :)

Skały nie za dużo i te dwie wyspy wyglądają super.Powodzenia i jak kolega wyżej trzymam kciuki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem 200 L i myślę nad 300 L lub 400 L z początkiem przyszłego roku. Tylko jest mały problem, żona :) a mianowicie ona się napaliła bardziej niż ja :p A i zgadzam się wypowiedzą kolegi iż jest to uzależnienie nieuleczalne

Baniak naprawdę ładny :)


Zapraszam : www.celarski.pl Fotografia Plenerowa.

70257187.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy było przemyślane? Nie wiem czy do końca :)

miałem taki bałagan w pokoju, że musiałem przenieść jak najszybciej. Bo nie chciałem zbytnio nadwyrężać nerwów zony :)

ale dzieki za dobre słowo

Ach te żony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładnie też mam 112l tyle, że bez sumpa u mnie troszkę inaczej ułożone podoba mi się :clap:


Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne.

Teraz tylko czekać aż zwierzaki trochę urosną.

Napiszę co mi się nie podoba bo będzie krócej:

- rury widoczne w kominie. Jak zarośnie np. clavularią albo wapiennymi to będzie ok.

- kawałek węża ogrodowego bo może być przyczyną jakiejś niespodzianki. Chyba, że się pomyliłem i nie ma gumy wewnątrz.

- otwór (a raczej dziura) w szafce na przewody elektr. :)

Ciekawy też jestem:

- jaka pompa jest w odpieniaczu? Fajnie pieni ale jakiś taki nie za duży. Kiedyś, w prawie identycznym zestawie (80x35x40 i sump 50x30x30) miałem H&S'a 110 i nie wydawało mi się to za dużo, ale miałem znacznie mocniej obsadzone zwierzakami, które często karmiłem.

- jaka pompa wymusza obieg?

- jaki patent zastosowałeś do podniesienia odpieniacza? Stoi na jakimś plastiku?

Ogólnie fajnie i czymam kciuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Bardzo podoba mi się ułożenie skały.Trzymam kciuki.Większość tak narzeka na te żony ;) U mnie mąż ma to w d...... ,dziecka mają to w d....,bałagan mogę sobie robić ile chce,byle obiad był na czas ;) .Teoretycznie mam niezagospodarowane 80 m na niskim parterze,mogę sobie stawiać baniak jaki chce i gdzie chce, ale cóż, wiedza nie ta i kasa się nie zgadza.Na razie wale jedną ścianę, a potem się zobaczy.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne.

Teraz tylko czekać aż zwierzaki trochę urosną.

Napiszę co mi się nie podoba bo będzie krócej:

- rury widoczne w kominie. Jak zarośnie np. clavularią albo wapiennymi to będzie ok.

- kawałek węża ogrodowego bo może być przyczyną jakiejś niespodzianki. Chyba, że się pomyliłem i nie ma gumy wewnątrz.

- otwór (a raczej dziura) w szafce na przewody elektr. :)

Ciekawy też jestem:

- jaka pompa jest w odpieniaczu? Fajnie pieni ale jakiś taki nie za duży. Kiedyś, w prawie identycznym zestawie (80x35x40 i sump 50x30x30) miałem H&S'a 110 i nie wydawało mi się to za dużo, ale miałem znacznie mocniej obsadzone zwierzakami, które często karmiłem.

- jaka pompa wymusza obieg?

- jaki patent zastosowałeś do podniesienia odpieniacza? Stoi na jakimś plastiku?

Ogólnie fajnie i czymam kciuki.

Rafał :) jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma :)

a tak poważnie to też z pewnych rzeczy jestem nie za bardzo zadowolony, ale to nie jest rozmowa na forum :)

pompka obiegowa daje radę, ale jest tak na styk - NJ1200

odpieniacz kupiłem od kolegi z forum Artis czy jakoś tak... czytałem jego posty i posty ludzi, którzy kupili jego odpieńki - wszyscy byli zadowoleni więc myślę, że na początek jest dobrze. Z tego co jest to w odpieniaczu pompa jest mocniejsza niż na obiegu.

Hmmm - zmartwiłeś mnie trochę tym wężem... co może się wydarzyć? bo faktycznie kupiony w Obi.

co do dziury... wiesz... tak m być :D - a tak poważnie to wsio już zakryte drzwiami więc nie razi tak w oczy.

@Enia....

... 80mkw.... eeeech.... może się wprowadzę do Ciebie :D


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noooo piknie. Zapowiada sie ładny baniaczek. Teraz tylko pokolorować kolorowymi koralami i bajka....trzymam kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Moje Sumienie.Jestem ciekawa, co byś na tych 80 metrach wykombinowal.Mysle już od 2 msc i co dwa dni zmieniam projekt ;)A jak wiadomo myślenie boli ;) haha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od tego ile byśmy uzbierali kasy :D

ale jakiś wypasiony baniak na pewno :)


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noooo piknie. Zapowiada sie ładny baniaczek. Teraz tylko pokolorować kolorowymi koralami i bajka....trzymam kciuki

Szymon... rozumiem ze robisz za pierwszego sponsora? :whistle:


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Taki żeby w nim popływać? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki żeby w nim popływać? ;)

no na przykład ;) abo topless cy cuś... :blushing:


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon... rozumiem ze robisz za pierwszego sponsora? :whistle:

Jak jutro przyjedziesz po wode , to mam dla ciebie kawałeki złamanej -zielonej monti talerzówki i pavony sp.


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jutro przyjedziesz po wode , to mam dla ciebie kawałeki złamanej -zielonej monti talerzówki i pavony sp.

to musze w takim razie wstąpić po kumpli z tyskiego :D


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podbijam temat...

trochę tego mam, delikatnie odsysam, ale nic to nie daje.

czym to zwalczać?

parametry

kh7,8

No3-5

PO4 - nie mierzyłem

Ca 380

Mg- 1300

dozuje raz na tydzień jod (kropla), co 2 dni witaminy i aminokwasy

czy jakiś parametr odpowiada za rozwój valonii? A może jakiś zwierz to lubi?


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim sie obejrzymy, juz nowe kulki rosna we wszystkich zakamarkach...

Jesli jest kilka, to mozna wlozyc okulary, gumowe rekawiczki i kazdej wstrzyknac kwas solny.

Poza tym, te dostepne mozna podwazac jakims srubokrecikiem i jednoczesnie odsysac, np. przy podmianach wody.

Niby mitrax je konsumuje, ale raczej nie u wszystkich. Na odpowiednie ryby, 160 l bedzie ciasne.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podbijam temat...

trochę tego mam, delikatnie odsysam, ale nic to nie daje.

czym to zwalczać?

parametry

kh7,8

No3-5

PO4 - nie mierzyłem

Ca 380

Mg- 1300

dozuje raz na tydzień jod (kropla), co 2 dni witaminy i aminokwasy

czy jakiś parametr odpowiada za rozwój valonii? A może jakiś zwierz to lubi?

A Mithaxa Pan masz? :)

Na koniec zawsze możesz:

http://erybka.pl/product-pol-2388-Fauna-Marin-Ultra-Algea-X-250ml.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.