Skocz do zawartości
kuba503

Pytanie do używających takiej lampy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie do osób które używają takiej lub pochodnej takiej lampy:

http://allegro.pl/lampa-led-120-w-sterowalna-gwarancja-morska-i3025907363.html

Napiszcie z doświadczenia jak takie lampy się sprawują, w jakich zbiornikach je macie i przede wszystkim czy przy akwarium o długości 100cm wystarczy nieco ją podnieść aby doświetlić boki czy też jest z tym problem??? Podzielcie się wrażeniami :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można, dodałbym pytanie jaki obszar oświetli będąc 5-8 cm nad taflą wody.


>Moje akwa<

90x53x50 cm (238,5 l. + 63 l.), oświetlenie PS BP 140W XM, odpieniacz DIY na Tunze Hydrofoamer Silence 9410.04, obieg Eco Runner 3700, falownik Jebao WP-25 8.000L, cyrkulacja Tunze 6025 i Koralia 1600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam identyczna lampę poza diodami red i Violet same wite i Blue zbiornik o długości 80 cm na 40 cm szeroki i 60 cm wysoki oświetla mi doskonale i jest jeszcze skręcona do polowy wisi jakież 10 cm nad akwa wiec myślę ze z twoim zbiornikiem poradzi sobie


Akwarium 81x36x45 112 l Led 120 W Turboflotor 500 Sicco Voyager 4500L/H 20 Kg Zywa skala

Start 09.02.2013

6767_7399.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Nadaje się do akwarium do 100 cm długości - przy doświetlaniu świetlówkami również do dłuższego."

Ta lampa ma soczewki skupiające 90 stopni i nie oświetli akwarium 100 cm. Musiała by ich nie mieć aby to zrobić. Rozrysuj sobie lampę i akwarium w odpowiedniej skali, odmierz kąt świecenia i wysokość na d lustrem wody. Wszystkie wymiary masz na forum bo o tych lampach było wiele dyskusji. I podziel się wynikami.

Używałem lampy bez soczewek z innej aukcji na tym samym serwisie, oświetlała ona u mnie 100x40 podwieszona 20 cm nad lustrem wody. Ale lampa bez soczewek ma kąt świecenia 120 stopni.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z produktami z allegro jest ten kłopot że po wygaśnięciu aukcji właściwie nie wiadomo o co autor pyta.

Chwile pobawiłem się ołówkiem i oto efekt:

za jakość przepraszam ale rysunek był robiony na szybko.

Mi wychodzi że ta lampa oświetli akwa 100 cm przy wysokości 30cm nad taflą wody, trzeba też wziąć pod uwagę że to co chcemy oświetlić nie znajduje się na styku wody tylko niżej więc lampa powinna dać sobie radę.

Może więcej osób korzysta z tego produktu i opowie z "życia".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rysunek się nie pojawił :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mogę wgrać rysunku, szału z nim nie ma ale zainteresowanym mogę wysłać na maila.

Edytowane przez kuba503 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 cm to już trochę za wysoko. Optymalna wysokość to do 20 cm.

Wysłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co napisał ,,kuba503" wynika, że 30cm nad żeby oświetlić taflę wody w akwa 100cm no ale jeśli komuś niepotrzebne jest oświetlenie całej górnej części to można obniżyć i dno będzie całe doświetlone z bliższej odległości.


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, przy 30cm oświetlimy całą taflę wody ale chodzi nam o oświetlenie tego co jest niżej więc mamy jeszcze możliwość regulacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

W przypadku tej lampy certyfikat CE oznzcza China Export :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co napisał ,,kuba503" wynika, że 30cm nad żeby oświetlić taflę wody w akwa 100cm no ale jeśli komuś niepotrzebne jest oświetlenie całej górnej części to można obniżyć i dno będzie całe doświetlone z bliższej odległości.

Nie ma szans przy tej wielkości lampy i kącie swiecenia.

Ponadto im lampa wisi wyzej tym większa powierzchnie oswietla ale slabszym swiatlem.

Przerabiałem to na lampie bez soczewek, czyli o kącie 120 stopni.

Powyzsza lampa oswietliła cale dno zawieszona 16cm nad lustrem wody.

Lampa o takim samym rozmiarze ale z soczewkami 90 stopni nie ma mozliwosci oswietlenia dna o długosci 100cm. Musiala by miec z 60 centymetrow a ma 40, po bokach z każdej strony pozostaje ok 15 cm mroku.

Dla mnie nie wyglądało to ładnie, wolę doświetlone boki.

Edytowane przez pio7 (wyświetl historię edycji)

96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.