Skocz do zawartości
kiwalski

Zakupy z USA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie do forumowiczów czy ktos z Was jest chetny na takie zakupy poniewaz raczj bede kupowal 3 pompy 10000l/h i refraktometr a nie ukrywam ze wolalbym mniej zaplacic za przesylke;)

link do sklepu http://www.premiumaquatics.com

Pozdrawiam


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z zasilaniem? Pomijając inną wtyczkę (to jest najmniejszy problem), potrzebujesz zmniejszyć napięcie do 110V (to też jeszcze mały problem) ale podwyższenie częstotliwości z 50Hz do 60Hz to już wyzwanie. O ile w przypadku grzałki, czy oświetlenia to pół biedy, to w pompie sprawa bardzo istotna. Te brakujące 10Hz potrafi się odbić na mocy pompy, zmniejszając jej moc nawet o połowę...


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barty - ten skimmerek to przecież Weipro - kropka w kropkę

Pozdr

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musze sie dowiedziec ile tam maja Hz ale da sie napewno zrobic to bez problemu zaraz pogadam z elektronikami to powiedza co i jak


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem info na priv.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa transformatory z 110V na 220V przy czestotliwosci 50-60Hz wiec nie ma problemu koszt 50zl to 150W


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem elektronikiem więc mgliste pojęcie na ten temat mam. Obniżenie napięcia z 230V na 110V jest proste i nie podlega dyskusji. Natomiast to, że dany transformator PRACUJE przy częstotliwościach 50-60Hz nie oznacza, że tą częstotliwość ZMIENIA. Owszem - wystarczy obniżyć napięcie i na 100% lampa HQI zadziała, pompa wystartuje itd. Niestety brakujące 10Hz w częstotliwości może skutkować obniżeniem sprawności pompy o kilkadziesiąt procent. Potrzebny jest tu falownik, ktory wygeneruje odpowiedni przebieg, o odpowidnim kształcie, amplitudzie i częstotliwości. Kupno tańszej pompy z USA i dokupienie później (nie taniego) falownika stawia opłacalność zakupów za oceanem pod znakiem zapytania...


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zapytam sie tak czy ktos kupowal pompy w Usa i podlaczal je do naszego pradu????Zgadza sie kraszan ze zapewne to nie bedzie latwe ja wogole sie nie znam na pradzie bo to nie moja dziedzina wiec musze zaczerpnac informacji u naprawde dobrego elektryka-elektronika

Z drugiej strony mozna z ebaya niemieckiego kupic pompy czy to ATK czy delteca w dobrych cenach do 200E

Pozdrawiam


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kiwalski: moim zdaniem nie warto kupowac tam pompy. owszem sa tanie i kusza cena (japonskie iwaki za 300usd) ale wydajnosc spada tak jak pisal Kraszan, dodatkowo musisz dokupowac transformator i/lub falowanik.

Za cene pompa+wysylka kupic sobie w ebayu tak jak piszesz.

Aha, musisz sie liczyc z mozliwoscia, ze jesli zamowisz z bezposrednia wysylka do polski to moga doliczyc Ci clo !!

Rozwiazaniem jest poproszenie zjaomych w usa zeby odebrali paczke, przepakowali i wyslali go Ciebie jako gift.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Harnas a skad wiesz ze moze spasc wydajnosc pomp???czy moze eksperymentowales???jesli chodzi o transformator to maly wydatek.No nic zobacze co i jak i to przemysle napewno 3 razy zanim kupie .

A myslalem ze bedzie tak prosto a tu jakas czestotliwosc sie wdarla;)

Pozdrawiam


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie pogrzebałem w necie i nasuwają się takie wnioski:

(rozwiązań może być sporo - od prozaiczynych po awykonalne).

1) droższe modele (np. pomp zewnętrznych) mają gdzieś pod pokrywką przełącznik (110/60Hz - 230/50Hz) - to wersja najprostsza

2) czasami, gdy układ zasilający jest elektroniczny i wystarczy wymiana kondenstaorka - koszt kilkadziesiąt groszy

3) modele bez elektroniki, w których stojan obliczony jest na zasilanie 60Hz nie da się dostosowac - niezbędny jest falownik.

Widziałem takie problemy w rzeczywistości (u Witka z Aquariusa, który cały swój sklep przywiózł z USA). Początkowo pompy, po podłączeniu do naszej częstotliwości wydawały się pracować poprawnie, lecz gdy ogromna RK-2 o gigantycznej wydajności nie dawała rady podpompować wody na wysokość 2 metrów zaczęliśmy coś podejrzewać. I właśnie chodziło o te nieszczęsne 50Hz zamiast 60Hz.


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję ze pomysł nie umarł, ja jestem napalony :) na te zakupy..:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radze przeszukac niemieckiego eBay'a... pompy Tunze w atrakcyjnych cenach i masa innego staffu.

Pozdrawiam.


Dom bez szumu odpieniacza jest dla mnie za cichy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.