Skocz do zawartości
ni3miec

Nagrywanie filmów, jaka karta pamięci do 24h filmu?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, orientuje się ktoś jaką kartę pamięci potrzebowałbym do nakręcenia filmu 24-godzinnego w formacie VGA, chcę ustawić aparat na statywie, nakręcić akwa i filmik przyspieszyć :D dysponuję kartą 8GB i kilka 2GB


70x45x45 (140l) panel 70x17x45 (53l)

Midiflotor

Jebao WP-25

Lampa PS BP 160W Master

New Jet 1200

6430_6571.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nakręć godzinny film i zobacz ile zajmuje :) Spodziewam się jednak problemów z plikami powyżej 4GB, więc raczej nie nakręcisz w jednym kawałku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim poszukaj w instrukcji aparatu jaką max. dany aparat obsługuję. Często są ograniczenia np 16 gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nagrasz pliku większego niż 4gb a takowy film pewnie będzie większy, niestety ograniczenia systemu plików FAT32 - max 4Gb a fat16 2Gb


2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam aparat sony a55, wcześniej miałem kartę 16GB ale uległa wypraniu w dużej temp. i tak bym musiał podzielić filmik na parę części z tytułu wymiany baterii. póki co czekam na nowego laptopa więc wtedy coś pomyślę ;)


70x45x45 (140l) panel 70x17x45 (53l)

Midiflotor

Jebao WP-25

Lampa PS BP 160W Master

New Jet 1200

6430_6571.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rób zdjęcia poklatkowo - co kilka-kilkanaście sekund i potem zrób z tego film...


120x40x50, MaxpectRazor 160, Jebao WP40, AF +1,+2,+3 & AquaTrend Doser, Weipro+AM OR2500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łatwiej mi będzie zrobić film, niż stać cały dzień przy akwa. więc liczyłem że ktoś może miał z takim tematem coś do czynienia i się wypowie ;D


70x45x45 (140l) panel 70x17x45 (53l)

Midiflotor

Jebao WP-25

Lampa PS BP 160W Master

New Jet 1200

6430_6571.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łatwiej mi będzie zrobić film, niż stać cały dzień przy akwa. więc liczyłem że ktoś może miał z takim tematem coś do czynienia i się wypowie ;D

Weż, kup , pożycz (niepotrzebne skreślić) lustrzankę, podepnij do kompa, ustaw interwał zdjęć i voila!


120x40x50, MaxpectRazor 160, Jebao WP40, AF +1,+2,+3 & AquaTrend Doser, Weipro+AM OR2500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sony a55 to jest lustrzanka właśnie ;D


70x45x45 (140l) panel 70x17x45 (53l)

Midiflotor

Jebao WP-25

Lampa PS BP 160W Master

New Jet 1200

6430_6571.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej robić zdjęcia co określony czas-film nie dość że w tym formacie nie będzie efektywny to do tego będzie "ciężki" w obróbce,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz, czy nie masz softu do tego, ja mam Canona i w zetawie był program pozwalający na sterowanie aparatem z kompa, między innymi właśnie zdjecia poklatkowe - ustawiasz aparat na statywie, parametry ekspozycji i idziesz spać...


120x40x50, MaxpectRazor 160, Jebao WP40, AF +1,+2,+3 & AquaTrend Doser, Weipro+AM OR2500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukam w necie takiego programu i kabla po domu :D może faktycznie tak można, co do programu mam Pinnacle Studio który potrafił zrobić przyśpiesznie filmu. szczerze mówiąc sam bym zobaczył co się dzieje z akwa jak ja sobie chrapię :D


70x45x45 (140l) panel 70x17x45 (53l)

Midiflotor

Jebao WP-25

Lampa PS BP 160W Master

New Jet 1200

6430_6571.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Canona, ale Żona by mnie z domu wyrzuciła za klaszczącą w nocy migawkę :)


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie Karolina mnie też :D więc wolałbym w dalszym ciągu film ;D muszę zdjęcia z karty przegrać na kompa i coś pomyślę ;)


70x45x45 (140l) panel 70x17x45 (53l)

Midiflotor

Jebao WP-25

Lampa PS BP 160W Master

New Jet 1200

6430_6571.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.imaging-resource.com/PRODS/AA55/AA55VIDEO.HTM

według tego nie nagrasz filmu dłuższego niż 29 min.


128L, Tunze ReefPack 250 (Comline DOC Skimmer 9004 + Comline Filter 3162), Tunze 6015 + 6025, Maxpect Razor 420R 160W 16K, start na suchej skale, żywym piachu i 10% wody z działającego zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Canona, ale Żona by mnie z domu wyrzuciła za klaszczącą w nocy migawkę :)

Co prawda pytanie było o film, nie o żonę, ale żonę trzeba bezwzględnie zarazić tematem, coby statywu nie poruszyła i pilnowała ;-) "... Damian, obudź się, bo przestało klaskać..."


120x40x50, MaxpectRazor 160, Jebao WP40, AF +1,+2,+3 & AquaTrend Doser, Weipro+AM OR2500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałeś o swoim przedsięwzięciu poważnie?

Paru minutowy film to gigabajty pamięci, a 24 godziny to po prostu szok. Na kartach w aparacie typu lustrzanka po prostu się nie da.

Teraz jak nawet to przyspieszysz to 2-10 razy czyli masz do oglądania w najlepszym razie 2,4 godziny - więc po co. Plik za duży, żeby się z nim podzielić np. w sieci.

24 godziny czyli rozumiem noc. Jakim cudem przy użyciu lustrzanki chcesz kręcić film nocą? Znowu się nie da.

Zostaje metoda zdjęć poklatkowych. Bardzo fajna i nawet przy słabym świetle da radę, choć w nocy już nie.

Coś na tyle ciekawego, ze czytając te posty postanowiłem sprawdzić to w praktyce

Potrzebny jest aparat, oprogramowanie, które dołączone jest chyba do wszystkich lustrzanek i coś do połączenia wszystkiego w całość i to w dodatku za free.

Filmik już mam teraz wstawiam to na youtube i zaraz powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda pytanie było o film, nie o żonę, ale żonę trzeba bezwzględnie zarazić tematem, coby statywu nie poruszyła i pilnowała ;-) "... Damian, obudź się, bo przestało klaskać..."

Jest dużo racji w tym co piszesz - kiedyś były wojny o 64L, a teraz radość z nowego :)


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej czasu zajęło mi umieszczenie filmiku na youtube niż myślałem. Jednak wiek robi swoje.

Proszę bardzo o to próbka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej czasu zajęło mi umieszczenie filmiku na youtube niż myślałem. Jednak wiek robi swoje.

Proszę bardzo o to próbka.

No właśnie! Świetna próbka, i nie trzeba terabajtowej karty pamięci ;-) Proponuję założyć nowy wątek "time lapse" , może więcej osób się zarazi.


120x40x50, MaxpectRazor 160, Jebao WP40, AF +1,+2,+3 & AquaTrend Doser, Weipro+AM OR2500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe lustra Nikona mają wbudowaną funkcję "time lapse" z wyborem zgrywania do filmu maksymalny czas działania funkcji to 7h 59m. Interwał można sobie dowolnie ustawiać i maksymalnie nagrywać filmy o długości 20 minut. Prędkość rejestracji to 24 klatki/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam ciekawy ten Nikon tylko trzeba nowe lustro qurcze kupić.

Jak temat mnie wciągnie i uda mi się zrobić kilka ciekawych filmików to może fakt założymy nowy temat.

Na razie mój sarko strzelił focha i co drugi dzień zrzuca skórę więc chwilowo klapa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldek masz rację ;) te 24 h luźno rzucone były :D dziś może coś rozkminię jak kabel znajdę


70x45x45 (140l) panel 70x17x45 (53l)

Midiflotor

Jebao WP-25

Lampa PS BP 160W Master

New Jet 1200

6430_6571.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.