Skocz do zawartości
lesnydziadek229

ARES 1.0 czyli system podtrzymania życia

Rekomendowane odpowiedzi

ARES 1,0 to system który powoli dopracowuje ,składał by się z turbiny wiatrowej,ogniw solarnych,agregatu prądotwórczego i wymienników ciepła podłączonych do instalacji CO .Czyli całkowite odzyskiwanie i pozyskiwanie energji , cały ''prąd'' gromadzony byłby w 3 akumulatorach napięcie(Zasilanie: 24V (21-30 V)) zaminiała by przetwórnica napięcia na prąd zmienny 230V moc od 100W do max 3000W

całość opisana w mega skrócie jeśli będzie zainteresowanie będę kontynuował temat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba fora pomyliłeś!!!


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uwazam ze temat ciekawy i chętnie będę czytał. Nam sie to moze bardzo przydać.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez chetnie poczytam jesli to nie primaaprilis :)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam zasilanie awaryjne - akumulatory żelowe i na wszelki wypadek w garażu stoi generator :) Ogniwa solarne, turbina wiatrowa - warto coś więcej na ten temat wiedzieć. Ja jestem zainteresowany :thumbup:


220x80x60 (ok 1000 l), obieg AN 10000, cyrkulacja 2 x Tunze 6105 + 2 x Jebao WP 40

odpieniacz made by Gienek (na walcu 30 cm) + AN10000+tunze silent, reaktor Ca Deltec zmodyfikowany by Gienek, FR 509 na węgiel, Profilux, lampa ATI 8x80W T5 + led 4x75W, od 19.02.2014 zeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Bardzo proszę o kontynuację tematu .Dużo ostatnio na ten temat czytam i jestem ciekawa Twojego systemu.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka lat temu na stawach hodowlanych, do ktorych energetyce "nie oplaca" sie podciagac 1200m kabla , gryzlem ten temat wlasnie z dobrymi rezultatami. Ogolnie przy dostepnosci urzedzen wszelakiej masci jest to temat nie zbyt skomplikowany. U siebie mialem zamontowany 250w wiatraczek i panele o mocy lacznej 60w. zespolony regulator ladowania made in chrl i cztery akumulatory od stara :D polaczone w szeregiem - rownolegle. znaczy 2x2.

Jako ze w naszym klimacie albo swieci slonce a jak nie swieci to wieje wiatr prawie zawsze :) sprawdzalo sie to calkiem nie zle. W sensie swiatla swiecily noca, radyjko gralo cala dobe :)

Niestety sprzet low-cost z racji lokalizacji (podnoze karkonoszy) nie sprostal jesiennym wiatrom :D

Najciekwsze w Twoim pomysle jest opcja pomp ciepla. Zrobic to wszystko tak by bylo ekonomicznie uzasadnione - szacun. A jesli do tego udalo Ci sie zmontowac kontroler, ktory w trybie jednego cyklu potrafi plynnie przelaczyc odbiorniki z zasilania sieciowego na zasilanie bateryjne (nie w tak wieniacki sposob jak komputerowe ups, ktore zabijaja baterie w pol roku) - bedziesz mial grono fanow :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celem ARESA jest zasilanie mojego akwarium i terarium na sterownik/komputer wybrałem ATmega powoli pisze funkcje

na razie ograniczam się do turbiny wiatrowej potem powoli dodam kolejne ''człony'' co do budowy turbiny to będzie beczkowata łopatki uchylne w 2 kierunkach niedługo wrzucę schemat i jakoś to zobrazuje obawiam się jedynie ze kolejny raz ktoś ukradnie mi uzwojenia z turbiny :chris: miedz w cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To podlacz maszt do prądu. Jak spadnie z drabiny to wiecej nie bedzie kradł :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę że nie tylko u mnie turbiny diy dostają nóg, chętnie zerknę na schemat :)


2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat ciekawy tylko trudny w realizacji i całkowicie nie opłacalny z ekonomicznego punku.

Mam wiatrak i baterie słoneczną i wiem i ile to daje energii w porównaniu z tabliczką znamionową.

Wykorzystuje w.w. sprzęt do wspomagania lamy LED i zasilania Tunze sterowalnych i działa elegancko.

Jak będzie zainteresowanie to podzielę się moimi rocznymi obserwacjami wiatraka i baterii słonecznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławek - a weź opisz co tam masz u siebie i jak to realnie działa - sam ciekawy jestem - aczkolwiek od strony teoretycznej podejrzewałem że jest tak jak piszesz ;)

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat ciekawy tylko trudny w realizacji i całkowicie nie opłacalny z ekonomicznego punku.

... wiem i ile to daje energii w porównaniu z tabliczką znamionową.

No właśnie w tym cały problem, na zewnątrz wygląda wszystko ładnie, a ja wgryzłem się w temat, poczytałem, poeksperymentowałem, to wyszło mi że sprzęt zwrócił by się po długim czasie. A nie brałem pod uwagę spadku wydajności w związku ze zużyciem..

Poza tym, kwestia bezawaryjności - wiadomo że im bardziej skomplikowany układ, tym bardziej awaryjny.

Myślę, że na chwilę obecną, taki zestaw może być przydatny do oświetlenia działki (bardziej dekoracyjnego niż użytkowego - czyli ledy a nie halogeny :) ), lub np. odstraszaczy kretów :).

No chyba że mówimy o inwestycji porównywalnej z zakupem nowego samochodu, z wyższego segmentu. Wtedy można powalczyć.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez chetnie poczytam jesli to nie primaaprilis :)

To nie prima

moj znajomy też to robi

ogniwa fotowoltaiczne jakie sa zamontowane przy ledowo oświetlonych znakach drogowych

jeden gotowy panel dający moc 180 W/h kosztule 800 zl, gotowy do samodzielnego mątażu oczywiście taniej

wyceniałem koszt na 2 panele

do tego przetwornice i akumlatory - koszt 2500 do 3000 zł

na 2 panelach zakladajac że będa pracowały 10 godz, można zmagazynować około 3,6 kWh energii (oczywiście trzeba mieć odpowiednio duże akumlatory)

Kolega pisał o połączeniu z wiatrakiem - trzeba mieć działkę z odpowiednimi ruchami wiatrów -znajomy właśnie tal to robi - oświetli dom przy oszczędnych końcówkach.

Wiatraki przy domu można jeszcze4 stawiać, bo prawo nie określa jeszcze odległości minimalnej od zabudowań. Jeżeli wyprodukujemy natomiast tej energii za dużo, zostaniemy stosownie opodatkowaniz tytułu jej produkcji.

pozostaje jeszcze kwestia zgody na wpięcie w domowa instalację z odpowiednim zabezpieczeniem przeciw cofani w sieć, kiedy jest wyłączona. 9o tym pisałem w wątku o zabezpieczeniu akwa na wypadek wyłączenia prądu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile nie nastapil jakis wiekopomny przelom, o ktorym nie wiem, do uzyskania mocy ciaglej rzedu 200w z paneli slonecznych w idealny dzien przy zalozeniu ze panel wypucowany potrzeba ok 1.5m kwadratowego czynnej powierzchni ogniw. Przy cenach rzedu 2tys zlotych za m2 jest to nadal bardzo malo oplacalne zrodlo energii z punktu widzenia czystej ekonomii. Jednak do ladowania baterii zasilania awaryjnego oczywiscie jak najbardziej. Jako zasilanie w trybie rzeczywistym - zgroza cenowa...


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z cenami baterii to koledzy troszkę przesadzili, 230W można kupić za 700zeta co daje nie wiem po co to liczyć ok.440zł m2.

Wiatrak totalna pomyłka. Mam taką tylko 500W http://ecotechnologies.pl/turbiny-wiatrowe/5-producent-2-turb-wiatr/51-air-x-moc-400w.html

jak "łeb urywa" to daje 300W co zdarza się kilka razy w roku i to nie długo.

Bateria słoneczna 230W wg. producenta daje 200KWh rocznie co można łatwo przeliczyć kiedy zarobi na siebie, ale nie oto chodzi.

Moc baterii jest czysto teoretyczna nie osiągalna w warunkach realnych, moja o mocy 240W daje max ok.180W.

Mam przetwornice sinus, regulatory ładowania, akumulatory i wszystko leży darmo bo nie jest potrzebne.

Mam lampę led o mocy ok.400W co daje prąd ok16A podłączoną w przez diodę Schottky'ego i do tego baterię słoneczną.

Działa to tak że bateria wspomaga zasilacz lamy, jak się lampa rozświeci to płynie do niej 14A z czego jak słońce ładnie świeci ok.7A pochodzi z baterii słonecznej. Jak bym dał dwie to by pokryła zapotrzebowanie lamy w 100% jak by było czyste niebo.

Lampa zaczyna się rozjaśniać od.10 a słońce świeci wcześniej więc zasilam tunze 6095 za pomocą podobnego zasilacza.

http://allegro.pl/zasilacz-samochodowy-tir-24v-do-laptopa-usb-i3185156932.html

To wszystko co napisałem działa pod warunkiem że jest czyste niebo, a inaczej to max. 20-30W co ledwo dla pompy starczy.

Teraz pomyślcie ile było słonecznych dni w tym roku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej postaw panel kolo akwarium :D wiecej swiatla dostanie rykoszetem z lampy :p prawie perpetum mobile :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł dobry jak prądnica i silniczek, tylko że światło led ma tak widmo powycinane że nic już z niego nie da się odzyskać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.