Skocz do zawartości
xyz

Automatyczne dolewanie wody

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prosbę może ktoś zna link do strony poświęconej automatycznemu dolewaniu wody do akwa moze byc na mikroprocesorze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co ci chodzi o sprzęt DYI czy co ??

Jak nie to w każdym sklepie netowym znajdziesz po pare takich urządzeń.


"______________________ Akwarium 590l; obieg deltec HLP5250; cyrkulacja Tunze Turbelle Stream kit TS07, MJ 1200; Deltec APF600; 2x HQI 150W, 3 x T8 40W;Mieszacz DIY; NR1000; RO+DI; dolewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u niego zamówiłem - mam na dniach dostać !!


"______________________ Akwarium 590l; obieg deltec HLP5250; cyrkulacja Tunze Turbelle Stream kit TS07, MJ 1200; Deltec APF600; 2x HQI 150W, 3 x T8 40W;Mieszacz DIY; NR1000; RO+DI; dolewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam sobie zrob, mikroprocesor do tego po co ?????

poziom min i max mozna na trznzystorkach zrobic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem u Witka i bardzo jestem z tego zakupu zadowolony. Może to nie jest najpiękniejsza rzecz w akwarium, ale wcale tego nie widać:)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam dolewke Witka drugi rok i chodzi bezbłędnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam z mięsiąc i też chodzi dobrze :)


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

niechce robic antyreklamy ale umnie pochaziala moze miesiac{dolewka witka} i tyle a szkoda bo sie teraz mecze z dolewaniem wody

pozd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba reklamowac z tego co wiem nie ma problemu z reklamacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile Witek bieze za swoje cudo..

Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolewka to jedna z prostszych rzeczy w DIY. Mozna sobie pocwiczyc.

A jak sie cos kupi, to juz nie DIY :)


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki "s_13" za info dzięki Tobie od strzału conajmniej 50 zł zaoszczędziłem bo chce zrobić dolewke na 4 czujnikach (1 mixer, 2 poziom w sump, 1 w dolewce ) oraz dodatkowo 1 na zabezpieczenie pompy w sump - a najtańsze czujniki ponad 20 zł.


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale szczerze to jeśli ktoś sie nie zna to lepiej samemu nie dłubać i jak robić to na napiecia bezpieczne do

25 V DC - woda słona ma bardzo "niebezpieczne " działanie świetnie przewodzi i np. po zawilgoceniu zwykłego rozdzielacza z gniazdami 230V może spowodować jego zapalenie.!- wbrew pozorom wyłącznik nadprądowy "bezpiecznik" nie spadł a "jazało" się zdrowo!!

Dlatego polecam jak ktoś nie ma kasy na oryginał lub niechce przepłacać ! produkt Witka!.


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kwiatek :

Macie chemat prosty kazdy sobie poradzi jak nie to znalesc kogos kto potrafi lutowac wyjdzie taniocha

macie schemat http://www.widzew.net/~peen/z_zabezpieczeniem.JPG na jadnym czujniku jak ktos chce wiecej da sie zrobic

no właśnie mala popraweczka do schematu, bo czujniki działają na zasadzie: niski poziom - właczone, wysoki - wyłaczone, więc na schemacie czujnik zabezpieczający powinien być w szeregu z pierwszym czujnikiem, o tak: http://www.studioonline.pl/czujnik.jpg

pozdrawiam

s_13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze byc w szeregu ale moze byc tak jak na schemacie tyle ze czujnik odwrocony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nowy_zarażony :

Dobra. Mam wszystkie elementy, oprocz zasilacza i rezystora. Jakie kupic?

zasilacz min 3V, a opór oblicz wg wzoru na schemacie

dla 3V - 50ohm

pozdrawiam

s_13

P.S. Rozwiązanie na optotriaku jest nowocześniejsze i trwalsze, ale ja zrobiłem sobie to na przekaźniku, z prostego powodu, mini przekaźnik zmieścił mi się do obudowy zasilacza, przez to konstrukcja jest prostsza, można pewnie znaleźć zasilacz z dużą obudową i sporą ilością miejsca w środku, która zmieści układ z optotriakiem, wykonanym na płytce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.