Skocz do zawartości
xyz

Automatyczne dolewanie wody

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kto ma kontakkt do Witka??

Padł mi jego czujnik - i chciałem dokupic nowy .

Na allegro sie nie ogłasza - a nie mam innego kontaktu.


250-baniak.HQI 150w+2x39w T5 +2x24T5 + nocne , cyrkul. 9000l ,pełen Balling ,odpieniacz ??, LR 30kg. Silunaria ,Xenia ,Sacropython ,Clavularia ,grzybki ,Oceanaris x2 ?limaki turbo x3 (kilka twardych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mardinus :

Witam.

Kto ma kontakkt do Witka??

Padł mi jego czujnik - i chciałem dokupic nowy .

Na allegro sie nie ogłasza - a nie mam innego kontaktu.

http://www.nano-reef.pl/users.php?m=details&id=541

tu jest numer

Na allegro szukamy Pana po adresie mejlowym i wychodzi

http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=513551

Ten sam numer telefonu :) :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozwiązanie na optotriaku jest nowocześniejsze i trwalsze, ale ja zrobiłem sobie to na przekaźniku, z prostego powodu, mini przekaźnik zmieścił mi się do obudowy zasilacza, przez to konstrukcja jest prostsza, można pewnie znaleźć zasilacz z dużą obudową i sporą ilością miejsca w środku, która zmieści układ z optotriakiem, wykonanym na płytce

i dobrze zrobiłeś - triaki mają to do siebie że gdy nawalają to raczej sie zwierają - konsekwencje = powódź.

Generalnie to uważam że jesli coś trzeba często załączyć/wyłączyć to triak jak najbardziej, jeśli nie to w zależności od sterowania tranzystorek i przekaźnik lub optotranzystorek i przekaźnik. Moim skromnym zdaniem dolewka to tylko na przekaźniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za kontakt


250-baniak.HQI 150w+2x39w T5 +2x24T5 + nocne , cyrkul. 9000l ,pełen Balling ,odpieniacz ??, LR 30kg. Silunaria ,Xenia ,Sacropython ,Clavularia ,grzybki ,Oceanaris x2 ?limaki turbo x3 (kilka twardych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

nie wiem komu odpowiadam ale górny czujnik zabezpieczający to nie maxmalny w dwuczujnikoym systemie. górny w tym przypaku będzie działał jak pojedyńczy czyli włączał i wyłączał po obniżeniu poziomu. po dijściu do górnego nie dojdzie woda do dolnego nigdy. zasilanie musi być niskonapięciowe!!!!!!.


Automatyczne dolewki - tel 501 562 051 , mail dr_witt@wp.pl ,Allegro - Dr_witt

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=513551

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witek, pytanie w sumie do Ciebie bo wiem, że masz dolewkę rozwiązaną na zasadzie zbiornika z wodą RO + pomka. Co zrobić w sytuacji gdy mamy zbiornik na dolwkę bardzo wysoki, pompka się włącza, dolewa się woda, czujnik wyłącza pomkę ale woda dalej lecie z powodu różnicy wysokości między dolewką a sumpem. Być może jest jakieś banalne rozwiązanie, a ja po prostu mam jakąś "zaćmę" :). Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to bardzo proszę o odpowiedź.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO niewielka dziurka nad powierzchnią wody w rurce, do zasysania powietrza, rozwiąże problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jaki masz układ ale uniwersalne zabezpieczenie to szczelny pojemnik z dwoma rurkami jako wejście i wyjście. wylot wody do sumpanp. musi mieć rurkę z dna zbiorniczka szczelnego a wejście wody na górze. jeżeli woda się cofa to zasysa powietrze i przestaje ciągnąć. zbiorniczek musi być wyżej i miec tyle powietrza żeby zapowietrzyć rurki (trzeba cienkie np. te zielone rurki). lub po prostu zaworki zwrotne ale to jest zawodny sposób bo się psują po czasie.


Automatyczne dolewki - tel 501 562 051 , mail dr_witt@wp.pl ,Allegro - Dr_witt

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=513551

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.